Rozdíl mezi psychiatrickou léčebnou

Od: Datum: 23.10.12 08:30 odpovědí: 2 změna: 23.10.12 08:42

Dobrý den, prosím můžete mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi psychiatrickou léčebnou a psychiatrickou nemocnicí? Pátrám po stručném a jasném vysvětlení, ale zatím jsem nic "nevygooglila". Děkuju moc a pěkný den všem!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.12 08:36
avatar

Pokud je něco psychiatrická léčebna, znamená to obvykle větší areál, kde se vyskytují jednotlivé specializované pavilony dle typu onemocnění. S posychiatrickou nemocnicí jsem se nesetkala, pouze s nemocnicí, kde měli, krom řady jiných specializovaných oddělení, i psychiatrické oddělení.

doplněno 23.10.12 08:39:

Takže třeba u nás je Ústřední vojenská nemocnice s psychiatrickým oddělením, ale Psychiatrická léčebna Bohnice, Beřkovice, Šternberk, Psychiatrická klinika Na Karlově atd.

doplněno 23.10.12 08:50:

Aha, tak to asi souvisí s tím geniálním plánem snížit lůžka v léčebnách a přenést to do ambulancí. :( O kterou konkrétní léčebnu se jedná? Nejsou to Bohnice, které v rámci velké nemocniční rošády mají přejít pod Prahu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: magdis
Datum: 23.10.12 08:42

Děkuji za odpověď. Z léčebny se má stát psychiatrická nemocnice, nechápu ale, v čem spočívá rozdíl pro lidi. Když se to řekne laicky, pokud dojde k tranformaci, v čem bude změna.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.