Hrubá kůže - z čeho to je?

Od: Datum: 18.10.12 17:07 odpovědí: 19 změna: 21.06.16 10:57

Ahojte, poslední dobou (asi měsíc) se mi na rukou (teď tedy hlavně na pravé) objevuje todle, nevíte o co jde? Z čeho to je? Jestli nějaké mýdlo nebo tak...Nikdy se mi nic podobného nedělo a je to nepříjemný si s někým podávat takovou ruku :D

PS. Hlavně nepiště z masturbace :D :D :D

doplněno 18.10.12 17:08:

Koukám, že na fotce to moc vidět není, ale je to opravdu hodně a navíc je ta ruka hrubá na dotek :-!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tomas447*
Datum: 18.10.12 17:08

zdravím,svědí vás to?

Ohodnoceno: 0x

Od: axlik*
Datum: 18.10.12 17:09

Néé nic takového, jen se prostě loupe kůže, jiný problém nemám..Jen to, že se to objevuje pravidelně asi měsíc a dycky se ta kůže oloupe a pak je to dobrý a pak znova :D možnááá, ale nevím jistě, měl jsem na rukou v poslední době hodněkrát pracovní rukavice, ty jsou myslím něčím napuštěné ne?

Od: mowla*
Datum: 18.10.12 17:11

Zajdi si na kožní - tohle může být leccos od ekzému přes plíseň po lupenku...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.10.12 17:12

Po doktorech se mi moc lítat nechce, nerad dělám hypochondra :D Nestačil by nějaký krém na ruce?

Od: hahanaj*
Datum: 18.10.12 17:16

tak tohle opravdu není hypochondrie- jděte s tím k lékaři to není legrace - hlavně to začněte léčit hned, než se to zhorší

Od: linda2
Datum: 18.10.12 17:20

Je to na něco alergie a nemusíte se toho ani dotýkat, jen být v blízkosti.

Datum: 18.10.12 17:24

No jo, jenže já se dotýkám pořád stejných věcí a nikdy mi nic problém nedělalo..Jediné nové byly ty pracovní rukavice co jsem měl na rukou, myslím si že v té době se mi to začalo dělat..

Datum: 18.10.12 17:30

tak to může být z nich , zkuste mazat ruce nějakou heřmánkovou mastí nebo indulonou s měsíčkem a používat jiné rukavice a pokud se to neztratí tak jít ke kožnímu

Od: linda2
Datum: 18.10.12 17:33

Alergie může vzniknout naráz, to není že jsem to nikdy neměl. Ty rukavice co máte, bych vyměnila za jiný, tzv přírodní, může to být prášek na praní, jar, prostě v čem je chemie. Může to být i ovoce, kamarádka měla něco podobného, tak jsem jíradila to co vám. Protože jsme měli doktora daleko tak jsme museli požívat co jsme měli doma nejdřív vytřít solí, pak vydezifinkovat čistým lihem a pak už ani trochu vody. Měla to z prášku na praní a to se ho nedotýkala, jen nabírala sklenicí, ale byla v jeho blízkosti.

Datum: 18.10.12 17:44

Děkuji všem tedy za rady zkusím indulonu a jakmile se to do dne, dvou, nezlepší tak povalím k doktorovi díky

Datum: 18.10.12 18:12

taky by to mohlo být, když třeba místo solvíny nebo jiného přípravku používáte na mytí špinavých rukou jar

Od: ladaadal*
Datum: 18.10.12 19:04

Zkus to mazat, ale jak píšeš, dva dny a když to nepomůže, frč k doktorovi. Může to být cokoli.

Datum: 18.10.12 20:01

Dobrý den. Jak říkají kolegové, může to být cokoliv. Ale vypadá to na lupénku...Každopádně na kožní!

Datum: 18.10.12 20:39

Zkuste si koupit v lékárně mast z měsíčku lékařského se sádlem. Ale nejlíp by bylo jít k lékaři. Ještě mě napadlo, nebyl jste v poslední době nějak nemocný? Kůže se také loupe na rukách, či nohách, po špatně léčené spále...ale to asi nebude Váš případ. Nejspíš to je dermatitida, ale ta svědí.

Datum: 18.10.12 22:05

Lupénka (psoriasis) to určitě není, ta vypadá jinak (červené skvrny).

Datum: 18.10.12 23:52
Ano,většinou ano,ale vždy a všude existují výjimky a i nemoci se vyvíjejí. Každopádně si pamatuji,že bývalý spolužák horolezec to měl taky a bylo to z toho lezení po skalách. Měl je suché.

Datum: 18.10.12 22:12

Myslím, že jsem jednou měla něco podobného na chodidlech. Byla to plíseň (ze společných sprch při brigádě v jedné továrně). Plíseň se domácími mastičkami nevyléčí.

Ohodnoceno: 1x

Od: lasis
Datum: 21.06.16 10:57
Zdravím také tento problém mám byl jsem u lečitelky a ta mi řekla ze to mám z paluvich jídel a plněnejch sušenkach (tatranky) a podobně a ze bych mel začít pit kysané mléčné výrobky (kefír, kyška,acidofilní mléko...) a hle 95% problémů je pryč !

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.