Exekuce na důchod

Od: Datum: 16.10.12 11:10 odpovědí: 11 změna: 16.10.12 16:32

Dobrý den, prosím o radu, mám exekuci na částečný invalidní důchod. Již řadu let je mi tedy z důchodu strháváno. Jenže různou změnou výší důchodu se měnila i strháváná částka. Nevíte někdo prosím, kde se dá zjistit, kolik mi již bylo strženo a kolik mi ještě zbývá zaplatit na exekuci z důchodu? Na ČSSZ mi bylo sděleno, že mi to nemohou sdělit, exekutor se mnou nekomunikuje (nereaguje na emaily, telefony). Na ČSSZ mi ještě řekli, že mi to musí sdělit soud. Je to pravda? Děkuji za odpověď. JŠ.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 16.10.12 11:15

Dobrý den.

Zůstatek pohledávky Vám musí sdělit Exekutorský úřad, který exekuci vystavil. Napište mu doporučený dopis, na e-mail ani telefonické hovory bych nespoléhala. Správa sociálního zabezpečení by Vám měla alespoň poskytnout přehled o výši sražených částek za jednotlivé měsíce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 16.10.12 11:18

Pane, vy ani nevíte co jste dlužil? Vy jste nedostal rozhodnutí soudu a exekuční příkaz? Vy nevíte, kolik jste již uhradil?
Zeptejte se věřitele, kolik jste mu dlužil + poplatky exekutora. Nevím proč by nekomunikoval, to se nestává. Aspoň vidí zájem oproti jiným.
Tak si skočte na ten soud, ať vám to rozhodnutí ukáží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 12:34
avatar

Dobrý den. Exekutor je povinen Vás o průběhu exekuce na požádání informovat. Takže ho požádejte písemně o informaci o průběhu exekuce (kolik bylo uhrazeno, kolik uhradit zbývá). Pošlete s dodejkou a kopii si schovejte. Věřím, že na písemnou žádost Vám však požadované info dodá. Pokud by nevyhověl, lze podat stížnost na činnost exekutora exekutorské komoře, protože exekutor je povinen Vás informovat. Ale opravdu věřím, že to nebude potřeba. Na e-mal reagovat nemusí,ani podávat info po tlf., ale na písemnou žádost povinného, o stavu exekuce, reagovat musí.

doplněno 16.10.12 12:47:

Ještě připomínám - do písemné žádosti nezapomeňte uvést spisovou značku, pod kterou je exekuce vedena.

doplněno 16.10.12 15:50:

Není zač. Který exekutor Vás má na starost, jestli se mohu zeptat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: js*
Datum: 16.10.12 13:30

Děkuji za tyto cenné informace. Snad na písemnou žádost bude reagovat.

Od: js*
Datum: 16.10.12 16:32

Jedná se o JUDr. Vendulu Flajšhansovou, exekutorský úřad v Plzni.

Od: lujs®
Datum: 16.10.12 12:52
avatar

Mě už přes 4 roky taky strhávají z ČID exekuci a na dotaz podaný na OSSZ pro ČSSZ a jeho 3 další urgence mi dodnes ČSSZ neodpověděla. Mezitím sem si zařídil osobní oddlužení a v pátek mi byl vyměřen splátkový kalendář takže se to snad konečně dozvím od insolvenčního správce.*nevi*

doplněno 16.10.12 12:59:

V první řadě by vám to měla sdělit ČSSZ jenomže existuje hodně případů že ČSSZ strhává peníze i když je vlastní dluh už splacený a oni ani kolikrát neví kde ty peníze jsou. Pokud najdu nějaký články dám sem odkazy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: js*
Datum: 16.10.12 13:27

Právě i v mém případě se to zhruba před rokem zkomplikovalo, že mi začali strhávat více, protože se jim někde ztratilo potvrzení o studiu mého syna. Když se to vyřešilo, omluvili se, a vše znovu vyměřili, ale trvalo to půl roku, než začali strhávat opět původní částku. Ale právě jsem se v tom ztratil, a teď nevím, kolik mi vlastně bylo strženo :(

Datum: 16.10.12 13:49

luis. Souhlas. Mám tady klienta, kterému ČSSZ strhává DVA ROKY peníze, ale nikam je neposílá *zed*.Původní dluh - cca 20.000,-. Současný 140.000,-Kč! Na doporučené dopisy nereagují, takže dlužník neví, co se děje. A exekutor ho neustále deptá svými návštěvami. Kdyby ČSSZ zaslala peníze na ůčet exekutora, tak je dluh dávno splacený. Buss - máš pravdu, dluhy se dělat nemají. Ale to, co se potom někdy děje dlužníkům nemá daleko do inkvizice *sok*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.10.12 14:05

Kdo chce, tak si zjistí. Když něco takového hradím, tak si snad dělám poznámky, co jsem komu dal (na jaký účet, kdy, kolik) abych měl přehled! Pokud je exekuce, tak se má hradit exekutorovi, on neví, že něco dostal věřitel. Ale zase věřitel, zvl. ZP, OSSZ ví co od něj dostali, protože to přeposílá. Tak jsem to radil známé a zjistila vždy vše, i telefonicky (vede si to v excelu). Líná huba...
ČSSZ to snad strhává pro sebe, ne?

doplněno 16.10.12 15:27:

to js

exekutorovi chodí to, co je staženo z důchodu a ten to přepošle.
Zmatky nastanou pokud se pošle přímo věřiteli (a je jedno jakému úřadu) je na jejich účtu. Nebo snad opačně, oni exekutorovi, proč? A pokud vím, tak přeposílá i malé částky co přijdou. Je třeba to dát do pořádku a hradit v takových případech jen exekutorovi.
Předpokládám, že pokud bylo strženo více, že to ex dostal. Je třeba ZP požádat kolik bylo uhrazeno a jaký je nyní dluh. Takže i když bylo strženo více, jde to na dluh, kde by to dali? Tak zajít na úřad i osobně, co s tím dělají a kolik je jejich dluh (a oni to ví) a poplatky u exekutora.
TV, noviny furt upozorňují a furt je to hrách...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: js*
Datum: 16.10.12 14:47

Jedná se o dluh u zdravotní pojišťovny, ne u ČSSZ. Ale exekučním příkazem je mi to strháváno z důchodu u ČSSZ. Jenže zde nastal ten problém. ČSSZ mi strhávala omylem více než měla. Neproklínal jsem je kvůli tomu, vše se vyřešilo, začali strhávat poté méně, ale s tím, že exekutorovi nakonec ty vyšší srážky neposlali. Ale už neoznámili, kolik tomu exekutorovi vlastně poslali těch srážek a v jaké výši. Každý rok mi ČSSZ posílala oznámení o výši srážek za posledních 12 měsíců, ale to poslední oznámení mi přišlo v březnu 2011. Od té doby nic. Prý už nejsou povinni to zasílat. A já si vedu vlastní evidenci srážek pochopitelně, ale prostě nevím, kolik tomu exekutorovi teď chodí. Zda to někde nevisí. O to jde. Zkontrolovat si, kolik tedy ještě dlužím, protože se to tak zamotalo, že nikdo nic neví, ani na sociální správě :(

Datum: 16.10.12 14:52

Buss. ČSSZ je plátcem důchodu a z toho to strhává na základě ex. příkazu. Ale dál neposílá. Ano, máš pravdu, že líná huba - holý neštěstí. Věř, že já ji línou nemám... Ale je to marný, je to marný, je to marný...A jestliže se něco takového stane staršímu člověku, který je už tak vykulený z exekuce, tak věř, že ti lidé nevědí co mají dělat. Ne každý v tom umí chodit, ne každý ví, jak se má bránit. Ti lidé jsou vyjukaní, ustrašení *sok*. Pochop, že "starý ženský" lítá po domě mladej svalovec (rozuměj - výběrčí) a straší ji a straší *cert*. Ti lidé jsou po jejich návštěvě zralí na jednotku ARO *zed*.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.