Souvisí migréna s hysterií?

Od: Datum: 13.10.12 15:52 odpovědí: 9 změna: 05.11.12 22:47
avatar

Pěkný den, otázka je víceménně jasná:) Osoba má 18 let, letos maturuje a vše hrotí až do maxima - málem se složila z autoškoly a jak už teď vyvádí kvůli maturitě, to jsem ještě neviděla. Je to výbušný Býk se sklony k hysterii, a tak se ptám, zda právě tyto hysterické projevy nemohou způsobovat migrény, které se objevují při vyčerpání apod.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 13.10.12 16:17

Dobrý den.

Je to možné, hysterické projevy mohou mít vliv na migrénu. Ke vzniku záchvatu migrény většinou dochází kombinací několika skutečností, které migrénu mohou spustit (únava, nedostatek tekutin, požití určitých potravin, apod). Na intenzitě těchto spouštěčů také závisí síla a trvání záchvatu migrény. Stres či velké emocionální vypětí může být jedním z řady spouštěčů záchvatu migrény, ale není příčinou jejího vzniku.


Zdroj: http://ona.idnes.cz/migrenou-…x?c=A110107_133456_zdravi_bad

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.12 16:30
avatar

Děkuji za reakci, píšete, že to mohou způsobovat i potraviny? A je na to nějaký potravinový test nebo něco? Migréna se u osoby objevuje většinou při únavě. Řekla bych, že tomu napomáhá i mnohahodinové civění do monitoru PC...

Jenže osoba už bere docela dost léků a další léky na migrénu jsou zase další zátěž:( A protože ji škola neomluví, zůstat doma v temnu a tichu je mnohdy také nereálné.

Datum: 13.10.12 16:40
avatar

Martinoo®, migréna je zdravotní problém, který musí omluvit každá škola, a to i v maturitním ročníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 20:23
avatar

Ivi, ono je to tak, že osoba sama nechce chybět, aby jí neutekla ani minuta ve škole. Jak říkám, hrotí do maxima...

Jenže by to také chtělo nějaké potvrzení od doktora, že...

Od: ron*
Datum: 13.10.12 19:22

Ano, i potraviny. Mě migrénu bezpečně vyvolá konzumace plísňového nebo dlouho zrajícího sýru a někdy i citrusové plody. Migrénu mívám spojenou s bolestí krční páteře, což má samozřejmě souvislost se sezením u počítače a monitoru. Sedím u něj většinu dne v zaměstnání. Stres, únava a nedodržování pitného režimu. Změna počasí. To jsou faktory, které mi migrénu vyvolají. Ale samozřejmě ne vždy. Předvídat to bohužel nedokážu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.12 19:36
avatar

Doporučuji návštěvu neurologie, jsou přímo neurologové zaměření na migrény, a tam by měli zjistit příčinu migrény a doporučit léčbu. Možná by pomohla i rehabilitace (pokud je příčina např. v krční páteři). Jinak já v tom věku také trpěla na migrény a tu "hysterii" bych spíše přičítala věku (hysterie jako diagnoza už neexistuje). Jinak můj syn je rovněž Býk a je mu 19 a je v poslední době vyloženě cholerik - tolik pro uklidnění...:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.12 21:30
avatar

Dvě netradiční rady.

Obavy z maturity. Moje dcera, nesmírná trémistka. Je to něco jiného než hysterie, ale před maturitou obodobný problém. Několik návštěv u kinezoterapeutky problém odstranilo, po její maturitě mně přišla jedna profesorka gratulovat. Zkoušky na několik VŠ naprosto bez problémů.

Migréna. Vím, co to je. Ale téměř 13 let let mi v noci spí za hlavou pes. Od té doby nevím, co je to bolení hlavy, natož migréna. Kecům, že je to nehygienické se jen směju. Tisíckrát raději budu měnit častěji povlečení, než se trápit s migrénou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: keliska001
Datum: 17.10.12 22:49

nesouvisí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anitarajtrova*
Datum: 05.11.12 22:47

koukněte se na film vrtěti ženou a podle toho se zařidte a myslím že histerie a migréna budou pryč

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.