Chodím s bolestmi v levé noze

Od: Datum: 31.01.13 11:14 odpovědí: 71 změna: 21.02.13 11:30
avatar

Mám bolesti v levé noze, jde mi to z kříže, přes kyčel do stehna, přes koleno do lýtka. Opravdu na žádná vyšetření nepůjdu, nejsem pokusný králík. Ráda bych věděla, zda tím někdo prošel a co mu pomohlo. Mně pomáhá teplo, dostala jsem radu spát na ovčím rouně, opravdu mi to pomáhá, ale nemůžu zůstat ležet několik dní v posteli. Hlídáme a vyzvedáme vnoučátka ze školky, denně tak tři hodiny, takže to nemůžu vyležet. Začala jsem chodit o holi, strašně mně to ubíjí, bude mi 61 roků a vidím, jak starší lidé běhají bez problémů. Manžel dojede nakoupit, musím uvařit a drobnosti doma udělat, ale jsem od bolesti vyčerpaná, tolik bych toho chtěla udělat. Manžel luxuje, vytírá, obouvá mně, vždyť je to strašné, připadám si k ničemu. - pt


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zumba
Datum: 31.01.13 11:19

tak podle toho,co popisujete,by se mohlo jednat o skříplý nerv u páteře,pomohlo by teplo,mazání s obsahem kafru na prohřátí v oblasti zad,masáže na uvolnění,případně obstřik od lékaře...také by určitě pomohla rehabilitace,nebo chiropraktik

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 31.01.13 11:24
avatar

zumbo, zkusím ještě to kafrové mazání, ale nemúžu se těch bolavých míst dotknout, ani na ně přitlačit. Byla jsem na obstřiku a nepomohlo, brala jsem injekce Dolminu, nepomohlo. Beru prášky Dolminu a pak mám bolesti ve střevech. Byla jsem u neuroložky, napsala mi Mydokalm a nic. Byla jsem u chiropraktika, ale nedala jsem na sebe sáhnou a šla pryč. Já se bolesti bojím a špatně ji snáším, proto se bojím vyšetření. - pt

Datum: 31.01.13 11:33
avatar

Zdravím, jediné, co umím poradit, je opravdu návštěva specialisty. Píšete, že nejste pokusný králík. To je nesmysl. Můžete mít "jen" ale třeba také zánět hlubokých žil. Kamarád tento zánět měl ve svých 29 letech a taky nechtěl k doktorovi. Nakonec skončil na pohotovosti a bylo to tak tak. Půl roku pak byl doma. Máma od kamarádky měla obrovský problém s chůzí a bolestmi zad... pak se přišlo na to, že má prasklý kyčelní kloub. Dva roky o berlích, operace, rehabilitace. Co je tedy horší? Překonat se - a ultrazvuk nohy snad není nijak hrozný, nebo si třeba zakládat na větší problém?

Obstřiky a masti proti bolesti nic neřeší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 31.01.13 11:46
avatar

Martínko, vím, že to myslíte dobře, ale na bolestivé vyšetření nepůjdu, určitě existuje nějaký lék, který mi pomůže, ale ty, co jsem zatím dostala mi nepomohly, jen to teplo. Potřebovala bych se naložit do vany, do teplé vody, ale udělali jsme si na důchod sprchový kout, takže je mi dobře jen vleže na rouně pod peřinou v teple. - pt

Datum: 31.01.13 12:36
avatar

Ještě mě napadlo - zkoušela jste hřejivé náplasti? Uvolňují konstatní teplo až 10 hodin (mně hřály 12 hodin:), a dají se nalepit prakticky kamkoli, dokonce je více druhů podle toho, co Vás bolí. Mám s nimi velmi dobré zkušenosti s Voltaren Thermoplaster.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 11:40
avatar

Pt, já bych to viděla na nějaký ústřel. Bolest vysiluje, nechcete si zajít k lékaři na injekci?

doplněno 31.01.13 11:41:

aha, tak nic, injekce jste už měla.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 31.01.13 11:49
avatar

"eulalie", mám s tím problém delší dobu, tak tři roky, ale až teď, tak měsíc je při chůzi prudká, bodavá bolest. - pt

Datum: 31.01.13 11:58
avatar

A jak dlouho hlídáte vnoučátka? A zvedáte je, nosíte, poponášíte? Neruplo vám přitom v kříži a nemáte přiskřípnutý nerv?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 31.01.13 11:57

Zdravím pt - Vámi popisovaný průběh přesně odpovídá sedacímu nervu (n. ischiadicus). Bolest se sice projikuje v jeho průběhu, důvodem je ale tlak na jeho výstup z páteřního kanálu - bývá to meziobratlová destička či artritický výrůstek. Sama toho s tím moc nenaděláte, existuje na to šetrné cvičení, jehož plánek má jistě Váš praktik. Bolestivých vyšetření se nebojte, nevím o žádných v prvním plánu, spíše by Vám pomohly nějaké fyzikální procedury - DD proudy, balneoterapie, zábaly, ultrazvuk a tak podobně. Zdravím.

doplněno 31.01.13 12:28:

Rádo se stalo, držím palce.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: pt®
Datum: 31.01.13 12:13
avatar

"drejdl", jsem ráda, že mi trpělivě radíte a chápete můj problém. Víte, neuroložka mě posílůala na EMG a na to v životě nepůjdu, už jsem k ní nešla. Ale vidím, že musím zítra k mojí obvodní lékařce, ať mi dá plánek na cviky a napíše nějakou procedůru, která nebolí. Měla jsem před pár lety něco s ramenem, nemohla jsem zvednout ruku, chodila jsem na rehabilitace, cviky nebolely, ale nesnesnesla jsem ultrazvuk, to se nedalo vydržet, už jsem to vzdávala, jen mazala alpou, mastičkama a nějak to odeznělo, no a teď zase ta noha. Děkuji za rady. - pt

Datum: 01.02.13 21:19

pt-proc nechcete na EMG?Nejaka zla zkusenost?Na neurologii,jen to presnejsi vysetreni,nez beznym vysetrenim reflexu.


doplněno 06.02.13 17:09:

Pt,byla jsem na EMG,je to trochu neprijemne,ale dase to chvili zvladnout.samozrejme,ze kazdy to muzeme vnimat jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 05.02.13 23:13
avatar

"juglans", to vyšetření je dvojí, buď přísavky nebo jehly a na ty jehly nepůjdu, nezvládnu to. Mně dělá dobře teplo, teď chodím o holi, ulevuju si tak a jsem při chůzi jistější. Určitě pomůžou injekce a léky a hlavně teplo. Jste hodná, děkuji za zájem. - pt

Datum: 31.01.13 12:19

Hodně mi pomáhá sezení a cvičení na míči - krásně uvolňuje páteř a vše kolem ní. Jinak léky neřeší vyléčení, to ale sama víš - jen zklidní na chvíli bolest a to je k ničemu. Je třeba najít to místo odkud bolest vystřeluje a na to se zaměřit. To ale sama neuděláš ...opravdu jen dobrý ortopéd pomůže /mám s tím dobrou zkušenost/. Nestalo se mi ,že by nějaké vyšetření bylo bolestivé - ovšem každý jsme jiný , že ano. Nenechávej to na samoléčbu a co pomůže druhým ,nemusí pomoci tobě...v tvém věku je to brzy ,aby tě to takto omezovalo. Rozhodni se dobře .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 31.01.13 12:23
avatar

Hani, půjdu zítra k obvodní, zaměřím se na ty cviky, tomu věřím, uvidím, kam mně bude chtít poslat na vyšetření, ale na EMG nepůjdu. - pt

Datum: 31.01.13 13:54

EMG se vůbec nebojte. Není to žádné invazivní vyšetření. Měří se tím elektrická aktivita a prostupnost nervů. Byl jsem na tom několikrát s karpály i s kolenem a vždy to bylo v pohodě. To vám na kůži připnou elektrody podobně jako při EKG a pouští do nich velmí slabý proud. Někdy mají elektrody jehličku, terá se zapíchne, ale není to o nic horší, než běžná injekce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.01.13 14:51

Ano, přesně sedací nerv napadl i mě po přečtení prvních řádků. Více viz Drejl. Ještě mě napadlo, nebyla jste třeba na injekci u doktora, že by Vám ji špatně píchl?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 31.01.13 12:10

Tak s tímhle k lékaři jít budete muset. Ten vás pravděpodobně pošle na rentgen a podle toho zjistí, zda je to artroza atd. Na tyto akutní silné bolesti se píchají injekce, které účinně zabírají. Netrapte se a ať vás manžel zaveze napřed k vašemu ošetřujícímu a ten vás zřejmě pošle k ortopedovi. Když vám pomáhá teplo, tak to bude asi ta artróza, Když klouby nastydnou, tak bolí. To je prvotní příznak. Jinak vám diagnozu řekne lékař. Ve vašem věku je to běžná záležitost a to i u mladších lidí. Máte hodného manžela. Myslím, že by zvládl uvařit i jednodušší jídla. A ty vnoučátka by taky určitě ze školky vyzdvihl sám. Zdravím. .

doplněno 31.01.13 12:26:

Než se sem vložil můj příspěvek, tak se tady objevily vaše další informace. Takže máte tu artozu zřejmě od lékařů vyloučenou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 31.01.13 12:17
avatar

Andreo, k obvodní půjdu zítra, dnes to nestihnu. U ortopeda jsem byla několikrát, podstoupila jsem i rentgeny, kyčle opotřebované, ale ne k operaci. U chirurga obstřiky, ale bez úlevy. Zkusím ty cviky, pomalu, abych nepřetahovala bolest. - pt

Datum: 31.01.13 12:11
avatar

Pt já ti doporučuji jedině lékaře žádné mastičky,obkládky,teplo studený nic takovýho.Může to být od čehokoli.Vím,že to bolí a někdo ten práh bolesti má níž někdo výš.

Já jsem měl ukrutné bolesti od kříže které mi vystřelovaly do nohou až do palců.Injekce,prášky atd vše co píšeš mi nepomáhalo.Když jsem vylézal z auta trvalo mi to i několik minut než jsem byl schopen se rozejít .Akorát jsem poslouchal kecy kolemjdoucích blbců,jak jsem ožralej že nemůžu ani chodit.

Nakonec vše vyřešilo CT a následná operace páteře.Drolili se mi obratle a tlačili na co šlo.Takže nohy mě neposlouchaly,ležet nešlo atd.Dnes tam mám titanové šrouby,plotýnky vyndaný a místo nich štěpy z pánve a běhám jako fík.Občas to zabolí to je jasný ,ale jinak proti tomu jak to bylo předtím super,super.Tak se žádného vyšetření neboj a zajdi ke specialistovi třeba neurolog,neurochirurg.

Držím palce a ať je to co nejdřív v pořádku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 31.01.13 12:20
avatar

"pavkazji", vy jste opravdu hrdina, co jste absolvoval za těžkou a vážnou operaci, to Vás opravdu obdivuju, do toho bych asi nešla. Moc Vám přeju, že Vám to pomohlo a že můžete chodit. - pt

Datum: 11.02.13 15:14
avatar

Ale vůbec ne,prostě si to můj stav vyžadoval a nic s tím neuděláte.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 12:24

Ahoj, presne vim co popisujes, mela sem to a je to od bederni patere.

Byla sem s tim u doktora, vseobecnyho, zadny bolestivy vysetreni nebylo, diagnoza jednoducha, sedave zamestnani, skriplne nebo namozene nervy u patere. Dal mi nejake leky proti zanetu, jak sem pochopila tak to pak neni jen nervy, ale i svaly kolem patere ktere jsou timto stavem vice namahany - stresovany a muzou se v podstate zanitit - moje teorie, doktor nejsem.

Teplo zabira, ale SUCHE, ne mokre, vana nepomuze, doporucuji nahrivaci decku, jsou i nahrivaci podlozky do posltele velke 60*150cm.

A pak cvicit, nic komplikovanyho, kocici hrbety a protahovat pritom pater do vsech ushlu - staci kdyz hybete hlavou ve spolupraci s pateri - nahoru dolu, do stran nahodu - POMALU OPATRNE NEPRETAHOVAT to do bolesti. Na zadech cvicit ze pritahnete nohy do "kleku" a natacite je do stran ... mno snad sem to popsala pochopitelne.

Ale pokud to ani trochu nepomuze, premoz se a jdi za doktorem ... muze to byt horsi treba i plotynka.

Me stacilo, ze jsem od takto nelecenych zad, jednou stravila vanoce v pravem uhlu :oS

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 31.01.13 12:32
avatar

Heleno, právě, že jsem měla sedavé zaměstnání a už v práci se mi začaly objevovat potíže. Zítra půjdu k obvodní a řeknu si o ty cviky. Ale, když mně již několikrát vyšetřovala a vyhmátla to místo v kříži, bolelo to moc. Teď si musím jít lehnout a narovnat se, už nemůžu sedět. Děkuju. - pt

Od: pt®
Datum: 01.02.13 13:30
avatar

Tak mně dnes manžel dovezl k paní doktorce, nahmátla mi to bolavé místo, vyslechla moje potíže a dostala jsem injekci Dolminu. Dala mi také léky proti bolesti "Novalgin" v tabletách. Ve čtvrtek mám přijít ráno na odběr krve. Řekla jsem ji, že bych nerada chodila ke specialistům, od jednoho k druhému, no uvidím, jak mi bude. - pt

Od: cobrak*
Datum: 01.02.13 13:36

To je všechno špatně. Doktorka Vám měla udělat odběr krve pokud možno už dnes. Hlavně Vás i přes Vaši prosbu, aby Vás neoposílala ke specialistovi, Vám měla vypsat žádanku na neurologii. Jinými slovy si nevěděla rady, tak Vám řekla, ať přijdete za týden. Pokud Vás to bolí tak, jak píšete, tak to nebyl se vší úctou k Vaší lékařce, od ní dobrý postup...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.13 15:05
avatar

Zcela Vás chápu, že byste nerada chodila ke specialistům, ale Váš stav není takový, kdy byste si měla vybírat. Nad jednáním lékařky žasnu, to je opravdu "odborník" na svém místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.02.13 17:13
avatar

Marti a cobrak, tak injekce už působí, cítím úlevu. Ještě teď budu brát ten Novalgin tablety. K paní doktorce chodím od svých 19 let, už mně zná a je trpělivá. - pt

Datum: 01.02.13 18:30
avatar

Napíši sem zkušenost kolegy ,nyní již asi 20 let v invalidním s tím,že šlo o prac.úraz.Nebudu rozepisovat jal se stalo.OBvodní a současně i podnikový lékař začal léčit boalvá záda paralenem a cviky na žebřinách.Když se po 14 nelepšilo,nazval pacienta sumulantem a uschopnil jej! Na to se již nasr...la jeho žena a téměř násilím ho dostala na chir. ambulanci.Tam jako vždy co a jak a poté na RTG.při čekání na snímky se přihrnula celá suita v čele s (nevím všechny jeho tituly) primářem a že se nesmí hýbat a hned jej naložili ,potom oprace a kdoví co a důsledek neschopnost stát sedět či ležet déla jak snad půl hoďky a plná invalidita.a proč to vše-protože mu v práci praskl obratel a lékař nebyl schopen odeslat na odborné vyšetření.

Beru že se bojíte bolesti,ale při vyšetření je to konstruktivní bolest která může pomoci odstranit právě příčinu oné bolesti.Je to jako u zabaře-bojím se tam jít ale jdu bo vím že bolest u něj bude krátkodobá (vrtání či trhání) než bolest která bude trvat kdoví jak dlouho při totálně zkaženém zubu!Alespoň já to tak vidím a beru!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 31.01.13 12:33

Bohužel se musím připojit ke všem, co Vás posílají ke specialistovi. Nemá cenu se doma léčit, když nevíte co to způsobuje. Tím si jen zničíte ostatní orgány v těle. Nakonec jen slova mého doktora: "chlape, proč jste s tím nepřišel už dávno, proč jste to nechal dojít rozjet tak moc? Teď bude léčení trvat mnohem déle".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.01.13 12:45

Já si myslím, že pokusničení je jakésik mazání a oddalování léčení. Chce to specialistu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sisinka*
Datum: 31.01.13 22:13

Objednejte se na neurologii,máte z nejvetsi pravdepodobnosti vyhrezlou plotynku s korenovym syndromem - uskriply sedaci nerv.Jiz dvakrat jsem mela naprosto stejne potize,jen mnohem horsi.Nechte si napsat kapacky,mozna vam pomuze i obstrik,v horsich pripadech operace.Hodne stesti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 18:25

Pokud můžu lehce poradit zkušenost naší rodiny s bolestí - výborný přípravek ve formě čípku je : INDOMETACÍN 100 a není drahej, byť byl ještě nedávno téměř zadarmo. Průvodní projevy jsou však u někoho malátnost a ospalost, doporučuji na noc. Někomu se nijak neprojevuje. Zabere po dobu téměř 12 hod., používali jsem ho na záda resp. ledviny, bolesti zad, nohou, zubů a pod, někdo však čípky nemusí ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.02.13 19:24
avatar

diesl, zabu, buss, sisinka, sanyo, moc děkuju, za rady, vím, že to myslíte dobře. Já bolest nesnesu a bojím se, asi bych musela být bez sebe, abych přistoupila na bolestivé vyšetření. Já jsem šťastná, že se mi po injekci ulevuje, mám ty tablety a ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak uvidím, jak mi bude. Alespoň jste mně dokopali k obvodní doktorce. Určitě napíšu. Jste všichni moc hodní, děkuju. - pt

Datum: 01.02.13 21:10

Souhlasim s tim, co napsala sisinka, mam dve vyhrezle plotenky a bolesti uplne stejne. Teda po tom, co jsem zacala zas chodit, chvili jsem byla jen lezici a nebo v kreci :) Myslim, ze byste mela jit na poradne vysetreni, zkuste si rict o magnetickou rezonanci, tam se odhali temer cokoliv a budete vedet na cem jste. Jestli je to plotynka, tak vam zadne cviceni ani mazani nepomuze a kdykoliv se vam to muze fakt zhorsit a pak uz nebude jina cesta nez operace. A mimochodem, magnet vubec neboli :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lianaberger*
Datum: 06.02.13 22:17

Také mi pomáhá teplo. Mám krém Pamenol je opravdu levný, ale účinný. Jen namažu bolavá místa na své kupodivu také levé noze a pořádně se přikreji teplou dekou a bolest pomalu ustoupí. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 06.02.13 22:19
avatar

Děkuji za typ, koupím a vyzkouším, zítra ráno jdu na krev. - pt

Od: your*
Datum: 06.02.13 22:54

k doktorovi a na doma koupit www.emtape.cz,stopro zabira

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 07.02.13 18:14
avatar

Teplé náplastě jsem používala také, ale pomáhá mi teplo v širším záběru, děkuji. - pt

Od: gue
Datum: 07.02.13 18:02

Nevím, jestli mou odpověď budete ještě číst. Měl jsem velice podobný problém, nasadil jsem B-komplex forte 1x denně a tu nohu jsem zahříval. Ve vaně velmi horkou vodou, a potom také jsem si sedl těsně k radiátoru a prohřál ji jak nejvíc jsem to snesl. Pak se stal zázrak, ráno to bylo desetkrát lepší, né že by to bylo úplně dobrý, ale nesrovnatelně lepší než předtím. Jo, taky se bojím bolesti a doktory ignoruji, takže vám rozumím. Mě na to pomohlo teplo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 07.02.13 18:17
avatar

Tak ten B komplex je jistě dobrý nápad, ten si koupím. Vanu nemám, ale asi bych potřebovala být pár dní pod peřinou. Také cítím, že teplo mi dělá dobře, děkuju za radu. - pt

Datum: 11.02.13 15:18
avatar

Tak jak to vypadá?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.02.13 18:07
avatar

"pavkazji", děkuji za optání. Dostala jsem další léky Novalgin tablety, řekla jsem paní doktorce, že se k neuroložce na vyšetření už bojím jít. Tak mně bolavé místo vyšetřila, napsala léky a píchla injekci a když se to nezlepší ať přijdu. Tak užívám tablety, jsem nabalená, abych i nohy měla v teple, cítím, že to teplo mi dělá dobře. Nejhorší je to ráno, než se trochu rozchodím, ale chodím stále s hůlkou. Už raději nechodím do sklepa, protože při tom výšlapu po schodech mi v noze vždy přejel blesk. Mažu se mastma v kříži a spím na rouně. "pavkazji", to co jste měl Vy, musely být opravdu strašné bolesti, hlavně, že už jste schopen chodit a jste relativně v pořádku. Myslím si, že já to, jako Vy nemám. To by mi také nezbylo než, se podrobit. Snažím se denně jít s manželem na 15 - 20 min. na procházku, aby mi noha zase neochabla. Ani jsme nemuseli hlídat vnoučata, takže jsem měla trochu úlevu. Jste moc hodný, že jste mi poradil a projevil zájem. Vám přeju hodně zdraví do budoucna, abyste nemusel už trpět od bolesti. Až bude se mnou něco nového zase dám vědět. - pt

Od: uska®
Datum: 11.02.13 18:24

pt - chce se mi napsat KOMU NENÍ RADY - TOMU NENÍ POMOCI! Ale vážím si vás a tak se bude snažit kontrolovat v psaní. Vy nehlledáte příčinu a myslíte si, že následky odstraníte prášky, blbost a vy to víte také. Na neurologii není žádné bolestivé vyšetření. Jestli se bojíte tohoto, tak bych řekla, že vás prd bolí. Nynější bolesti co popisujete jsou tisíckrát horší než jakékoliv neur. vyšetření. Vy nemůžete ani na pořádnou rehabilitaci, ani cvičit doma neboť nikdo nezná původ problémů. A cvičením byste si mohla i ublížit. Takže zázraky se nedějí, nic si nenamlouvejte.

Tak zobejte prášky, jeden za druhým a za chvíli budete psát - mám v háji ledviny a játra. Neznáte nějaké prášky na ledniny a játra?

Nemyslím to zle, ale vzpamatujte se, věk na to máte. Hodně zdraví přeje Uška

doplněno 11.02.13 18:25:

P.S. Začíná to chůzi s holí, pak s chodítkem a pak inv. vozík. To chcete?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 11.02.13 18:40
avatar

"uska", já vím, že se říká: "před upotřebením zatřepat", "lomcujete se mnou", abych k neuroložce šla, ale nepůjdu na to její doporučené vyšetření. "uska", dali mi to vědět, ti co na tom byli, že to moc bolí, prostě to nezvládnu. Opravdu noha a v kříži mně bolí, jsem doma a v klidu. Naštěstí nemusím už do práce. "usko", vím, že to myslíte dobře, já musím posbírat odvahu, ale teď ji opravdu nemám, raději skuhrám a zobu léky. "gue", napsal, že mu teplo pomohlo, čekám, že mi také pomůže. Snad se to vyvrbí dřív, než by se ozvaly ledviny a játra. Na rentgenech jsem byla, obstřiky jsem dostala, to už dříve, protože se to táhne delší dobu. Já věřím na to teplo. Moc si vážím, že mi chcete takto pomoct, ale prosím ještě o trpělivost. určitě dám vědět. - pt

Datum: 11.02.13 18:30
avatar

Ale ultrazvuk přece není bolestivý. Stejně tak CT nebo rentgen. Vždyť to bolí i míň, než obyčejné braní krve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.02.13 18:43
avatar

"kolikoli", o ultrazvuku jsem už psala v souvislosti s ramenem, ale toto bych mohla ještě zkusit, to máte pravdu. Pokusím se domluvit s doktorkou, co na to řekne. - pt

Datum: 11.02.13 20:52
avatar

Mě by zajímalo, co vám s tím ramenem dělali, protože ultrazvuk se prakticky neliší od mazání mastí. Prdnou vám na to gel a přejedou tím čidlem, či co to je, a ten tlak je vlastně stejný, jako tlak na ruku, když si to mažete mastí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.02.13 21:17
avatar

"kolikoli", taky mi dali gel a sestřička mi jezdila po rameni, jenže uvnitř strašně bodalo, tak přestala, s tím, že je uvnitř asi zánět. Tak se mnou jen cvičila, cviky nebolely, ale ruku jsem nezvedla bez bolesti, dělalo mi problém ustlat postele, nebo si umýt hlavu. Denně mně manžel mazal, vystřídali jsme kde co, trvalo to asi tři roky a pak to odeznělo. - pt

Od: pt®
Datum: 21.02.13 11:30
avatar

"gue", ani nevím, jak Vám poděkovat. Koupila jsem si B - komplex Forte, B - 12 a beru Novalgin tablety. Od každého denně a po 14 dnech je mi lepší. Dokonce jsem šla včera prvně bez hole. Stále dbám na teplo. Všem moc děkuji za vaše rady a zkušenosti. *placni* - pt

 

Datum: 11.02.13 23:11
avatar

Pt,většinou se tohoto tématu neúčastním , jelikož tomu nerozumím,takže odbornou radu nemám. Ale , přesto , že si Vás vážím , musím Vám bohužel říct ,, Ženská , vy byste potřebovala na holou. Když už nemůžete překonat strach kvůli sobě , tak to udělejte kvůli Vašemu manželovi , dětem a vnoučatům.Vždyt byste si teď měla užívat důchodu , dětí a mít radost ze života . A to se soustavnou bolestí určitě nejde.Těd se nějaký čas věnujte svému zdraví a své lěčbě , samozdřejmě za pomoci lékařů, a až se vám uleví , tak si budete zase naplno užívat vnoučátek.A že to bolí? No a co . To co získáte je mnohem důležitější.Uvědomte si , že je spousta lidí , kteří by byli rádi ,,pokusným králíkem,, jen kdyby jim to dalo šanci.Přeji Vám odvahu a bojovnost

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 12.02.13 14:08
avatar

"jakoola", cítím se tu před všemi fakt blbě, hlava mi to bere, že potřebuju být pohyblivá, ale mám strach jak malé děcko. Odmítla jsem už i dříve několikrát nějaké vyšetření, o kterém jsem věděla, že je bolestivé, např. "kolonoskopii", já na mučidla nepůjdu. Vím, že je to pro někoho nepochopitelné, to bych musela být v bezvědomí, abych to podstoupila. Nemůžu za to. Moc děkuju za Vaše řádky. - pt

Datum: 12.02.13 14:14
avatar

Já vás chápu, taky se bojím bolesti. Jenže proto to raději řeším hned - raději bolest, která trvá pět minut a pak už nic, než dlouhotrvající bolest. Na kolonoskopii bych taky bez narkózy nešla. Jednou jsem byla nucena jít na endoskopii žaludku (dávali mi tu sondu pusou) a musím říct, že z toho mám trauma doteď. Bylo to ještě horší než když mě chytil slepák nebo i žlučník. Opravdu strašné. Takže vás naprosto chápu, že nechcete jít na bolestivé vyšetření. Sono by ale bolet nemělo. A pokud ho nechcete, tak řeknětě, že chcete rovnou CT bez prohmatávání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.02.13 14:49
avatar

"kolikoli", takže mně chápete, jsem za to vděčna. Tu sondu do žaludku měl manžel taky, je po operaci žaludku, Tak jte si užila nepříjemné vyšetření, ale u žaludku to asi jinak nešlo. Prostě vidím, že si o to CT, či rezonanci budu muset říct a trvat na tom. - pt

Datum: 12.02.13 08:54
avatar

Pt:: jakéhože vyšetření se bojíte?Nějak to tu nemůžu najít.

sono:

Co je to sono?
Že je zvuk významným pomocníkem při vyšetření nemocného věděli již staří lékaři. Bez moderních vyšetřovacích postupů a přístrojů jim nezbývalo nic jiného, než pacienta řádně "proklepnout". Nebolestivé ultrazvukové vyšetření Vás proklepne opravdu dokonale. Kvalitně zobrazí téměř všechny orgány ve Vašem těle kromě těch, které se ukryjí za kost (například mozek).
Jak ultrazvuk maluje?
Ultrazvuk je akustické vlnění vysoko nad hranicí vnímání lidským sluchem. O to lépe však proniká tělem. Ultrazvukový přístroj vyšle vyšetřovací sondou vlnu. Ta se na přesně hranici mezi jednotlivými orgány a různými prostředími odrazí a vrací zpět do přístroje. Ten vlnu a její časové zpoždění od vyslání zaznamená a převede do přesné obrazové informace. No a na Vás z monitoru koukají Vaše játra nebo barevně tepe Vaše aorta.

Ct-nebolestivé-ležíte na lehátku a to s vámi jede do kruhu kde se točí kolem vás paprsky rtg(snímky pak na pc vidí jako když rozřežete jadel na plátky) http://www.ordinace.cz/clanek…tomografie-ct-neboli-cetecko/

rtg-to znáte

Takovéto vyšetření nemůže bolet,nebojte se toho.Jediné co může bolet je pohyb.Pokud doktor nezjistí nic vážnějšího tak vám dá rehabilitace,já nevím co ještě.Opravdu bych se toho nebál a vyrazil.Můžete si to zhoršit a pak už by léčba mohla být složitější a zdloooouhavější.Tak odvahu a hurá k doktoru.Držím palce mějte se a brzké uzdravení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.02.13 14:16
avatar

"pavkazji", na to CT bych klidně šla, ale zatím mi to nikdo nenabídl, co mi napsala neuroložka bylo vyšetření EMG s jehličkama. Psali mi i zdejší rádci vnitřní poštou, jak to probíhá, jak muži, tak ženy, kteří tím prošli. A někteří mi to popravdě řekli, že je to velká bolest, jiní to absolvovali v pohodě. Také jsem pohledala na netu, někdo to zvládl, někdo měl potom problémy, tomu se chci vyhnout. Určitě bych jim utekla z ordinace. Dnes jsem ležela do 11 v posteli na rouně, to mám pod sebou pořád, peřinu nad sebou, cítím, že to teplo mi dělá dobře. Nechci jít na EMG. Asi si budu muset o CT říct sama. Vím, že mně chápete, protože jste si bolestmi prošel. Děkuju za řádky. - pt

doplněno 12.02.13 14:38:

"pavkazij", ještě chci napsat k tomu ultrazvuku, jednou jsem ho měla napsaný na patní ostruhy a krásně mně to to pomohlo, přestože jsem jej měla opakovaně, a bylo to bez bolesti, řekla bych až příjemné, hlavně pak ta úleva. Ale opravdu, když jsem nemohla hýbat s ramenem, tak jsem ultrazvuk nesnesla, jak to přšlo na určité místo, bylo to, jako bodání, nedalo se to vydržet. I tyto problémy s ramenem jsem tady s rádci probírala. Ale jedině tím dennodenním mazáním ráno a večer, vším možným mi to pak odeznělo. Nevím, proč mně ten ultrzvuk bolel, sestřička myslela, že je to zánět, dál to se mnou nikdo neřešil, trvalo to hodně dlouho, ale mám zatím pokoj.

Datum: 12.02.13 11:51

Milá PT!Jsem tak trošku z branže,proto mne zaujal Váš problém a následné rady.Je mi Vás líto,protože vím,že prožíváte velké bolesti.Ale Váš postoj je velice nerozumný.Chcete poradit,chcete,aby to nebolelo,ale příčinu toho utrpení znát zřejmě nechcete.takže ta příčina bude trvat a věřte,že se bude Váš stav zhoršovat.Pokud si ale sama neuvědomíte,že je nutné objasnit,proč máte takové bolesti,nebude žádná a jistě dobře míněná rada tak účinná a všechno se Vám bude zhoršovat.Jak to vidím,jedná se o spastické onemocnění svalů podle páteřního kanálu,jsou ztuhlé a smrštěné a tím ta bolest.Také seale může jednat o tzv.vyhřezlou ploténku,nebo i více plotének.To nepozná ale lékař pouhým hmatem na bolavé místo,ale nyní existuje velmi jasná a úplně nebolestivá metoda objasnění potíží a to je magnetická rezonance.Jen se položíte na lehátko,v oblečení,pouze bez žádných kovových částí/ale to Vám řeknou/ a během 10-15ti minut zase z lehátka vstanete.Vyšetření je takové,že v klidu ležíte a nad Vámi je v oblouku laicky řečeno lampa,která ukáže na obrazovce lékaři vedle v místnosti,jak vypadá Vaše páteř.Nic se jiného neděje,jen v klidu těch pár minut ležíte.Je to velmi přesné vyšetření a hned víte po vyhodnocení,co na té páteři je.A podle toho se navrhne léčba.Zkuste to,získejte od lékaře průvodku k tomuto vyšetření a uděláte pro odstranění vašich potíží to nejlepší,co můžete udělat.Věřte,že to s Vámi myslím dobře.Zdraví S.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.02.13 14:32
avatar

"somonatt", chci aby se můj stav zlepšil, protože nezvládnu některé věci, jako dřív. Nevím, jestli mi na to vyšetření páteře pro rezonancí může napsat moje obvodní, aniž bych šla ležet naurologii. Manžel tam leřel týden v létě, dostal kapačky a vyšetření CT, ale musel být v nemocnici, to se budu muset své doktorky zeptat. Mně dělá problém i sedět, mám to v kříži, trochu, jako v ohni, pak jde bolest, jako přes kyčel do stehna až do lýtka a noha mi otéká. Takový předklon, když stelu postele, ten mi vadí, tak na stlaní kašlu. To co tady popisuju, slyšela i neuroložka, proč není, tak hodná, jako Vy a nenapadlo jí poslat mně na tu rezonanci? Já se k ní snad objednám a domluvím si to s ní. Jsem strašně vděčna za trpělivost všem a doufám, že se k nějakému výsledku dopracuju. Bojím se, aby se mi to zhoršovalo, to ne. "somonatt", Moc děkuju, že to se mnou rozebíráte, nutí mně to nad vším se víc zamyslet. - pt

Od: uska®
Datum: 12.02.13 15:47

Na neurologii ležet nemusíte, můžete tam dojíždět k různým vyšetřením. Já to dělám každoročně i když na spec. neurologii to mám 80 km. Na magnetickou rezonanci vás poslat obvoďák nemůže. S největší pravděpodobností vám i neurolog jako první vyšetření nenapíše mag. rezonanci - mají své předpisy a postupy. Rezonance je drahá a tak nejprve vás pošle na jiná vyšetření ( NIC NEBOLÍ) a pokus se nenajde příčina třeba na sonu atd ... tak jako poslední je mag. rezonance. Představujete si to jak Hurvínek válku. Přijdu k doktorovi a řeknu - to chci, to nechci ... tak to u bezplatného zzdravotnictví nefunguje. Možná by to šlo, kdybyste lékaři navrhla, že si tu magnetickou rezonanci zaplatíte. Nevím co stojí 5 - 10 tísíc?

doplněno 12.02.13 18:16:

Váš manžel je úplně něco jiného. Na kapačky také můžete dojíždět, ale přijet můžete i autobusem, ale někdo vás musí odvést domů a nebo sanitka. No a sanitku z úsporných důvodů nedávají. Kdybyste manžela vozila autem na kapačky, tak tam nemusí ležet. Což není váš případ, vám kapačky nikdo nepředepsal. Napřed by musel někdo vědět co vám je.

Ale mám pocit, že celé vlákno je k ničemu. Třeba nás překvapíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.02.13 17:34
avatar

"uska", tak jsem byla zezdejších posledních příspěvků, které jsem dnes četla, docela rozhodnutá, že se zítra k neuroložce objednám a teď jsem úplně v háji. Ty postupy, mně berou dech. Kdyby to bylo to sono, tak to bych byla ráda, nebo, kdyby jí napadlo poslat mně na rentgen, ale rovnou na EMG, tam nejdu. Ale ráno, moudřejší večera. Snad se s neuroložkou nějak domluvím nebo se objednám k jiné, já už fakt nevím, jak to udělat. "uska", obdivuju Vaši odvahu, že jste vyšetření zvládla. Ještě k té nemocnici, manžel v létě navrhl obvodní, aby mu dohodla s nemocnicí denně dojíždění na kapačky, ale v nemocnici na to nepřistoupili. Já zůstala v baráku sama, to už jsem měla bolesti, musela jsem všechno zastat a pak se mi to začalo zhoršovat. Já si připadám u doktora, jako číslo a pak jde další. Řeknu co mně bolí, ale nikdo to se mnou nerozebere, prý neumím o své bolesti mluvit, to mi řekla sestřička na rehabilitaci, prý co tam má lidi, s kterýma se nadře a zas jim tolik není. Tak už nevím, co mám ještě říkat, aby to přineslo užitek. - pt

Datum: 12.02.13 17:52
avatar

Milá Pt, vůbec se EMG nebojte, byla jsem na tom minulý čtvrtek. Neříkám, že je to příjemné, ale jsou o hodně horší vyšetření a že už jsem jich pár prošla. Mám podobné bolesti jako Vy, ale do ruky a ramene a mám vše od krční páteře. Mám hodně dobrou neuroložku, ale operaci se také bráním. Mě pomáhá rehabilitace, teplé rašelinové obklady a každý den cvičení. Občas prášek. A Vy jste nebyla na rentgenu? To je přece první, kam Vás pošlou. Já mám EMG až jako třetí vyšetření. Zkuste jít k jinému doktorovi, takhle se budete jen trápit a samo to nepřejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.02.13 18:02
avatar

Milá "atramko", fakt to bylo to první, kam mně poslala na to EMG, žádný retgen ani nezmínila. "atramko", já mám i výrustky na krční páteři, ty snímky mi nechala dělat obvodní a viděl je i orthoped, tenkrát v souvislosti s ramenem. Mně právě také dělá dobře teplo. Odpoledne mně manžel namazal alpou a na Ibalginovou mastí a já dvě hodiny ležela. Dnes jsem si koupila B komplex Forte, prý je dobrý. Zítra musím k zubaři, tak se zastavím a objednám se. "atramko", děkuju. - pt

Od: pt®
Datum: 12.02.13 18:26
avatar

"usko", vlákno je určitě k něčemu dobré, mně to fakt pomáhá, to se všemi rozebrat a jsem ráda za každou odpověď. Manžela jsem chtěla na kapačky vozit, ale asi bylo dobře, že si v nemocnici poležel. "usko", mám ty bolesti delší dobu, ale až teď došlo k tomu, že chodím o holi doma i když jedeme na nákup. Ještě to se mnou vydržte, a díky. - pt

Datum: 12.02.13 18:26

Milá PT,na magnetickou rezonanci Vám může napsat průvodku i obvodní lékař.Pokud Vám někdo tvrdí,že kvůli tomu musíte být hospitalizována,tak to tak není.Stačí,když vypíše tiskopis-t.j. PRůVODKA k vyš.magnetickou rezonancí a vypíše č.diagnozy-většinou to je M 54 nebo podobně a dosavadní léčba-t.j. medikamentozní,rehabilitační,prostě ta,co už máte za sebou a nepomohlo to.Taky,jak dlouho již potíže trvají.A s tím se objednáte na MR.Pokud je opravdu postižena páteř/a vzhledem k Vašim potížím to tak asi bude/,tak sedět je to nejhorší,co můžete pro zlepšení udělat.Stát,anebo ležet.Když sedět,tak vzadu s RHB míčem-asi velikosti jako kopací míč-který je napůl vypuštěný a tím měkký.Ale to Vám nevyléčí ty potíže!Tak hlavu vzhůru a jděte do toho! S.

doplněno 12.02.13 18:31:

Ještě dodatek: pokud bydlíte někde ve středočeském kraji,jsem schopna Vám vyšetření MR rychle vyřídit.Musíte mít ale tu průvodku a opravdu stačí,když ji napíše i obv.lékař.S.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.02.13 18:32
avatar

"simonatt", tak to je dobrá zpráva, to se mi ulevilo. Zítra mně manžel odveze k zubaři a uvidím, jak stihnu obvodní doktorku. Zítra ještě hlídáme vnoučátka, snad to všechno stihneme. Je fakt, že neusedím dlouho, chodím se vždy natáhnout. Moc děkuju. - pt

doplněno 12.02.13 18:34:

Ješíši, "somonat", vy jste moc hodná, ano jsem ve středočeském kraji, jakmile doktorka na tu MR přistoupí, tak Vám dám vědět. - pt

doplněno 12.02.13 18:37:

Bože, já mám takovou radost, mockrát děkuju. - pt

Datum: 12.02.13 19:49

Napište potom na mail:optimistaxy@centrum.cz

Simona..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 22:23

pt. Pokud něco bolí, je to zlé. A pokud to bolí hodně, přijmete jakékoli vyšetření, které může objasnit příčinu bolesti. EMG je vyšetření nervových vláken a magnetická resonance ho nenahradí. Na EMG už jsem byl třikrát. Jehly jsou nepříjemné, reakce nervů na elektřinu bych nazval zajímavé, ale bolest to není. Horší to bylo třeba na lumbální punkci, když se mi dvacet minut snažili narvat jehlu do páteře a odebrat míšní mok a kvůli výrůstkům na páteři se tam nemohli dostat. Samozřejmě bez umrtvení.Na kolonoskopii jsem čučel na monitor a stále se vyptával, co tam vidím. Nejhorší zážitek mám však z magnetické resonance minulý měsíc. Když pominu ten hluk, tak jsem zjistil po půl století,že mám klaustrofobii.Když mě zasunuli do té roury, nemohl jsem dýchat a úplná panika.Nikdy více. Raději deset krát EMG než patnáct minut MR.Přeji brzké uzdravení a poslouchejte doktory.Někteří vědí, co dělají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.02.13 13:29
avatar

"pockop", děkuji za odpověď. Vy už toho máte také za sebou, to já bych nezvládla. To věřím, že Vás klaustrofobie nečekaně překvapila, ale zvládl jste to. Já se ve výtahu nebojím a jinde jsem uzavřena nebyla, hlavně, když mně nic nebude bolet. Přeji Vám zdraví. - pt

Od: pt®
Datum: 13.02.13 13:25
avatar

"simonat", děkuji a jsem ráda, že už jsme ve spojení *klik*. - pt *placni*

doplněno 13.02.13 13:30:

A držím se Vaší rady nevysedávat, vidím, že mi to nepřidá. Tak se jdu natáhnout.

Od: pt®
Datum: 14.02.13 22:52
avatar

Moji milí rádcové, jelikož se mně vnitřní poštou ptáte,*klik* jak je to dál s mým zdravotním stavem, tak jsem se rozhodla napsat vám všem tady. Dále beru Novalgin tablety a koupila jsem si B-komplex forte. Hlavně se snažím nevysedávat tolik u PC a spíš polehávat nebo chodit a zdá se, že to má spojist s úlevou. Moje lékařka mi průvodku na MR bohužel nemohla vystavit a po rozhovoru s ní, že k neuroložce nepůjdu, mi doporučila návštěvu ortopeda, který má možnost poslat mně na CT, jako specialista. Takže za týden jdu k ortopedovi a dám tady zase vědět. Všem děkuji za zájem a za podporu.:) - pt

doplněno 15.02.13 05:53:

"simonatt", je velký bojovník, nevzdala to a pomáhá mi, jak může. Jsem ráda, že ji mám, je moc hodná. - pt

Datum: 14.02.13 23:45
avatar

Snad bude vše v pořádku!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.02.13 20:25
avatar

"kolikoli", věřím také, že se dám do pořádku, díky. - pt

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.