Překážky v práce

Od: Datum: 15.10.12 08:50 odpovědí: 7 změna: 15.10.12 10:03

Potřebovala bych poradit. Pokud zaměstnanci vykonávají pracovní činnost venku a je vytrvalý déšť, tudíž se této činnosti nemohou věnovat, jaká jim náleží náhrada z této překážky v práci. Mám mu to zaplatit, jako by byl v práci?

Předem děkuji


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.12 08:56
 
avatar

já běžně pracuji v dešti a ještě nikoho nenapadlo, že by to byla překážka v práci to je mi novinka, nejste náhodou od Prahy?*smich*

 
Od: ron*
Datum: 15.10.12 08:59
 

Dobrý den.

Jedná se o překážky v práci ze strany zaměstnavatele. Jsou to prostoje a přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy. Nemůže-li zaměstnanec konat práci v důsledku přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelnou událostí a nebyl-li převeden na jinou práci, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši nejméně 60 % průměrného výdělku.

Samozřejmě výše náhrady může být sjednána v kolektivní smlouvě. Není-li kolektivní smluvy, platí Zákoník práce.

§ 207 ZP

doplněno 15.10.12 09:59:

Je na posouzení zaměstnavatele, zda zamětnanec práci vykonávat může či ne. Není to můj osobní názor, jde o citaci ZP.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.10.12 09:02
 
avatar

hele rone asi tě chytnu za slovo, dešť jsou nepříznivé povětrnostní vlivy, to řeknu na podniku a to budou čumět, že jak prší, že se nepracuje to asi my jenom ostravaci jsme taci cypi, že robime aj v dešti? V čechách to funguje jinak?

 
Od: sarkaona*
Datum: 15.10.12 09:48
 

třeba pracují s papírovýma kartonama :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tomasgulas
Datum: 15.10.12 09:57
 

Nebo na střeše...

 
Datum: 15.10.12 09:55
 
avatar

Nebuď zas tak extrémní. Záleží na povaze práce. Jsou práce, které se v dešti dělat dají, a jsou práce, které se v dešti dělat nedají (třeba z důvodu technologie, zaměstnanci si můžou vzít pláštěnky).

 
Od: ron*
Datum: 15.10.12 10:03
 

Nejsem z Čech , jsem z Moravy. Na lokalitě nezáleží, ZP platí všude stejně. :)

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.