Vymaz clena SVJ

Od: odpovědí: 1 změna:

Dobry den,
jiz pred rokem, po prodeji bytu, jsem podala 2 clenum vyboru SVJ (ja byla ten treti) pisemnou informaci o me vystoupeni ze statutarniho organu SVJ.
Dle rejstriku jsem ale stale i po roce zapsana jako clen vyboru, tudiz zrejme dosud nezvolili noveho clena vyboru.
Jelikoz v bytove jednotce jiz rok nebydlim, chci zazadat o vymaz me osoby z rejstriku jako clena vyboru. Jaky je nejlepsi postup?
Dekuji
PK

1 odpověď na otázku

 

 


0x
avatar bruno2

Nejlépe by bylo nahlédnout do stanov vašeho SVJ. Pokud tento problém neřeší, lze uplatnit ustanovení čl. VI. odst 8 nařízení vlády č. 371/2004 Sb, což jsou vzorové stanovy SVJ. Pokud jste splnila svou povinnost spojenou s odstoupením z funkce, nejste již členem výboru, přestože nebyl proveden výmaz. Změna v rejstříku se zpravidla provádí po volbě nové členě výboru; proč však zbývající členové výboru tolik otálejí, toť otázka, na kterou odpověď neznám.

V uvedené části NV se praví (abyste to nemusela hledat): Člen voleného orgánu společenství může před uplynutím funkčního období z funkce odstoupit. Odstoupení musí písemně oznámit orgánu společenství, jehož je členem. Jeho funkce končí dnem, kdy tento orgán odstoupení na své schůzi projednal, nejpozději však uplynutím 30 dnů ode dne doručení oznámení o odstoupení.


 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]