Návrat do práce po RD

Od: Datum: 31.01.13 00:07 odpovědí: 1 změna: 31.01.13 00:58

Dobrý den, v červenci dovrší dcera 3 let věku a já bych se chtěla vrátit do práce. Jsem zaměstnaná, nyní na RD, ale místo mi drží někde jinde, než kde teď bydlím. Běhen těhotenství jsem se přestěhovala. Jde o to, že ve městě, kde teď žiji, mám trvalé bydliště, je také pobočka této firmy a bylo mi přislíbeno, že se budu moci po RD vrátit tam, že by to neměl být problém, když to takhle vědí dopředu. Když jsem se teď ptala, jak to vypadá s tím umístěním, tak najednou už je to problém, už tam prý přesun nebude schůdný. Prý není jejich povinnost mě vzít zpátky tady, když mi vlastně drží místo v původním pracovišti, kde ale se mnou pochopitelně již nepočítají, neboť vědí, že těžko budu denně dojíždět 200km. Mám uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou. Má na tohle zaměstnavatel právo mě takto vyšachovat, když tady vě městě, kde teď žiju, má také závod a stejné pracovní zařazení?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 00:58
avatar

Nepotěším Vás: Jednou z náležitostí pracovní smlouvy je místo výkonu práce. Doprava do zaměstnání je starostí zaměstnance.

Zaměstnavatel je povinen Vás po skončení RD zaměstnat a nabídnout Vám práci odpovídající pracovní smlouvě (už ne původní pozici) v místě sjednaném jako místo výkonu práce.

Nemůžete-li dojíždět do původně sjednaného místa, požádejte zaměstnavatele (písemně!) o přeložení. Zaměstnavatel ale není povinen žádosti vyhovět.

Pokud Vám zaměstnavatel nebude moci vyhovět, a pokud nebudete moci dojíždět do původního místa, budete muset situaci řešit výpovědí.

Můžete také požádat o rozvázání pracovního poměru dohodou, ale ani této žádosti není zaměstnavatel povinen vyhovět.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.