Pracovní právo

Od: Datum: 16.10.12 17:48 odpovědí: 2 změna: 16.10.12 19:17

SOS, brácha sehnal práci, podlouhé době - může pracovat pro budoucího zaměstnavatele již 3 dny před uzavřením pracovní smlouvy, jak to ošetřit , aby to bylo košer pro obě strany?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.12 19:15
avatar

Za předpokladu, že mu pracovní povinnosti z nového zaměstnání nebudou bránit v plnění pracovních povinností v původním zaměstnání (musel by stihnout pracovat pro oba zaměstnavatele nebo pro nového zaměstnavatele pracovat např. v době dovolené v původním zaměstnání).

Rozhodně nedoporučuji začít pracovat bez pracovní smlouvy (to by se také nemusel dočkat)! Pracovních poměrů může každý uzavřít tolik, kolik jich stihne vykonávat. Bratr tedy klidně může pracovní smlouvu před nástupem nebo v den nástupu do nového zaměstnání.

V případě, že by nový zaměstnavatel působil ve stejném oboru jako zaměstnavatel stávající, by si bratr musel před uzavřením smlouvy a před začátkem práce vyžádat písemný souhlas stávajícího zaměstnavatele.

doplněno 16.10.12 19:16:

Případně by na ty tři dny mohl uzavřít dohodu o provedení práce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 16.10.12 19:17
avatar

Vidím to také, jako o Dohodu o provedení práce. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.