Zápal plic bez teplot?

Od: Datum: 31.01.13 16:15 odpovědí: 7 změna: 31.01.13 17:10

Pěkný den, od minulého pátku je máma na hromadě, suchý kašel bez vykašlávání, teploty 37,5 - 38, v pondělí byla u lékaře, který určil jako příčinu zánět průdušek. Dostala ATB. Od pondělí je doma, ale stále si stěžuje, že nemůže dýchat (když jde na procházku, obejde park (asi 300m) a je hotová, protože to neudýchá. K tomu se kašel nelepší a pořád nejde nic vykašlat. Teplota se drží kolem 37,2.

Tak se ptám - může to být zápal plic? Nelíbí se mi, že ani po nasazení ATB se to moc nezlepšilo.

Děkuji všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 16:33

Já tedy nevím ...pokud užívám ATB- nikam nechodím a vyležím nemoc . Každý to holt dělá jinak.Jedině RTG odhalí zda je to zápal plic , takto těžko posoudit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.13 16:35

Ano, leží, jednou za den jde na pět minut obejít dům, aby se provětrala.

RTG plic mě napadl taky, ale to se musí na pohotovost, že?

doplněno 31.01.13 16:47:

Doktor řekl, že se má jednou denně zajít vyvětrat. A je to velmi dobrý uznávaný lékař, takže mu vcelku věříme:) Každopádně zítra je kontrola, tak si počkáme...

Datum: 31.01.13 16:38

Nevolila bych žádné procházky, dokud se jí neuleví - stačí vyvětrat místnost kde se nachází. Žádanku na RTG napíše ošetřující lékař,

Ohodnoceno: 0x

Od: drejdl*
Datum: 31.01.13 16:45

Jsou i záněty plic bez teplot. Je-li zánět virový (a on často bývá), tak jí ATB zabrání pouze superinfekci, tedy napadení bakteriemi, ale s viry to neudělá nic. Když už to trvá tuto dobu, doporučuji udělat RTG plic - zajděte na LSPP, poslechnou ji a zrentgenují. Buď ATB nezabírají nebo je obsah sklípků tak hustý, že nejde vykašlat - oboje žádá lékovou intervenci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.13 16:47

Zítra jde na kontrolu, tak jsem jí nakázala, ať si vyžádá ten RTG. Řekla, že to snad doktor uslyší, jestli tam něco je nebo není a podle toho tu žádanku napíše. No, to jsem na to zvědavá.

Od: uska®
Datum: 31.01.13 16:55

Martino - já mám téměř všechny nemoci bez teplot. Když mám 37,2 st, tak to byl zápal plic a to už 3x. Takže fakt u zápalu plic nemusí mít čtyřicítky, má zkušenost.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.13 17:10

Díky, četla jsem právě, že u zápalu může být zvýšená teplota i horečka...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.