Zjištění odpracovaných roku

Od: Datum: 17.10.12 17:33 odpovědí: 6 změna: 23.10.12 21:19

Dobrý den chtěl bych zjistit kolik mám dpracovaných roku podle zápočtových listu. Existují na internetu stránky, odkaz kde bych zadal své udaje ke zjištění. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 17.10.12 17:39

Dobrý den.

Předpokládám, že odpracované roky potřebujete znát po termín odchodu do starobního důchodu. Zajděte si na Správu sociálního zabezpečení, potřebné údaje (odpracované roky a náhradní doby) Vám sdělí prostřednictvím výpisu.

http://www.duchodspravne.cz/i…i-list-duchodoveho-pojisteni/

doplněno 17.10.12 20:39:

Dobrý den, Ivzez. Proč myslíte, že takový web neexistuje? Na tomto webu je vzor žádosti, která slouží k požádání o informativní list důchodového pojištění. Běžně tuto žádost z dobré vůle zaměstnancům poskytujeme (na doporučení naší OSSZ).Žádný problém jsem nikdy neměli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 21:16

Uvedený odkaz tazateli pomůže.

Ale nechápu, proč zpochybňujete odpověď ivzez.

Tazatel: "Existují na internetu stránky, odkaz kde bych zadal své udaje ke zjištění."

Opravdu taková funkčnost na webu není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 18.10.12 22:04

Dobrý den Atreus.

Já odpověď Ivzez nezpochybňuji, tak to myšleno nebylo. Jen jsem doplnila že web existuje a že žádost, na webu nabízená pomůže, k získání osobního výpisu. Navede žadatele přesně, jak žádost vyplnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.12 18:21
avatar

Takový web neexistuje.

Můžete však OSSZ písemně požádat o informatvní osobní list důchodového pojištění (IOLDP), který OSSZ jednou ročně zdarma vystaví každému žadateli. Lhůta je 90 kalendářních dnů a IOLDP Vám přijde domů.

Žádost musí být vlastoručně podepsána, není však nutné podpis ověřovat. Máte-li certifikovaný elektronický podpis, můžete využít e-podatelnu OSSZ nebo žádost zaslat z datové schránky. Požádáte-li o IOLDP z datové schránky, přijde Vám odpověď do ní.

Nejsem si jista, zda by OSSZ byla schopna IOLDP vystavit na počkání. Budete-li o IOLDP žádat poprvé, bude OSSZ pravděpodobně potřebovat více času. Pokud byste žádal opakovaně, byla by lhůta kratší, protože by OSSZ pouze by doplnila to, co se od poslední žádosti změnilo. Spíše bycg doporučila zaslat žádost poštou.

___ V písemné žádosti je třeba uvést jméno a příjmení, datum narození, rodné číslo (to bývá i jednacím číslem pro důchod), adresu, kam Vám má OSSZ IOLDP zaslat a vlastoruční podpis. Žádost stačí zaslat obyčejnou poštou.

IOLDP (web ČSSZ)

doplněno 19.10.12 00:01:

Ron, to nebyla reakce na Vaši odpověď.

___ Upřesňuji: Neexistuje web, kam by člověk zadal své údaje, na jejichž základě by mu "vyjely" odpracované roky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 18.10.12 21:37
avatar

Libore, nevím, jak daleko máte do důchodu. Já jsem se pár let před odchodem do důchodu dostavila osobně na Okresní správu důchodového zabezpečení. Tam jsem s úřednicířekla, že chci vědět kolik mám odpracovaných let. Vzala si ode mně osobní údaje a do měsíce jsem měla doma písemně odpověď i s dokumentem.

Pokud máte ještě delší dobu do důchodu, tak si většinou mladší lidé podávají písemnou žádost na Pražskou správu sociálního zabezpečení o výpis pojištěných let do důchodu. Tyto dokumenty si každý uschová, aby je při žádosti o důchod zkontroloval, že má všechny odpracované roky započítané.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kohy*
Datum: 23.10.12 21:19

A měla jste to spočítaní přesně i na dny? Myslím tím dobu pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.