Nemocenská a zkušební doba

Od: Datum: 18.10.12 16:15 odpovědí: 2 změna: 18.10.12 17:02

Přeji hezký den,

nevíte náhodou někdo jaký je vztah mezi nemocenskou a zkušební dobou? Pokud vím, tak nemůže firma zaměstnance v nemocenské propustit. Co se ale stane jestliže zamšstnanec onemocněl ve zkušební době? Prodlužuje se zkušební lhůta o dobu nemocenské? A co se stane jestliže zkušební doba končí v době nemocenské?

Díky Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 18.10.12 16:22

Dobrý den.

Zaměstnavatel nesmí zrušit pracovní poměr ve zkušební době v době prvních 21 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti.

Sjednaná zkušební doba se prodlužuje o dobu celodenních překážek v práci, pro které zaměstnanec práci během zkušební doby nekoná, tedy i o celé dny dočasné pracovní neschopnosti.

Pracovní poměr ve zkušební době se ruší vždy písemně, i bez udání důvodu. Končí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.10.12 17:02
avatar

Ron Vám odpověděla správně. Já jenom pro úplnost doplním, že s výjimkou zrušení pracovního poměru (ZD skončí spolu s pracovním poměrem) nemůže zkušební doba v době nemoci skončit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.