Poplatky v nemocnici

Od: Datum: 23.10.12 08:40 odpovědí: 14 změna: 03.11.12 13:35
avatar

Dobrý den, zajímala by mě jedna otázka, byť se přímo mě netýká.

Je člověk úplně bez příjmů. Nepobírá starobní ani invalidní důchod, je bez práce a nemá ani podporu. Ani žádné sociální dávky. Prostě nic.

Pokud je takový člověk hospitalizován v nemocnici, musí platit povinný poplatek 100 Kč denně? A z čeho?

A musí platit registrační poplatek 30 Kč při návštěvě lékaře?

Díky za odpovědi. Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.12 08:45

Ze zákona jsou od poplatků osvobozeni lidé, kteří jsou v tzv. hmotné nouzi. Potvrzení vydá socialní odbor obce. Toto potvrzení by nemělo být starší 30 dnů.

doplněno 23.10.12 08:49:

Ještě dodám odkaz na MZCR k dané proplematice.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 23.10.12 12:18
avatar

žena dělá v nemocnici a říká, že nepřízpůsoboví občane nemocnici berou jako hotel s 5 hvězdama doktor se bojí ´je nehospitalizovat a sestra bhají kolem nich jak metrly jeden týden jsou na chiře, druhý na neuroligii, třetí někde jinde, vymýšlí pořád nějaké kraviny a jak přijde na placení přinesou papír, že jsou pod hranici životniho minima a je to v sucho a to se opakuje furt dokola prostě kocourkov

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.10.12 19:12
avatar

Majo, potvrzuji. Mamka byla v nemocnici vybírat kapačky. Ležela na pokoji s paní, která si údajně (podle slov sestřiček) chodí několikrát za zimu lehnout do nemocnice, vždy s nějakým pseudoproblémem typu vysoký tlak atd. Hotelové služby zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.12 18:53
avatar

Jen bych upřesnila, že osvobozeni od poplatků jsou lidé, kteří POBÍRAJÍ "hmotnou nouzi." (potvrzení vyhotoví úřad práce, odbor hmotné nouze).Pokud nepobírají nic, osvobozeni nejsou. Mimochodem, je velmi ponižující jít k lékaři, vytáhnout potvrzení, a vysvětlovat, proč nemusím platit poplatek. Většina lékařů má na to v počítači program, ale řada si s tím neví rady...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.11.12 11:49
avatar

To limoska-a není spíše ponižující chodit po firmách a doslova a do písmene žebrat o práci,aby takový člověk mohl pracovat a mít mzdu?Když na poplatek nemám díky tomu že je v této společnosti vše na hlavu postavené není ponižující.Spíše je trapné,že takový člověk třeba 30 nebo 40 let přispíval do systému a když je vycucanej,tak ho vyhodí a nemá pak téměř na nic?

PS neberu ty extrémy kdy a těch je taky spousta (bezdíků) kteří nejsou ochotní pracovat.Jdo o lidi co chtějí pracovat ale díky věku už práci nedostanou!Ale ti si téměř vždy tu třicetikorunu uškudlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miljan*
Datum: 23.10.12 20:20
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilith
Datum: 02.11.12 12:25

Dobrý den, takže pochopila jsem správně, že když nezaměstnaný člověk pobírá nějaké peníze, tak je od poplatku osvobozený a člověk, který nebere od státu vůbec nic ani korunu, tak nemocnici platit musí? Ptám se z důvodu - moje starší maminka se nyní dlouhodobě léčí v nemocnici s rakovinou, nemá oddělaná léta do důchodu, takže vůbec nic nepobírá, ani od úřadu práce, od nikud - žije v domácnosti s mým otcem, jako druh a družka, žijí z otcova důchodu - poplatek tedy za těch hodně dní v nemocnici bude muset máma stejně zaplatit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 12:02
avatar

Pkd nemá potvrzení,tak to bude muset platit třeba i půjčkou,žel je to tak i když celý život do systému sypala!

Ono nikoho nic nezajímá.Přiklad-muž přišel o práci-3 měsíce bez a manželka už 2,5roku bez práce s nulovou vyhlídkou na novou a podpora muže jen 5500kč a přitom na bydlení se musí platit se vším třeba 5000 a že máte na zbytek (lékaře a léky,jídlo a ošacení ) jen 250 na osobu /měsíc-nezájem je to váš problém a pdk práce není jste v pr...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peha
Datum: 03.11.12 13:15

Ten, co má podporu 5 500 Kč toho zrovna moc do systému nenasypal. Je více než pravděpodobné, že i v době, kdy pracoval, tak žil na úkor společnosti a od státu pobíral a čerpal více, než státu odevzdal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 03.11.12 13:25
avatar

Peha to si snad děláte zadel!?!?!?!?!*zed*

Sou totiž práce kde si lidi vydělávají i v dnešní době 10-12tisíc hrubýho.*bum*

Jenomže to sou asi profese se kterejma byste si ani do autobusu nevlezl/a. *zed*

doplněno 03.11.12 13:25:

No jo když vy asi ani autobusem nejezdíte.*ee*

doplněno 03.11.12 13:42:

Jenže vy ste to podal/a tak trochu povýšeně a arogantně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peha
Datum: 03.11.12 13:35

To je jasné, že jsou potřebné profese, kde se moc vydělat nedá. To nic nemění na tom, že ten kdo málo vydělá, málo přispívá a o žádném sypání státu nemůže být ani řeči. Naopak celý život jiní solidárně přispívají na ně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.11.12 13:17

Když nemá z čeho, uhradíme to laskavě ostatní z našich daní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 02.11.12 14:07

Dobrý den. Když jsem měl praxe na urgentním příjmu interní kliniky FNKV, tak nám tam vozili bezdomovce jako na běžícím páse (byla totiž zima). No a tak jsem se ptal, co se s nimi dělá, když nemají na poplatky, jak za ambulatní ošetření, tak za pobyt v nemocnici. No a bylo mi odpovězeno, že neplatí nic a nijak se to z nich nevymáhá (viz poplatky na záchytce), ale stát jim potom dá o to menší důchody. Takže je to vyřešeno tímhle způsobem. Samozřejmě je to špatně podle mě, protože je to začarovaný kruh. Nebudou mít peníze ani ve stáří a tudíž nebudou ubývat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 00:32

Dnes se ale snazi lekari kazdeho co nejdriv vylifrovat domu,i toho,ktery by pobyt potreboval.Tak si tohle moc dobre nedovedu predstavit,jak si dokazi tihle lide vymyslet a podari se jim pobyt.Kuprikladu,ja kdybych si nezaridila nemocnici śama,tak dodnes nevim,ze me leci doma spatne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.