Přivydělat si svým tělem?

Od: Datum: 22.10.12 12:40 odpovědí: 15 změna: 29.10.12 15:25

Kdysi jsem chodila zdarma darovat krev. Ale nyní by se mi hodila každá koruna a tak jsem se chtěla optat, co se dá zpeněžit, za kolik a co pro to musím udělat. A zda to není pro mě nějak zdravotně závadné. Míním nějaké darování plazmy, ne darování kostní dřeně- zkrátka něco jednoduššího.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pppetra
Datum: 22.10.12 12:44

Prave za plasmu se dava financni odmena. Zvazte ale, zda vam za to skutecne stoji delat to jen kvuli penezum. Nikdo vam nerekne, ze darcovstvi krve je skodlive, ale jiste spekulace o potizich castych darcu existuji. Pokud do toho jde nekdo 3x do roka pro dobry pocit, tak ok, ale 2x do mesice kvuli penezum bych do toho nesla - bala bych se. Jinak se plati za darovani vajicek, ale opet zvazte, zda chcete cpat do tela zbytecne hormony

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.12 12:45

Já chodím darovat plazmu pravidelně každé dva týdny ( častěji to možné není). Už jsem zaregistrovaná rok a nemám kvůli tomu žádné zdravotní problémy nebo omezení. Při registraci Vám řeknou všechno, co potřebujete vědět, udělají Vám krevní obraz a podle toho zjistí, zda vůbec můžete plazmu darovat. Den před odběrem byste neměla pít alkohol, jíst tučná jídla a vyvarovat se kouření. Pokud to ale porušíte, svět se nezboří. Je hodně důležité vypít dost tekutin (2-3 l) Za každý odběr dostanete 400,-.. Můžu jen doporučit :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.10.12 16:12
avatar

Jen doplním - někdy není třeba ani krevní obraz, nejdřív kontrolují stav žil - mně řekli hned, že moje žíly by odběr a následný návrat nevydržely. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dicko
Datum: 22.10.12 13:11

Přivydělat si svým tělem? Tak to v případě ženy lze jednoduše. Nech se nafotit a pak svoje nahy fotky pošli třeba na dickhead.cz a oni ti za to nějakou kačku daj :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plazma
Datum: 22.10.12 14:10

Tož to by v hrůze z dickheadu utíkali ) při pohledu na mé o nějaké kilečko bohatší tělíčko. Ale čekala jsem, že někohocíčko tohle napadne )

Datum: 22.10.12 15:53
avatar
To je první co mě napadlo po přečtení nadpisu, že to tak myslí
Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 22.10.12 13:19

No pokud bude zájem, proč své tělo neprodávat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plazma
Datum: 22.10.12 14:15

Díky za odpovědi! Tak zítra jdu inspirovaná vašimi odpověďmi. Můj kamarád má mamku vrchni sestrou na jedné odběrné stanici a ta říká, že lidi netuší, jak darování krve je pro ně nezdravé. Ale já i tak tehdy lidumilně krev darovávala ještě nějakou dobu. Ale teď už bych to psychicky neunesla. Je dost možný, že zítra půjdu poprvé a naposledy - ale udělám dobře jiným lidem i své peněžence, tak to není špatně ) Snad projdu s tím mým železem a nedostatkem krvinek...

Od: axlik*
Datum: 22.10.12 16:03

Hm tak to hodně štěstí, darování čehokoli je risk ..Radši si sežeň normální brigádu a nebo si přivydělej tělem jinak než darováním jeho částí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.12 16:17
avatar

Zdravím, to se mi nechce věřit, že by nějaká zdravotní sestra řekla, že darování krve je nezdravé. Chodím dávat krev již 14 let, byla jsem na 11O odběrech krevních destiček a nyní dávám krevní plazmu. Na transfuzní stanici jsem tudíž pečená-vařená, vždy když ležím hodinu na separátoru, tak se se setrami bavím (o dětech, rodině atd.) a nikdy nepadlo, že by odběr pro dárce nebyl vhodný. Naopak - tím, že mi vždy udělají krevní obraz a každého půl roku EKG, tak mám dobrý přehled o svém zdravotním stavu. Jednou, před lety, se díky tomu přišlo na to, že jsem měla zánět močového měchýře, aniž jsem o tom věděla. Ve středověku se "pouštělo žilou", a na transfuzce mi říkali, že tam měli paní, která po 60 (dárce berou jen do 55, max 60. roku)chodila prosit, aby jí vzali krev, protože jí to dělalo dobře. A já "musím zaťukat", jsem oproti svému okolí zdravá, virózu mám max 1x za rok, a to tak dva dny, angínu, nebo chřipku vůbec.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.12 17:59
avatar

asi jsem cyp manželka nepracuje je s dětmi doma na MD pracuji ve fabrice mám několik desítek odběru plné krve a nikdy mne nemapadlo si nechat za to zaplatit, na transfuzce jsem nikdy nepotkal žádného podnikatele jenom negry z fabriky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: silvie*
Datum: 23.10.12 11:50

Klikni na http://www.transfuznispolecnost.cz/diskuze.php Tam máš odborné informace a to je něco jiného, než rady typu "jedna babka povídala" Podle toho, co jsem četla hrozí jen popraskání žil u jedinců se slabými žílami, a to zdravotníci při odběru poznají, zda má dárce vhodné žíly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.12 12:00
avatar

Darovat kostní dřeň nelze. "Darovat" plasmu lze, ale za ty zdravotní komplikace ty 400 Kč nestojí. Už jsem se tady o tom rozepisovala v jiných otázkách, dejte si vyhledat "plasma" a vyjedou vám.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: plazma
Datum: 23.10.12 14:23

Hm, já taky - bohužel - sdílím názor, že darování čehokoliv z krve, ničí dárce. Jak už jsem psala, říkala mi to kamarádova mamka, vrchní sestra na odběrové stanici. Ta o tom musí něco vědět. Ale i ona říkala, že když je to jen jednou za čas, tak tělo odběr přežije. I z jiných zdrojů mi přijde tenhle závěr přijde logický. Dokonce i můj selský rozum mi to tvrdí, ač na něj se úplně vždy spolehnout nedá, že?!

Škodlivé je chodit často. Druhá stránka věci je, že někdo někde tu naši krev potřebuje, tak ještěže jsou lidi, kteří na odběry chodí, by´t za odměnu. Tak jsem se na odběr plasmy tu v Olomouci objednala - ale jsou to opravdu podfukáři! Na svých stránkách píší, že za každý odběr 400kč, ale přímo tam zjistíte, že za první odběr 200kč, za druhý 600kč. Jsou vychytralí! Ještěže mi běžní smrtelníci netušíme, kolik tisíc za tu mou plasmu dostanou.

Tak půjdu 2x po měsíci a pak rok nic )

Od: plazma
Datum: 29.10.12 15:25

Dnes jsem byla poprvé darovat krevní plasmu. Ale víc a víc jsem přesvědčená, že její darování tělu škodí. Dnes mě v tom ještě víc ubezpečilo to, že sestřička, co mě na lůžku obsluhovala, se v rámci pokecu prokecla, že nikdy na odběru nebyla. To mluví za vše..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.