Trest za lehké ublížení na zdraví

Od: Datum: 17.10.12 07:12 odpovědí: 14 změna: 18.10.12 14:19

Dobrý den, zajímal by mě trest za lehké ublížení na zdraví. Dal jsem výchovně 2x pěstí někomu, kdo se choval jako hulvát k ženě a on mě pak udal na policii která mě zadržela. Podal jsem vysvětlení celé situace a teď mi přišlo předvolání k podání vysvětlení, že jsem se měl dopustit přestupku proti obč.zákoníku dle § 49 odst. 1 písm. C zákona č. 200/1990 Sb. Píše se v tom, že jsme úmyslně narušil občanské soužití drobným ublížením na zdraví tím, že jsem postiženého udeřil do zadní části hlavy a způsobil mu zhmoždění hlavy a podvrknutí páteře. Prosím o radu. Předem moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.12 07:28

To vas docela lituji,coz nepomuze.Asi zalezi na tom,jak si pacholek bude stezovat a simulovat.a co na to zena?Vlastne vase,nebo jeho?Pokud jeho,tak se treba jeste obrati proti vam,byva to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scain
Datum: 17.10.12 07:31

Byla to cizí žena, takže nevím co ona na to.

Od: olaf71*
Datum: 17.10.12 08:42

ano i to se stává. zastal jsem se na ulici ženy do které, zřejmě jen přítel, kopal a tahal jí za vlasy, k tomu nadával a ona řvala (oba rusky :-D ). dostal jednu, zalehl a bylo po akci. nakonec se žena obrátila proti mě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 17.10.12 07:43

Myslím, že výše trestu bude úměrná délce neschopenky. Nejsem si jist, ale bývalo to tak, že když to překročilo 9 dní, už to bylo k soudu. A pokud v neschopnosti není, tak bych neměl strach. Možná nějaká pokuta. To ti na policii řeknou, co a jak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.12 08:57
avatar

Dobý den, to máte štěstí.

Kamarád dal sousedovi jenom facku a teď lítá po soudech za ublížení na zdraví a výtržnost.

Stačilo, aby si soused nechal napsat neschopenku a vydržel to doma skoro tři týdny s udajnou bolestí hlavy (přesto že makal na stavbě domu) *smich* h*jzl

Ani nemluvím kolik chce jako odškodněnní za ušlou mzdu a "trauma" z napadení.

Záleží asi na policii jak to klasifikuje a jak moc za dobře je spoškozený s Policií.

Pak už to je jen na soudu.

Hans S.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.10.12 08:58

Příště nezasahovat, tak se nevychovává, za slovo zranit. Modlit se, aby dobu léčení neprotahova (prac. neschopnost není podstatná, ale omezení...), nenašel doktora který mu to napíše. Jinak co za to je v tom přestupkovém zákonu a záleží na komisi a také záleží na tom, co na to řekne ta žena, svědci. Zde nikdo neví, jak to komise posoudí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scain
Datum: 17.10.12 09:52

Všem děkuji za vaše zkušenosti a příspěvky.

Jj od té doby mám na uších mp3 a v ruce knihu a nevnímám okolí.

V tom přestupkovém zákonu je napsáno jaký je možný trest. Docela by mě zajímalo, jestli se bude jednat pouze o ten paragraf který napsali do toho lejstra. Pak by to nebylo až tak hrozné. :/

Datum: 17.10.12 10:43
avatar

Vidím to na podmínečný trest - pár měsíců. Pokud to budete chtít řešit "bez záznamu" v RT, zkuste se obrátit na Probační a mediační službu, jestli by Váš případ nešel vyřešit takto... (+ samozřejmě bohužel finanční kompenzace napadenému)

doplněno 18.10.12 16:31:

Omlouvám se tedy za svou chybu, když jsem četla odpovědi ostatních rádců, vloudilo se mi do otázky, že byl napadený na nemocenské déle, tedy že se jedná o TČ. Uživateli "jen" děkuji a doporučuji registraci, protože nám všem na poradně zřejmě má co říci. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jen*
Datum: 17.10.12 11:28
Nechápu proč radite kdyz nevíte..:) nyní je věc řešena jako přestupek proti obč.soužití,čili věc bude řešit městský úřad. Podle mě policie čeká na lékařské zprávy a pak může celou věc hodit na trestný čin.
avatar
Upozornění od sys hejkal 17. 10. 2012 11:58:10
Podle struktury odpovědí reagujete na cocinku... jsem toho názoru, že její příspěvek je konkrétnější a tazateli prospěšnější než Váš všeobecný... takže první část Vaší první věty byla zbytečná...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.12 13:22

ad sys hejkal: a to já zas nesouhlasím s vámi..

z dotazu (byť ne zcela terminologicky přesného) imho vyplývá, že policie posoudila celou věc jako přestupek, a tak je tazatel předvolán v rámci přestupkového řízení ke správnímu orgánu.. tzn. tazateli hrozí pokuta do 20.000,- Kč (§ 49/2 PZ).

Dle mého názoru není odpověď cocinky (a není tu osamocena) nejen "konkrétnější a prospěšnější", ale naopak spíše matoucí a zcela neužitečná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.12 13:35
avatar

Jistě, ale každý rádce se snaží poradit dle svého nejlepšího vědomí. Mnoho rádců včetně mne se již spletlo a uvedlo nepřesné či zavádějící informace. Ale!

Lze třeba napsat "musím Vás opravit, Cocinko", nebo "nemáš úplnou pravdu". Ne se "nechápu, proč radíte, když nevíte".

Nikdo není neomylný.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scain
Datum: 17.10.12 15:09

Rád bych věřil tomu, že se bude jednat pouze o přestupek a že maximální trest může být takový jaký píšete.

Děkuji za Vaši reakci na můj dotaz.

Datum: 17.10.12 15:12
avatar

Je tu možnost s Vámi souhlasit, Rudolfe...
škoda jenom, že uživatel jen@ místo té první části první věty, teda poměrně nevhodného nesouhlasu, nenapsal třeba to, o čem píše martinaa... a nebo doplnil to všeobecné o městském úřadě a čekání policie třeba právě tím Vaším konkrétnějším tzn. tazateli hrozí pokuta do 20.000,- Kč (§ 49/2 PZ).
O prospěšnosti by se dalo debatovat podle mnoha různých kritérií... ovšem moje upozornění na nevhodnost první části první věty platí, a proto také bylo napsáno.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jen*
Datum: 18.10.12 14:19

reagoval jsem na všechny předchozí rady, které byly zavádějící, matoucí a nepravdivé. Délka pracovní neschopnosti není jediným, ale je důležitým kritériem při posuzování, zda se jedná o tr. čin Ublížení na zdraví. Délka pracovní neschopnosti musí přesáhnout 7 dnů. O tom, zda-li to poškozenému nějaký lékař "napíše" je také zavádějící, protože pak by se to řešilo znaleckým posudkem soudního znalce z oboru zdravotnictví.. Toliko stručně..;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.