§33b Občanského zákoníku

Od: Datum: 19.10.12 15:15 odpovědí: 2 změna: 19.10.12 15:36

Můžete mi někdo vysvětlit smysl §33b (5) OZ:
Oznámil-li zmocnitel jiné osobě, že udělil plnou moc zmocněnci na určité úkony, může se vůči ní dovolávat odvolání plné moci, jen oznámil-li jí toto odvolání před jednáním zmocněnce nebo když tato osoba v době jednání zmocněnce o tomto odvolání věděla.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.12 15:28
avatar

Potřebuješ jednat s panem Bábovkou, ale protože nemůžeš osobně, udělíš pro toto jednání plnou moc panu Lajblovi. A zavoláš panu Bábovkovi: Pane Bábovko, pan Lajbl má moji plnou moc, jednejte s ním jako se mnou.

Tak. Ale pak se ti pan Lajbl přestane líbit, a ty tu plnou moc odvoláš a sebereš mu ji. Ale panu Bábovkovi to zapomeneš říct, a on se to ani jinak nedozví. Pan Bábovka bude tedy jednat s panem Lajblem v dobré víře jako kdyby tu plnou moc pořád měl. Můžeš se na pana Bábovku proto zlobit? Nemůžeš, protože podle tohoto ustanovení za to můžeš sám.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.10.12 15:36

Díky moc, teď je mi to jasné.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.