Hřebíky přes vjezd na louku

Od: Datum: 22.10.12 15:55 odpovědí: 9 změna: 22.10.12 20:21

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je podle vás přípustné, by si nájemce louky dal na její vjezd z cesty do trávy schované prkno pobité hřebíkama na propíchnutí kol případných aut. Toto navíc nebylo nijak označeno. Díky za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 22.10.12 16:01

Není, je to poškozování cizí věci, má si tam dát ceduli že je to soukromý pozemek se zákazem vjezdu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.12 16:54

no o gumy bych se tak nebal.. spíš aby na to někdo neskočíl.. to zrovna přijemne není

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.12 17:38
avatar

Je to soukromý pozemek, každý tam má hovno co dělat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 22.10.12 18:01

hmmmm... vy víte, že pozemek je v nájmu, nejste majitel, není to veřejná cesta, tak sakriš co tam jezdíte? To je od vás nefér. A že se nájemce brání, to je pochopitelné. Máte ponaučení, jezděte si po svém pozemku nebo veřejné komunikaci a nebudete mít problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coop*
Datum: 22.10.12 18:13

Myslím, že na soukromém pozemku (snad kromě lesa) může vlastník pozemku nebo jeho nájemce zapomenout desku s hřebíky, kde uzná za vhodné. Navíc je to pořád lepší, než kdyby tam zapomněl nášlapnou minu ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.12 18:23

To jistě přípustné není. Pakliže není jinak ozančen zákaz vstupu třeba značkou, závorou, či oplocením, pak by na to bylo nejspíše nahlíženo, jako na skryté nástražné zařízení. A nejedná se zde jen o kola auta, lidé mohou třaba sbírat lesní, či luční plody, jít na procházku se psem apod. a mohlo by dojít k jejich zranění. Tím samozřejmě neříkám, že si tam někdo může jezdit s autem jak se mu zachce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.12 19:59
avatar

Záleží na tom, zda z povahy cesty je zcela zřejmé, že se jedná o soukromý pozemek, kde nemá nikdo co dělat. Pokud třeba přes tu louku vede cesta, tak není zřejmé, zda na ní není povolený vjezd např. na základě věcného břemene. Pokud však odbočka vede do porostu obilí nebo nějaké plodiny, tak to zřejmé asi je, a pokud tam nájemce zapomněl ležet brány hřebíkama nahoru a nechal je zarůst trávou, je to od něj sice lajdácké, ale nic víc - když mám louku, nemusím předpokládat že mi po ní někdo cizí bude jezdit autem.

I tak bych ale považoval za mnohem vhodnější použít závoru nebo něco podobného - můžou tam jet třeba hasiči na lesní požár, záchranáři k houbaři s infarktem, a pak by to byl problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 22.10.12 20:05

Jak dokážeš, že si tam nelajnoval řádky na dosetí trávy a nezapoměl to tam? Je to jeho pozemek a upřimně, jestli mu autem jezdíš po louce kterou si obhospodařuje, tak se mu vůbec nedivím. Možná měl radši vykopat velkou jámu, zalejt řídkým bahnem a zakrejt, abys tam vlít s celým autem. To bys pak solil za vylovení, odvodnění, odbahnění a vysušení.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.12 20:21

Neřeším to, jestli tam má nebo nemá kdo co jezdit, jen mě zajímá názor na popsanou situaci. Je to louka, jsou tam vyjeté koleje a nešlo o žádné zapomenuté brány, ale dvoumetrový prkno, který bylo pobitý stovkama hřebíkama zahrabaný do trávy v trase těch kolejí. Běžně tam chodí turisté a pod.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.