Nejvhodnější kytara pro začátečníka

Od: odpovědí: 9 změna:

Chtěla bych se zeptat jaká by pro mě byla nejvhodnější kytara (španělka,jumbo...) a pokud možno tak do 4000Kč děkuji Kwisty

PS. Je mi 13 let:)

9 odpovědí na otázku

 

 


1x

Každá kytara je originální kus, není nad to si je osahat a zkusit si na ně zahrát v prodejně. Ony mají třeba různě vysoko struny nad hmatníkem, hmatník by měl být dostatečně široký, aby se ti tam vlezly prsty, ale zároveň co nejnižší, abys neměla problém s obejmutím ruky, struny by měly být nad hmatníkem nízko, ale ne tak nízko, aby to brnělo. Akordy by se měly mačkat lehce. Krk by měl být absolutně rovný, aby se nestáčel do vrtule ani náznakem, což dělá mladé dřevo.

Pokud se na to necítíš ji vybrat, vem si s sebou nějakého muzikanta, ten ti poradí nejlépe a ozkouší je.

 


1x

Já bych ti doporučil si někde půjčit, přestane tě to bavit pokud nemyslíš hraní vážně a budeš se jí zbavovat. Pro začátečníka by stačila i ohraná a pak si teprve vybírat. Mám starou 50 let a stačííí.

 


0x
avatar iz

Já bych pro začátek doporučila španělku, k níž bych pořídila kovové struny ("desítky" nebo "devítky"). Kovové struny mají lepší zvuk než nylonové, měkké struny španělku nepoškodí a dobře se na ně hraje. (Osobní zkušenost)

 


0x

Holky?! Co to povídáte?

dejavu : hmatník stejně jako krk se dají přece nastavit! Kobylka se dá (u akustické) podložit nebo zbrousit, krk se stejně musí seřídit kvůli strunám, čili každá kytara lze udělat tak nějak ovladatelnou, jediné co pro mě bylo kritériem byl tenký krk, jelikož je to pro mě pohodlnější.

ivzez : koupit si španělku a na ni dát kovové struny? Vážně? Nehledě na to, že na to není stavěná a může se strhnout kobylka, na španělce s jejím krkem se určitě začátečnice bude výýborně učit barré a akordy..Též jsem na ní začínal a proklínal jsem ji každým dnem!

Tazatelka : Existuje možnost, že tě to přestane bavit, zkus si nejdřív jak ti kytara sedne co do zvuku tak do ruky, třeba zjistíš, že to není nástroj pro tebe, dobré je též si nějakou pro začátek půjčit (určitě pujčují v ZUŠ) a jinak s tvým rozpočtem ti doporučuji kytary značky Cort, nenajdeš lepší ve stejné cenové kategorii. Na masiv to ještě není ale třeba Cort AD880 už je slušný kousek který tě jen tak neomrzí

doplněno 21.10.12 20:15:

Teď se dívám, že Cort Earth 70NS stojí 3656,- přední deska je z masivního smrku tudíž lepší jak překližka (jestli nerozumíš, přečti si o tom něco ) a budeš naprosto spokojená, je to nenáročná a nádherně znějící kytara..

 


0x

Axlík, tys toho moc nenahrál, viď? To nechce jen číst na internetu. Ne každá kytara se dá seřídit, tak jak říkáš a vůbec už nevidím důvod, proč by španělky neměly být dělané na kovové struny. Já je tam mám nějakých 25 let a to jsem ji kupoval už pár let hranou a taky s kovovými. Tazatelku jenom mateš.

Tazatelka: ale taky pro začátek doporučuju bazarovou nebo zapůjčení. A hlavně při výběru asistenci dobrého hudebníka. Ani dvě stejné kytary nebudou stejné a na to už je potřeba dobrý znalec. (ani já si na takovou věc sám netroufnu).

Zatím každá kytara co jsem měl v ruce byla seříditelná, krom špatnělky samozřejmě, ta musí mít krk rovný..Ale to by musela být extra šunka akustika nebo elektrika aby nešla seřídit ;) španělku jsem měl a hned jak se naskytla možnost jsem ji dal pryč, opravdu to není kytara na nic jiného než na vybrnávání a pokud na ní někdo hraje klasicky (myslím tím akordy apod.) tak to nikdy nebude znít tak dobře jako "westernová" kytara..

Teď aktuálně vlastním čtvrtou kytaru a můžu říct, že až tato je nejlepší co jsem si kdy pořídil..Protože mi westernová kytara sedla nejvíc, jak zvukem tak vzhledem i na dotek

A ano, jdou tam dát kovové struny, to je pravda, ale při vyšší tvrdosti (12,13) se tahem strun opravdu může poškodit kobylka a řekni mi že ne, když je španělka stavěná na struny nylonové které mají porovnatelně menší tah..

doplněno 22.10.12 11:14:

A ještě todle, řekni mi, co je neseříditelnýho na tom, zbrousit kobylku, podložit kobylku (na akustice) ..To jde snad i na té kde nejde seřídit pnutí krku :-D a kytaru co nemá napínací šroub jsem taky ještě neviděl :D u elektrické kytary se o seřízení nemusíme ani bavit..I ta nejlevnější musí mít seříditelnej dohmat kameny a oktávy, o pnutí krku ani nemluvě..Tak by mě vážně zajímalo který kytary jsou neseřízetelný..Snad jen nějaký komunistický šunky, to pak jo..

Hochu,hochu, už to nehul. Tazatelka jasně psala typy tzn. španělka, jumbo, westernka... nepadla ano zmínka o tvých elektrikách či akustikách. Navíc si nedovedu představit začátečníka, notabene holčinu (nic ve zlém), jak si dobrušuje kobylku, když ještě ani neměla kytaru v ruce.

Pokud se ti u kovových strun utrhla kobylka, tak to možná byla nějaká šunka, kvalitní kytara to neudělá.

A že jsi neviděl kytaru bez napínáku krku? Jak jsem říkal, ještě jsi toho asi neviděl hoooooodně*ee*

A proč by nějaký úpravy měla dělat ona? Vždyť seřízení od kytaráře se pohybuje v rozmezí 150 - 300Kč a to není zas taková pálka..Kobylka se mi neutrhla ale zlomila se mi hlava :D :D Zkrátka stojím si za svým, pokud chce hrát tak westernovka je nejlepší..*frajer*

doplněno 22.10.12 18:33:

S tím ovšem souhlasím..S bazary nemám zkušenost, ale věřím že je možnost, že ji to přestane bavít ;)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]