Výška plenty u voleb

Od: Datum: 14.10.12 19:28 odpovědí: 6 změna: 15.10.12 00:20

Dobrý den,

můžete mi prosím sdělit jak vysoká má být plenta u voleb do senátu? Je to nějak stanovené zákonem, nebo vyhláškou?

Děkuji Miloš

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.12 20:17

http://glosy.info/priloha/volebni-zakon/-něco málo je zde paragraf 17. volební místnost. Logicky aby byla zaručena anonimita vás za plentou nemá být vidět, je to můj názor jelikož víc jsem k tomu nenašla.

Od: pepr®
Datum: 14.10.12 20:49

§17 (2) Ve volebních místnostech jsou pro úpravu hlasovacích lístků určeny zvláštní prostory, oddělené tak, aby byla zajištěna tajnost hlasování. Počet těchto prostorů určí starosta s přihlédnutím k počtu voličů ve volebním okrsku.

Takže není nutné, aby nebyl volič za plentou vidět, ale nesmí mu být vidět na ruce.

Od: milos10*
Datum: 14.10.12 21:20

U těchto voleb v pátek byla údajná plenta přibližně 40 - 50 cm nad stolem. Myslím si, že je to sakramentsky málo, pohodlně tam bylo vidět na ruce, i když při senátních volbách se nic neškrtalo. Ale nutili mě tam jít... v tomto případě úplně zbytečně. Díky.

Od: pepr®
Datum: 14.10.12 21:45

Záleží kde se pohybovali či mohli pohybovat ostatní lidi v místnosti, ale podle mě aby bylo vidět za 50cm plentu musel by ten dotyčný stát blíž než metr.

Od: milos10*
Datum: 14.10.12 22:44

Tak to v mém případě asi bylo, stoly byly dost u sebe. Uvidím v druhém kole. Jak sleduju volby v TV, ve všech volebních místnostech byly plenty vysoké do výšky hlavy. Toto byla karikatura na plentu.

Miloš

Datum: 15.10.12 00:20

Zřejmě mohou být i nižší. Tady v Praze pamatuji vysoké, že se tam celý člověk schoval ale teď už nějaký čas jsou to jen takové "ohrádky", jak píšete asi 50cm. Celkem to ale moc nevadí při té volební účasti zde, byl jsem v pátek asi v 15:30 v celé volební místnosti sám.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.