Jak oslovit redakci časopisu?

Od: Datum: 31.01.13 11:22 odpovědí: 8 změna: 31.01.13 14:08

Máte s tím někdo zkušenosti? Ráda bych nabídla své články do ženského časopisu, mám připravený email, ale přijde mi to takové vnucování. Zase si říkám, co mi můžou napsat, maximálně že nemají zájem... Něšjaké tipy jak takhle někoho oslovit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 11:28

Nebojte a nomráoně se vnuťte:) Štěstí přeje odvážným a připraveným, kdyby se lidé neuměli vnutit a ukázat svůj talent, mnoho z nich by nebylo tam, kde momentálně je.

Ohodnoceno: 1x

Od: pritelnatelefonu
Datum: 31.01.13 13:33

Našel jsem si kontakt na redakci a zavolal. Domluvili jsme, zda je mnou nabízené téma využitelné. Poslal jsem první návrh. Odepsali mi, co se jim na tom nelíbí a co mám doplnit. Na druhý pokus článek vyšel...

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 31.01.13 11:34

Už nevím, co napsat, napsala to Martina. Jestli se chceš uchytit, musíš se vnucovat hlava nehlava. Samozřejmě v rozumné míře slušnosti, ale když jim nepošleš první mail, který ti připadá jako vnucování, tak se oni nikdy nedozvěděj, že vůbec existuješ a ty se nikdy nedozvíš, jestli máš nebo nemáš šanci. Hodně štěstí.

Od: ron*
Datum: 31.01.13 11:42

Přesně tak, zkusit musíte vše. Jak jinak chcete o sobě dát vědět, než tímto "vnucováním", jak říkáte. Sami od sebe Vás přece neosloví, neví o Vás. Předpokládám, že většina jejich dodavatelů článků se jim takto "vnutila".

Tak jen do toho, přeji odvahu.

Datum: 31.01.13 12:05

Také píšu do časopisů a jsou rádi- většinou články otisknou při vhodné příležitosti.Jen se neboj a pošli jim to .

Mnohdy jsou i slušné honoráře .;)

Datum: 31.01.13 12:15

Píši s chutí, ráda a furt. napadlo mě oslovit některé časopisy. Několik článků mi už vyšlo. Třeba jak jsme ožrali naše slepice *smich*, jak se manžel zbavil své závislosti, či jak jsem se seznámila s partnerem díky lidské kostře v kabinetě. Občas jsem i přiložila vlastní fotky, pokud mi navadilo, že budou zveřejněny.

Finanční příspěvek za zveřejněné články byl milý, musím ale podotknout, že je čím dál nižší. Takže zbohatnout se na tom nedá.

Jinak pište, pište... Mám poslaných několik článků, které dosud nevyšly, ale až nastane příhodná doba, třeba po nich taky sáhnou. A když ne, svět se proto nezboří.

Vždyť je to spíš takový koníček. Tak hodně štěstí, milá kolegyně! Jaga.:)

Datum: 31.01.13 13:37

Mám zkušenost. Ne jako dopisovatelka, ale jako redaktorka městského zpravodaje. Městské zpravodaje a ženské časopisy se v mnohém liší, ale v mnohém se podobají.

Bez obav napište do redakce, krátce se představte, připojte větu, že se domníváte, že by vaše texy mohly zaujmout (pobavit, poučit...?) ostatní čtenářky a připojte dva až tři texty v samostatných souborech.

Může se stát, že některý text bude "přímo na míru" stálé rubriky a že podobných textů už má redakce větší zásobu. Nebo bude text příliš odlišný a nebude se hodit vůbec nikam.

Redakce vám určitě odpoví. Pokud se texty nebudou hodit, pravděpodobně vysvětlí proč a doporučí nějaké úpravy.

Pište! A ať se vám daří!

Od: artemio2*
Datum: 31.01.13 14:08

Vůbec se neostýchej,sedni a napiš.Nabídni své služby do redakce,která se Ti líbí.Zcela jistě Tvou nabídku zváží a budou chtít ukázku.Pak už bude jen záležet na Tvém štěstí a literárním umu.Neboj se toho.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.