Prodej a koupě - problém

Od: Datum: 14.10.12 21:15 odpovědí: 5 změna: 16.10.12 21:25

Zdravím, prodal jsem mobilní telefon přes internet s tím, že kupujícího upozornil, že je v telefonu poškozený FW, který je potřeba opravit. Proto jsem i telefon zlevnil na nějakých 600kč. Poslal jsem jej na dobírku. Ten člověk jej dal nějakému amatérovi na opravu, který se v tom pravděpodobně šťorual a prý to nešlo, tak telefon dali do autorizovanému servisu na opravu, ten se zmínil, že je vyhořelá základní deska. Kupující trvá na vrácení peněz a já jsem si jistý, že telefon před prodejem byl HW v pořádku. Nabídnul jsem vrácení poloviční ceny .Kupující odmítá a požene to prý na právníka. K telefonu jsem žádnou záruku ani smlouvu nedal. Tak teď nevím na co má ten člověk právo, ale jedno je jisté nechci se nechat vydírat. předem děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 14.10.12 21:35

no, podle mě už tím, že přiznal, že se v tom někdo šťoural, přišel o možnost vrácení peněz. musel by totiž věc vrátit v původním stavu. a právníka, to jako že to dá k soudu? nenechte se vysmát, kvůli 6 stovkám :D

Ohodnoceno: 0x

Od: buss
Datum: 14.10.12 21:57

Byl na vadu upozorněn? Byl. Koupil to i s ní? Koupil. Byla vám známa jiná vada, tedy vyčítaná, zatajil jste ji? Toť je otázka.
Nějaký známý může jít do háje, pokud by to nebyl servis, kvalitní. Ale i tak by musel dokázat, že jste o vadě věděl. Poslal bych ho někam i s právníkem. Záruka je půl roku, nic dávat nemusíte, je přece ze zákona!. Vizte OZ. K soudu za šest stovek?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.10.12 22:14

Byl upozorněn, že jsem do zařízení nahrál špatný FW, a prodal jsem to ze slevou, že to musí dát do servisu . Dal to nějakému známemu a poté poslal do autorizovaného servisu, kde mu řekli, že je vadná deska. Záruka pul roku, no mobil má cca měsíc?

Datum: 14.10.12 23:39

napsal jste že prodáváte zboží bez záruky? , nebo se zárukou ale u prodejce u kterého jste telefon koupil? Nebo jste snad dal nějakou osobní záruku? .. ť si to reklamuje u toho známého., který mu to měl spravit. Vůbec se tím nezaobírejte...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.10.12 21:25

Vše probíhalo telefonicky, ale v inzerátu jsem uváděl použité zboží bez záruky.Takže myslíte mám být bez obav?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.