Živit se hudbou?

Od: Datum: 31.01.13 14:16 odpovědí: 5 změna: 25.08.16 23:14

dobrý den,myslíte že se dá v dnešní době ještě živit hudbou? Mám namysli spíše kapelym,né solov.zpěváky...Je jasný že asi linkin park,Green day apod..se živej,ale např: české kapely? Takový pipes and pints který hrajou pomalu po celé evropě pravidelně se tím neuživějí...Hrozně mě to zajímá jestli se dá,a co udělat proto aby se dalo živit,kolik se např: muže i dostat za koncert apod..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 14:21

Samozřejmě že se hudbou uživit dá...a ne špatně.Pokud to ovšem umíte.

Kolik za koncert? Když vyprodáte Strahov...a lístek bude za 1500Kč, tak i několik milionů..

Není mi jasné co jiného chcete slyšet..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.16 18:41

přeji hezký den, ano živit se hudbou. Také mám to to přání a ten to sen. Ale nevím jak na to, tady ve městě Děčín mám lidi co se dělí na 2 skupiny . První skupina lidí, mi řekne že mám do toho jít. A že si mám plnit svůj sen.

Druhá skupina lidí, mi zase řekne že bych musela mít na to školy a nebo mi řeknou že se hudbou neuživím. Tak by mě zajímalo, jak začít? V severočechách , v ústeckém kraji , ve městě Děčín . Když člověk se učí hrát na hudební nástroj a sem tam si už umí něco sám zahrát. Jak začít? Když úřady jako je PÚ , pomoc neumí a většina lidí mi buď to řekne ať jdu do toho , a že si mám jít za svým snem , a druhá většina lidí mají takové odpovědi jako je že musí mít člověk školu .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.16 23:14

Já bych chtěla slyšet to jak na to, když se chci živit hudbou, a většina lidí včetně ÚP , mě potopí tím že se uživit nedá, a že bych musela na to mít školy.

Datum: 31.01.13 18:54

Malá kapela, která hraje hezké písničky na živo, by se měla udržet. Repertoár - mít svoje hity od dechovky, country, umět zahrát všechno na přání. Hrát na svatbách, oslavách, výročích, ve vinárnách, tanečních, o silvestru, apod. Jednu velkou nevýhodu to má, nejste večer doma, hlavně o víkendu, takže rodinný život nanic. A též stálé cestování.

Sehnat v dnešní době dobrou hudební kapelu je velmi těžké, ale zábava je pak super, kolikrát se končí ve dvě ráno.

doplněno 31.01.13 19:32:

U nás byla kapela, kde každý člen - nástroj, který byl nepostradatelný, měl nějakého náhradníka, který zaskočil, když to stálému hráči nevyhovovalo.

Super je když v kapele více lidí zpívá, než když to táhne jenom jeden.

Myslím, že v každé kapele by měly být bicí.

Datum: 31.01.13 19:17

Odpovím ti z pohledu mé "práce". Už 7 let hraji s kolegou v takovém duu, které hraje svatby, zábavy, plesy apod. Když je dostatek hraní, což znamená každý pátek, každá sobota, tak se tím vcelku uživit dá, pokud ale žiješ sám a nejsi moc náročný. Jenže:

- je krize, kšeftů ubývá, což se hodně odrazilo na penězích (před čtyřmi lety jsme byli ve vatě, dneska to skřípe)

- vytvořilo se spoustu nových duí a jiných formací, které nehrají naživo, zpívají mizerně a ještě za to berou prachy. Jenže lidi šetří, tak raději sáhnou po horší, někdy až hrozné kvalitě za málo peněz

- jak už tu bylo psáno, je to časové náročné, zvlášť, pokud je hodně kšeftů (prosinec, léto). Mám proto kolegyni, se kterou se střídáme. Vyhovuje nám to a máme čas na svoje koníčky a přátele - což ovšem nemá kolega, který odehraje všechno

- někdy se stává, že si nás pozvou hodně daleko, dvě tři hodiny jízdy. Když pak hraješ do tří do rána, není sranda ještě jet domů (nabízí nám přespání, což je samozřejmě opět zásah do časového harmonogramu)

- někdy je hračka k nevydržení - jsi nemocný, je to blbě, nebo velké osobní problémy - jenže lidé si zaplatili a nezajímá je to, prostě se musíš usmívat a zpívat až do konce

- a také nesmíme zapomenout náklady a obměnu cajku, v našem je dohromady kolem 450 000,-, což, jak uznáš, není zrovna málo

To je plus minus ve zkratce, možná mě ještě něco napadne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.