Jak se bránit proti šikaně v zaměstnání

Od: Datum: 18.10.12 12:11 odpovědí: 8 změna: 18.10.12 16:09

Dobrý den,chci se poradit jak se mohu bránit.

pracovala jsem v pojišťovně ,kde na mě tlačili přejít na ičo.

Jakmile jsem přešla na ičo vedoucí pobočky na mě vyvíjela psychický nátlak a vydírala mě když nepodepíšu výpověď dostanu ji hned od firmy.Pod nátlakem jsem podepsala a přišla my výzva k úhradě na částku 24.506.-kč.Jelikož vše proběhlo beze svědků a jsem v PID chci se poradit jak se mohu proti této odporné šikaně a hyenismu bránit.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 18.10.12 12:20

Jaká výzva k úhradě? To jsem nějak nepochopil. Když podepíšeš výpověď, tak ti končí pracovní poměr, ale proč bys měla něco platit?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mnmn
Datum: 18.10.12 12:38

Není nad to, nejprve podepsat, a pak se jít zeptat "na lampárnu".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 12:41
avatar

Především je nutné se bránit včas. Pokud už máte všecko vyřízené, odsouhlasené a podepsané, tak je pozdě bycha honit. Pozitivní je, že jste z toho venku a máte šanci i motivaci si najít lepší místo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 18.10.12 12:58
avatar

Pravděpodobně po Vás chtějí zaplatit za ta školení, která jste absolvovala. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 18.10.12 13:01

Nejlíp se můžete bránit tehdy, když máte správné informace... Ale správné informace nezískáte, když budete část dění tajit...

Tomu, že vás firma ´tlačí´ do pozice OSVČ lze věřit... Tomu, že následně máte podat výpověď také (naco jinak to IČO, že?) - ale proč by k tomu měl být použit "psychický nátlak a vydírání" už jasné není... A proč máte platit nějakou "částku" už není jasné vůbec...

Celkově mám z příspěvku dojem, že jste způsobila nějaký průšvih a vedoucí se vás chtěla zbavit... I tak ale máte svá práva, jen se o nich (a možnostech řešení) nedozvíte, když neuvedete všechny informace...

Na druhou stranu - pokud informace neuvedete a nějakou radu dostanete, může vás její ´poslechnutí´ strčit z louže do rozvodněného potoka...

*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ludekii
Datum: 18.10.12 15:29

Pane bože! Která pojišťovna zaměstnávala takového inteligenta? Pravopis úrovně špatně učícího se třeťáka a zcela nelogicky položený dotaz. Ale dám Vám dobrou radu. Jelikož jste v PID, užívejte si penze, přivydělávejte si něco roznášením letáků a hlavně - nepracujte v bankovnictví nebo pijišťovnictví, protože jestli je Vaše práce kvalitní jako pravopis tak chudáci klienti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 16:00
avatar

Možná Vás to překvapí, ale takové "odborníky" "zaměstnává" většina pojišťoven (ne-li všechny).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 16:09
avatar

Pojišťovna Vám sice mohla navrhnout uzavření jiného smluvního vztahu, ale Vaší povinností to nebylo. Váš "přechod na IČO" tedy byl Vaším svobodným rozhodnutím. Nenapíšete-li, co po Vás chce bývalý zaměstnavatel uhradit, neobdržíte k tomu adekvátní odpověď.

Výpovcěď nepodepisuje příjemce (Vy), nýbrž ten, kdo ji dává (pojišťovna). Domnívám se, že nešlo o výpověď, nýbrž o dobrovolné (!) rozvázání pracovního poměru dohodou. Nemůžete-li totiž nátlak prokázat, jde i z Vaší strany o dobrovolný právní krok.

Pokud byste však nátlak prokázat mohla, uplatněte neplatnost dohody soudní cestou (žalobu je třeba soudu doručit nejpozději do dvou měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit).

___ Odhaduji, že jste "po přechodu na IČO" s pojišťovnou (již jako OSVČ) uzavřela smlouvu podle obchodního zákoníku (už nejde o pracovně právní vztah), a že po Vás pojišťovna nyní chce úhradu např, školení, k čemuž jste se zřejmě smluvně zavázala.

Mýlím-li se, opravte mne, prosím.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.