Práce v automobilce

Od: Datum: 28.09.12 21:09 odpovědí: 23 změna: 17.12.12 09:43

Ahoj strašně dlouho hledám práci ve Zlínském kraji asi 2 roky. od technických pozic postupně padám až uplně k nejvíc podřadným bez ohledu na pracovní dobu a plat,ale stále bezúspěšně všude to je po známosti nevbo chtějí lidi s praxí od 3 let nahoru.

Přišel jsme už o desítky tisíc a potřebuji najít práci,kde mi zaplatí přes časy a různé příplatky jako to mají jen větší firmy. Hodně mě vždycky lákala Škodovka,ale nikdy se mě neozvali. a taky jsme si nedokázal představit,že odejdu 300 km od domova. Ideální tak do 100 km bydlet v místě práce ,ale možnost se vracet na víkendy. ale k věci. na servru Práce cz sem kontaktoval agenturu co zhání dělníky do škodovky a ozvala se mi ženská,že můžu ještě tohle pondělí nastoupit.Ale že to chce okamžitě vědět jestli přijedu. Arogantní jak prase . samozřejmě sem musel odmítnout s tím,že zájem mám,ale mám tady závazky a povinnosti a nemůžu se ze dne na den sebrat a odjet někde úplně pryč. No ale ted nad tím 2 dny přemýšlím,že to je prostě šance vydělat konečně peníze i když agentura samozřejmě žere z platu dost. ale základ je 16 hrubého plsu příplatky a pro mě je důležitý,že platí víkendy a přesčasy což sem za x let co sem pracoval u asi 20 zaměstnavatelů nikdy nedostal. a to sem dělal 10-13 hodin bežně .

Otázka zní máte konkrétně někdo zkušenosti se škodovkou? s prací přes agenturu? Jinak kontaktoval jsem taky TPCA(nemají volné místa) a Nošovice(hyundai) neplatí ubytovaní ani nepřispívají a plat je pouze 12 tis což se mi zdá fakt málo i když to je o dost blíž Zlínu.

Další otázka je jestli náhodou nevíte o nějakých firmách co nabírají lidi bez praxe a mají benefity podobně jako škodovka (ubytovaní,příplatky za směny,za přesčas a výkendy)

děkuji za info.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 28.09.12 21:27

Ahoj bývalý Škodovák. Přes agenturu ve Škodě? Tak raději zůstaň nohama na zemi. Přesčasy u agentury olatí ale normální hodiny bez příplatků. To že jsi někde psal do Škodovky to by jsi mohl čekat do důchodu.Ve Škodovce je tlačenka na flek,nemysli si že Škodovka už na tebe čeká s otevřenou náručí. Přibrzdi. Když jsem tam nastupoval v dubnu 2000 tak jsem tam byl osobně a tehdy už byla tlačenka. Pokud nemáš vyučení a nějaké papíry třeba svářečák,VZV atd.tak na to zapomeň že se tam dostaneš.

Ohodnoceno: 0x

Od: nemej
Datum: 28.09.12 22:02

manpower? :)) nejvíc podle mě zametaj s vietnamcema a polákama, otázka, jak dopadneš Ty a kam se dostaneš. jestli to bereš jako vstupní bránu do škodovky, tak už jsem dlouho neviděl, že by škodovka nabírala agenturní - naposledy cca před rokem. dřív se to dělo běžně. tohle je dílem práce odborů, kdy si hrají na ochránce slabých a bezmocných - aby teda firma nemusela chudáky zaměstnance v krizi vyhazovat, tak je radši nebude ani nabírat = pokrejeme to polštářem agenturních, který v případě potřeby.. :)

pokud jde o práci ve škodovce jako takovou, tak např. na lince se tahá celkem slušně - tam jseš rád, že jdeš po 8 hodinách dom, natož nějaký přesčasy :) i když je fakt, že agenturní 16ky dávaj, moc nechápu jak. ono totiž ve škodovce rostly slušně nejen výplaty, ale i produktivita práce..

Od: ondik007
Datum: 28.09.12 22:34

prave otec aj kamos mi rikal,ze u pasu to je mazec. ja s tim nemam zkusenosti delal sjem uz vsemozne prace od konstruktera az po kopace zakladu na stavbe denne 10 -12 hodin pri 35 stupnich ve stinu.

manpower je svina ta nic nedava navic. delal sme ted pres ne brigadu ve firme a delal obytne kontejnery a mistr rikal,ze firma jim plati 130 na hodinu a me dali 65.

jedna se o firmu DPWORK 16400, -zakldni mzda ý kc za odpoledni a 22 za nocni priplatek, skoro cele hrazene ubytovani na ubytovne a 500 kc prispevek na stravu

Datum: 29.09.12 07:55

tak teď jsem trochu zmatenej - dřív tu byly firmy typu Sape, Kanalaš a kdovíjaký ještě - pak škoda uzavřela smlouvu s jedinou agenturou - aspoň doteď jsem myslel, že se jedná jen o Manpower, kdo dodává škodovce lidi - nikoho jinýho než v tričkách manpower na dělnických pozicích nevídám, tak nevím :)

kolik ty kluci berou a jaký podmínky maj jsem nikdy nezjišťoval, takže s tím, co nabízí dpwork ani nejde srovnávat. snad jen ty podmínky má dpwork úplně jiný, pokud je dodržuje - manpower Ti klidně hodí dělníka, kterej neumí skoro česky a v automobilce je poprvý v životě :)

Od: au1
Datum: 28.09.12 22:24

jet 300km kvůli 16ti hrubýho? no já nevím, 2 roky bez práce je sice dost zoufalý, ale co zkusit něco blíž? Do Brna to máš 40 minut autem (v týdnu vlastní zkušenost), a u nás ve firmě kde se montujou servery maj lidi na výrobní lince s prémiema za pozici a docházku kolem 15ti hrubýho... Když budeš chvilku shánět, určitě tu práci najdeš, pravda je, že na denní dojíždění to moc není, to bys zaplatil majlant za benzín nebo strávil 3 hodiny denně ve vlaku

Datum: 28.09.12 22:37

Prave este sem chtel rict,ze ve Zline jsou ubohe mzdy a v Brne totalne podobne pripada mi to jako nocni mura kdyz v brne davaji mzdu 11 hrubeho pri cenach bydleni. Do Barumu se procpat taky nejak nemuzu a to je jedina firma ,kde se da vydelat asi. teda znama. ja nevim jak hledat uz. odpovidam na 50 inzeratu mesicne aj sem zkousel obejit vetsi firmy a bez sance.

Od: au1
Datum: 28.09.12 22:51

11 hrubýho je kolik, 9 čistýho? to bych se jim asi vysmál do ksichtu a okamžitě odešel, když nájem platím 13 :) vezmeme to z jiné stránky, co umíte? kolik let praxe/jaká práce?

Datum: 29.09.12 09:43

Posledni pohovor teda taedy na Zlinsku byl za 9 tis hrubeho 12ctky detektiv v obchode. A t sem chtel z nouze vzit,protoze ted v zime nesezenu uz vubec zadnou praci,ale nakonec sem to odmitl to se nehodi. 8 měsícú konstruktér, 3 měsíce prodejce i intersportu a 6 měsíců brigáda pro vodafone. Mezitím sem kšeftoval s autodílama takže s prodejem a jednáním s lidma mám zkušnosti dost velké. Pak rok a půl operátor poloautomatických strojů bruska,svářečka,válcovačka pilových pásů. Dále už jen brigády Rok stavební delník,půl roku automechanik. Vzdělání strojní průmyslovka.

orientuju se na auta a technické obory. Dost vážne jsme přemýšlel o podnikání,ale nesehnal jsem prostory NE k pronájmu,ale ke koupi. Jo jinak chtěl sme si udělat přes ÚP řidičáky,ale nechtejí mě schválit. Navíc nějak némůžu udělat psychotesty a to je důvod proč nejdu k polici. A jsme přesvedčen,že sem se zničil tím jak mě všude odítají nebo mi třeba svině zaměstnavatelé nezapatí celkově za 5 let po škole už 98 tis na výplatách.

Datum: 29.09.12 09:49

on je i problém brát dělnický profese typu stavební dělník - když pak jde člověk žádat o "lepší" práci, tak stavební dělník o jeho schopnostech moc nevypovídá, spíš naopak. vím, o čem mluvím - taky jsem potřeboval práci, tak jsem vzal montážního dělníka a tím už jsem 7 let - a tak nějak jsem se smířil s tím, že ve svým věku a se svou "praxí" už nemám šanci chytit normální místo, který bych mohl dostat jako absolvent.

brigády jsou taky mor do životopisu - takhle jsem se poflakoval cca rok - pak když jsem šel někam na pohovor, tak se těžko vysvětlovalo, proč mi chybí ten rok v životopise a co jsem vlastně dělal :)

Datum: 29.09.12 20:20

No z casti to je pravda,ale nemyslim si,že mě odmítají kvůli tomuhle. navíc ja na té stavbě byl u známěho neoficiálně.

Od: tomasgulas
Datum: 29.09.12 10:25

No nevím, když tak sháníte práci, proč nejdete do Tajmacu? A tam si vyděláte rozhodně více, než šestnáct hrubého. Já tam bral před 5 lety skoro 30.000kč u frézovacích center, pravda, hodně přesčasů a soboty neděle noční.

V dnešní době je tam základ takových 20.000kč bez přesčasů a za to dám klidně zadek do ohně. Berou pořád.

http://www.zps.cz/cs/volna-pracovni-mista

Datum: 29.09.12 20:26

Tajmac: 1x sem vyplnoval dotaznik a persolani mi napsal,ze sem pro ni hodne zajimavy at poslu zivotopis a od te doby me ignoruji.

Zkousel sem to 4x na 3 ruzne pozice a bez uspechu. chteji proste praxi. Navic ja nejsu vyuceny a na zadne frezce ani soustruhu neumim nehlede na to,ze to me pekelne nebavi. Kdyz sem delal v uhole ty pilove pasy to byla padra cim vic sem se hodil tim vic sem mel penez. mel sem o o vic jak 30% vyssi vykony jak kolegove,ale ái dkyz to byly vlastne CNC,tak mi to neuznaji v zadne firme,kde hledaji operatory CNC.protoze nejaka 5tiosa frezka s programovanim na to nepusti cloveka co to nidyk nevidel aj kdyz sem strojar s maturitou a delal sem kdeco ve vyrobe.

K te skodovce: rodice mi to moc neschvaluji,protoze tady mam zavazky,ale pritelkyne a jeji rodice se vzrusuji,ze se mi nci nelibi at uz du neco delat,ale sami ste mi rekli,ze to neni prdel u toho pasu a ja si to fakt zatim neumim predstavit,ale nejvic me mrda bydlet nekde na ubytovne s polakama a slovakama co jsou vseci potencionalni zlodeji a urcite opilci. dale Boleslav je pry hrozna prdel a je lepsi radsi byt celej den v te praci. jakoze zivot by to byl asi nahovno a jezdit dom by se dalo tak 1x za 14 dni mozna. Nevim no. Zkusim hledat v okruhu 150 km nejakou vetsi firmu co je ocohotna zaucit mlade lidi

Datum: 29.09.12 20:42

Dobrý večer,

pokud ve Škoda-Auto nebudete pracovat jako kmenový zaměstnanec,ale přes agenturu,tak spláčete nad výdělkem.A stát se dnes zaměstnancem škodovky není vůbec jednoduché.

Datum: 29.09.12 22:21

Duvod? nejaky informace at neudelam dulezity krok a opravdu nesplacu. proto se ptam lidi co by mohli mit zkusenosti.ja hlavne nevim jaky to je byt u pasu.

Od: otrok
Datum: 07.10.12 22:22

Ne doporucuji pracovat pres agenturu DP Work ve Skodovce.Kazdy den jsou vyjimecne pripady aby naridit prace prescas.To je zpusob organizace prace.Dela se 16 hodin casto 2 smeny za sebou.Obcas nejake telefony o 22 a 5 rano.Casto jak prijdes na prescas koordinator ti rika ze mas jit domu(vsechne stanoviste obsazene). Prace je tezka a velmi narocna uz na 8 hodin. Mzda 16tis hrubeho to neni parada.Ztratil jsem uz 5kg pres mesic to ne vim jak dluho vydrzim.

Datum: 07.10.12 23:55

No konecne nejaka reference. ale nejak si nedokazu predstavit jak je prace tezka. tahaji se ta snad 50kilove bremena: chapu,ze se musi kmitat aby se to stihlo namontovat a ,ze nemuzes litat na WC,ale jinak nevidim vetsi problem.,ale pokud te poslou do pracea pak prace neni coz uz sem zazil,tak to at si strci do prdele. Ted sem se dival spis na kvasiny mam to o 100 km bliz,ale tam je mensi plat a 600 lidi pres agenturu propustili,takze tam misto neni.

No tak ja nevim co mam jit delat. Uz navstevuju psycholozku na UP, protoze sem v haji. Prace v okoli bez sance ted sem mohl jit delat popelare za 13 hdubeho,ale sami technicke sluzby mi rekli at se nesnizuju na uroven lidi se zakladkou

Od: skodaauto
Datum: 17.10.12 15:19

Dobrý den, pracuju ve Škodovce již 2 roky pod externí firmou. Stěžovat si můžu ale když se podívám jak se mají prodavačky v supermarketech tak jsem na tom rozhodně lépe;) Od 1. července jsem u DP-WORKu a předtím jsem byla u Manpoweru. Tyto dvě firmy si externáky ve škodovce dělí..někde je DP, někde MPW. Podmínky mají stejné. 16 tis. hrubého, příspěvek na bydlení, příplatky, stravenky...Za celou dobu co tam pracuji, jsem dělala 16 jen jednou. A zaplatili mi to i s příplatkem 25% za přesčas. Příplatek za noční 22/h, odpolední 8/h. Teď nám zrušili 6-té noční, což je docela na nic. Když Vám to vyjde tak, že máte noční 2 týdny v měsíci a chodí na 6-té noční už si vyděláte 15 tis. čistého. Výplata na účet u DP-WORKu chodí kolem 20. a na ruku dávaj až 25., u MPW je výplata na účtu do 15. v měs.

A práce tam není zas tak strašná;) Jestli jste manuálně zručný, tak se nemáte čeho bát. Kolikrát vidím jak si u nás při práci čtou knížky;)

Datum: 17.10.12 15:21

A příspěvek na bydlení je myslím něco kolem 3000,-

Datum: 17.10.12 16:00

zdravíčko, no já tam byl rozhodlej jít,ale už se mi neozvali asi obsadili jiným člověkem. a do Kvasin neberou vůbec tam propouštějí. nevím kam na zimu jít makat docházejí mi peníze mám na krku 2 auta co nemůžu prodat

Datum: 17.10.12 18:14

volejte jak do DP WORKu tak do MPW, určitě se něco volného najde. Musíte to zkoušet no

Datum: 16.12.12 19:45

uz sem to zase otevrel. nevzali me tady do 2 firem s podobnym rezimem jako v automobiolce a to uz em dozralo. kdyz na praci co zvladne debil se zakladkou nevemou cloveka co ma zkusenosti jak z vyroby tak kancele a je rpacovity tal to uz me fakt stve.

musim jita proste za praci i dkyz je mi to strasne proti srsti

Datum: 17.12.12 00:39

V případě nouze můžeš jít na nějaký čas do Barumky. ;)

Datum: 17.12.12 09:43

Kdyby tam brali tak už tam sem. Na technika me nevzali do vyroby taky ne. stejne tak FATRA a MITAS a to mitas stavi novou halu pro 700 zamestnancu a uz je to vse po znamosti zabrane.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.