Náhrada ušlé mzdy za darování krve

Od: Datum: 17.10.12 11:49 odpovědí: 2 změna: 17.10.12 15:08

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte jaký je nárok na úhradu ušlé mzdy když dělám 12náctky v nepřetržitým provozu. Jestli mám nárok na proplacení celé 12náctky , když mám denní, nebo jeh osmičky. Když mám noční tak jestli mám nárok na volno a náhradu ušlé mzdy atd. a taky co když jdu darovat ve dnech dky mám mít dle pracovního plánu volno.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.12 12:04
avatar

ZPracovní volno s náhradou mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku za dobu cesty k odběru, odběru, cesty zpět a zotavení po odběru, pokud tyto skutečnosti zasahují do pracovní doby v rámci 24 hodin od nástupu cesty k odběru. Pokud na cestu k odběru, na odběr a cestu zpět nestačí 24 hodin, poskytuje se pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku za prokázanou nezbytně nutnou další dobu, pokud zasahuje do pracovní doby. Nedojde-li k odběru, poskytuje se pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku jen za prokázanou nezbytně nutnou dobu nepřítomnosti v práci. Podle § 206 ZP pak musí zaměstnanec zaměstnavateli tuto překážku v práci prokázat.

Vytáhla jsem to ze mzdové praxe, čili proplacenou byste měl mít i 12ku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.10.12 15:08
avatar

Darování krve je překážkou v práci na straně zaměstnance v obecném zájmu.

Máte nárok na omluvené volno s náhradou mzdy za celou pracovní směnu. Ovšem pouze v případě, že krev darujete v den, na který máte naplánovánu pracovní směnu. Darujete-li krev v době svého volna, nevznikne nárok na náhradu mzdy, protože v takovém případě žádná mzda neuchází.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.