Zatuhlá ruka po odběru krve

Od: Datum: 22.10.12 23:12 odpovědí: 9 změna: 25.10.12 13:17

Ahoj všichni,

před čtyřmi dny jsem byla na vyšetření se štítnou žlázou, kam mě poslala doktorka. Řekli že to nic není a na konci mi odebrali krev. Nejdřív dobrý, ale pak jsem se jim tam skácela, takže mě chvilku křísili :D Řekli, že to bylo asi kvůli tomu, že jsem šla na lačno a neměla tolik energie a poslali mamku pro sladký pití, ze kterého si tu energii rychle doplním a bude mi fajn... Taky bylo, jenom jsem tu ruku nemohla moc ohnout, tak jsem ji držela jakoby v pravém úhlu. (Takhle jí držím většinou, když jdu z očkování).

Asi po 15ti minutách mi došlo, že mám vyhrnuté rukávy od trička a tu ruku mám trošinku přiškrcenou, tak jsem si je dala normálně a šlo se domů.

Jenže tak ruka pořád nejde ohýbat. U místa vpichuto mám trochu nazelenalý a ruku ohnu max. do 130 stupňů. Snažím se to rozhýbávat, ale v určitém bodu se ta ruka v loktu sekne, bolí to a táhne a nejde to dál.. Do školy ruku nosím v šátku, jako při zlomenině, abych ji zbytečně nenamáhala, když visí dolů...

Poraďte, proč to takhle je? A jak se zbavit bolesti a ruku ohýbat, jako tu druhou?

(Jenom dodávám, že místo vpichu je jakoby z druhé strany loktu)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.12 23:25

Na každé transfúzní stanici by Vám řekli, že jedna z nejhorších věcí, kterou můžete udělat je, stlačit ránu po vpichu tím, ře ohnete ruku v lokti... nemusí se stát nic, můžete mít modřinu, ale i horší věci... je to ruleta.

Dělával jsem to po odběrech krve taky, než mě primářka transfúzky vynadala do bezvědomí, jestli neumím číst (fakt to mají i s obrázkem na každé nástěnce, kterou tam mají). Když jsem řekl, že je to OK a dělám to tak roky, tak mi vynadala znovu a popsala co se stalo jednomu pacientovi, který to dělal též.

Správně totiž má být, že si vpich (většinou přelepený tamponem) stisknete dvěma prsty druhé ruky a držíte několik minut. Ruku se vpichem neohýbáte v lokti, abyste tím ránu stiskla.

Doufejme, že se jedná jen o výron a budete tam mít modřinu a otok, bude to pár dnů bolet a špatně se ohýbat ruka. Pokud se Vám to nebude pozdávat, skočte si s tím k lékaři, ať to zkontroluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacu*
Datum: 22.10.12 23:45

Tak to nevím. Mě nic nikdo neřekl.. Ale já měla ruku do pravého uhlu, možná trošku víc rozevřenou a držela jsem si tam ten tampon, co mi ho podala sestřička. Ta ruka se má držet úplně rovně?

Datum: 23.10.12 08:40

V podstatě ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 23.10.12 13:48
avatar

ohnete ruku v lokti > driv se to tak ucilo bezne a hlavne nejsem povinej cist kazdou nastenku kterou si kdo vymysli

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 13:16

Dřív se taky tvrdilo, že cigarety neškodí, případně že špenát obsahuje hodně železa... Znalosti se zkrátka prohlubují a rozvíjejí. Dnes Vám řeknou, abyste ruku v lokti neohýbal, protože hazardujete se zdravím.

Je fakt, že nástěnku číst nemusíte, na druhou stranu by měl poučit personál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 23.10.12 09:07

Je možné, že jste držela tak poctivě a intenzivně, že jste si stlačila nerv, který vede v hloubce. K tomu ještě možný hluboký hematom. Situace by se dala zvládnout studenými obklady (třeba pár kostek ledu do igelit. pytlíku, ten do utěrky a přiložit), opatrně rozcvičovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.10.12 09:33
avatar

Když nemáte led, tak mraženou krájenou zeleninu, do útěrky. ;) Nejlepší je hrášek.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hoho
Datum: 23.10.12 14:19
S timhle neporadim, ale vzdy kdyz mi berou krev, taky se skacim :D... a pri pomysleni na to, se mi dela spatne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacu*
Datum: 25.10.12 13:17

Děkuji, pomalu se snažím rozcvičovat. Snad se jednou dopracuji k normálně natažené ruce :D :D

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.