Nejste přihlášen/a.
Dostal jsme informaci od známého, že je možno dostat od státu dotace za udržování louky a to ve výši 1 kč za metr čtvereční což se mi zdá stašně moc,protože ji pronajímáme JZD a ta platí za nás dan a 2x to poseká a za to nám dává asi 700 kč ročně.
Začal jsem hledat na internetu,ale odkazuje mě to zatím na dotace pro podnikatele změdělce což nechci nemám tam jak co vyprodukovat a navíc to je jen 1,7 hektaru z toho by se sklidilo velký prd.
Nevíte o tom někdo něco případně,kde heldat? Ten pán mi říkal přimo jméno člověka co to ve zlíně řeší,ale zapoměl sem a s stejně bych si o tom rád první něco přečetl než někam půjdu osobně s plnou mocí majitelů.
Diky uz sme nasle tu osobu ,ktera to tomu panovi primo rekla.,ale zjistil sem,ze dotace budou asi jen pro Zlín nebo jinak pozemky vedené v katastru města Zlína a my máme pozemky ve vedlejší vesnici což je pouze Zlínský kraj,ale obec je samostatná a ta je tak chudá,že by nedala ani korunu za hektar:d Ale napsal sem mu dotaz a neozval se.
Dotace nejsou jen krajové, je hodně druhů dotací. Ale s takovým prťavým pozemkem bez spásání dobytkem mnoho nelze udělat. Kontaktujte Zemědělskou agenturu pod kterou krajově spadáte, jen ti vám přesně poví, zda byste splňoval podmínky na některou z dotací.
doplněno 15.10.12 16:52:* je jedno zda je obec chudá nebo bohatá. Obec dotace nevyplácí.
Zlín vyplací 10000 kč ročně za posekání vlastního hektaru travnatého porostu za podmínky,že se to poseká 2x za rok v daném období!
Teď vás nechápu - co jste s tím chtěl říci? Že měst. úřad ve Zlíně vyplácí dotace? To jste vedle jak ta jedle. Dotace můžete získat jen od zemědělské agentury a nejvíce dotací je z EU - obec s tím nemá co do činění.
doplněno 15.10.12 22:27:pořád ve vešem textu nenalézám, že vám obec vyplatí dotace
opravdu? asi spatne ctu. boha
10) Údržba trvalého travního drnu
Jedná se o údržbu sečením trvalého travního drnu v ovocných sadech o výměře nad 0,25 ha - dotace je poskytována ve výši max. 1,- Kč/ m2 sečené plochy. Podmínkou přidělení dotace je provedení minimálně dvou sečí ročně s tím, že první seč musí být provedena nejpozději do 15. 7. a druhá seč nejpozději do 30. 9. Posečená travní hmota bude v těchto termínech z pozemku odklizena. Uzávěrka žádostí je do 30. 4. běžného roku.
Ale jo, věřím tomu. Spousta zemědělců má louky jenom na sekání. Posekané zabalí ještě nedoschlé a nechá shnít na poli, nebo nezabalí vůbec. Člověk jede krajinou, sám nemůže seno sehnat, a vidí támhle balíky do půlky už zarostlé novou trávou, támhle další, až by si nejraději zastavil a pár jich naložil. Tomu říkám podpora hospodářství. Ale jinak. Máte vlastní techniku, čím byste to posekal, usušil, zabali a odvezl? Pokud ne, tak nad tím ani neuvažujte. On se Vám nikdo nepohrne posekat necelé dva hektary. Když seženete někoho ochotného, dostanete ho na pozemek až ve chvíli, kdy bude mít sám hotovo. A musí to být někdo z blízkého okolí, traktorem Vám nikdo daleko nepojede. A pokud neposečete do určitého data, žádné dotace nedostanete.
pozemek lze i spásat ovcemi či koňmi nebo krávami a se dotace navýší k počtu zvířat přiměřeně k ploše( hektaru).
Tak sme dostal odpoved od jedne agentury,ze dotace jsou jednak na seknai louky jak uz sem dokazal uryvkem ze stranek mesta Zlina
ale take na pestovani ovocnych stromku tma jsou dotace velice slusne,ale problem je,ze pozemek urcite bude muset byt vedne jako sad a ne travnaty porost a to nezmenim. pritom vetsinu plochy mame posetu ovocnyma stromama a chtel bych je obnovit jsou stare chce to razantni rezbu a vykaceni plus satba novych. docela by se mi dotace hodila
tady jednám s agentrou co to vyrizuje.
podle me to nema pri tak male plose smysl kdyz vetsinu sezere agentura
zasílám Vám návrh cenové kalkulace při vyřizování dotací na Vaše pozemky.
Pokud by jste na Vámi uvedených pozemcích měl pouze louku, kterou jste povinen 2 krát za rok posekat,
Máte nárok na dotaci ve výši cca 7.000,- Kč za 1 ha.
Ve Vašem případě je to tedy celkem 7.000,- x 2,5723 = 18.006,- Kč ročně.
Při splnění všech podmínek, je tato dotace nároková na dobu 5 let a pak je ji možné prodloužit.
Je možné vyřídit také dotaci na sad, kde se dotace za 1 ha pohybují ve výši cca 15.000,- Kč _ opět se tato dotace
vyplácí každoročně.
Cena za zaregistrování, podání žádosti a kompletní vyřízení zemědělských dotací je 5.000,- Kč, jako jednorázový poplatek za naše služby.
Vzhledem k tomu, že žádost o dotaci se podává každý rok znovu, můžeme Vám tuto žádost
podávat za Vás také každý rok, již za poplatek pouze 1.500,- Kč.
Pokud máte o naše služby zájem, rádi s Vámi uzavřeme Mandátní smlouvu a vše Vám vyřídíme.
Budeme také potřebovat plnou moc z Vaší strany pro možnost registrací na příslušných úřadech.
Dejte nám, prosím, vědět, zda o to máte zájem a my Vám obratem zašleme návrh Mandátní smlouvy i plné moci emailem.
A musí se takové dotace na údržbu louky (když nejsme podnikatelé) zdaňovat? Letos jsme poprvé dostali dotaci převyšující 20000 kč. Nebo je to příjem nepodléhající dani z příjmu? díky moc
děkuji. mohu tedy proti tomuto přijmu (předpokládám že to jsou v přiznání ostatní příjmy §10) uplatnit výdaje (např. nafta, pronájem nějakého zemědělského stroje na sečení nebo něco podobného?)
Dobry den,
Chtel bych se dale informovat ohledne dotazi na louky. Mame 1,8 hektaru luk, nektere jsou ovsem v zarostlem stavu. Je mozno pozadat o dotace na rekultivaci (odstraneni naletovych stromku a ostruziniku) a dale na seceni?
Dekujiza odpoved.
S pozdravem
Jan Nevidal
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.