Hypotéka - úvěr vyšší, než prodejní cena

Od: Datum: 18.10.12 11:06 odpovědí: 3 změna: 18.10.12 15:58

Dobrý den,

chceme kupovat domek, není v dobrém stavu, bude potřebovat rekonstruovat - úvěr bysme potřebovali tak na 1.400.000Kč ale prodejní hodnota domku je jen 600.000Kč.

Jaká je tu možnost, že nám úvěr dají? chceme právě ručit tímto domkem - lze třeba část úvěru vyplatit jednoráz - těch 600.000 Kč a zbytek postupně - podle probíhající rekonstrukce?

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.10.12 11:17

Možné to je - část hypo je čerpána na koupi a část na rekonstrukci... Problémem by mohla být jen hodnota nemovitosti (ručení) - banky v takovýchto případech často chtějí další ručení (ručitele, další nemovitost apod.).

Konkrétní podmínky ale nejlépe zjistíte dotazem u banky, u níž o hypotéce uvažujete - vždy je lépe využít banku, u níž máte nějakou ´historii´ (aspoň BÚ) - a, jen mimochodem, momentálně je ´dobrá doba´ na získání hypotéky - jednak jsou nízké úrokové sazby a jednak banky před koncem ´honí plán´ úvěrové angažovanosti...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 18.10.12 14:34

Když bance předložíte projektovou dokumentaci na rekonstrukci, schválenou ve stavebním řízení, tak banka nechá udělat ocenění budoucí hodnoty domku (ve stavu po rekonstrukci podle schválené dokumentace). Úvěr Vám pak poskytne podle výše budoucí hodnoty domku (po rekonstrukci), ale úvěr Vám bude uvolňovat postupně - nejdříve na úhradu kupní ceny, pak postupně v návaznosti na postup rekonstrukce a zhodnocování Vašeho domku. Zajděte do spořky, ta to umí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemec*
Datum: 18.10.12 15:58

řeknu jak jsme to měli my - dům byl bez wc = podmínkou banky byla rekonstrukce, tak jak byl o něj neměla bez rekonstrukce zájem (i to se u starej domů stává, banka ho do zástavy prostě nechce) - tzn. čistě na hodnotu domu by nám nepůjčili.

museli jsme mít část vlastních zdrojů a u domu za 2,2 mega si banka dala podmínku investice min. 400k a následně musíme prokázat, že jsme zvedli hodnotu domu.

kupní cena zaplacena hned, rok jsme měli na čerpání těch 400k, buď po roce nebo po vyčerpání částky se musí zvednout hodnota domu. to udělá odhadce, kterej dělal první odhad. dokud se nezvedne hodnota domu, platíme jen úroky, jistinu nesplácíme.

projekt netřeba - ono kdo kupuje dům, kde by vzal projekt, když by ten dům nakonec nekoupil :) stačilo odhadci předložit za kolik co koupit rekonstruovat. cifry náhodné, aby to tak nějak vyšlo. ve finále v tom domě stejně utopíte mnohem víc - my už nasypali 370tis a ještě těch 300 padne jak prd :)

jestli je to nějaká stará zbořenina, tak bych si koupi a rekonstrukci dvakrát rozmýšlel - k tomu by si měl říct svý ještě před koupí nějakej slušnej projektant (statik? )

doplněno 18.10.12 15:59:

jinak doporučuju odhadce zeptat, čím nejlíp navýšit cenu domu - ono cokoliv novýho koupíte, tak ve chvíli, kdy to dáte na starej dům, bude to pořád starej dům..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.