Poškrábané plastové čočky

Od: Datum: 11.02.13 09:15 odpovědí: 4 změna: 11.02.13 12:48

Ahoj,

jak se Vám daří udržovat plastová "skla" v brýlích nepoškrábaná? doteď jsem nosil klasická skla a jedny čočky 7 let - čistit jsem je mohl čímkoli a vydržely dlouho, samozřejmě škráby se tam časem udělaly.

při koupi nových brýlí mi "vnutili" plastové čočky - že prý lepší a kdesi cosi - dal jsem za ně 3tis (jen za ty čočky :) ) - po prvním vyčištění tričkem se tam hned pár škráb objevilo - takže celkem zděšen jsem začal používat jen ten kouzelný jemný hadřík, ale i tak jakmile je na brýlích nějaký bordel, tak se stejně zaškrábe a vlásenkových škrábanců je tam za ty tři měsíce už celkem požehněně.

nedokážu si představit, až začnu jezdit na motorce a bude potřeba zamlžené brýle otřít třeba jen rukou nebo prostě jen zaprášené nebo od mušek otřít.

tak nevím, jestli je to vlastnost nebo dělám něco špatně - takhle s nima nedám ani rok :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.13 09:38
avatar

Čistím je "švédskou hadrou" od vietnamce a vlasové škrábance mě neznepokojují - i když tam nějaké jsou, trvá mi cca 4 - 5 roků, než to začne být rušivé a pak si koupím nové. Určitě je ale vhodné mít minimálně dvoje brýle - jedny "pracovní" s levnými čočkami, které můžeš častěji vyměňovat a druhé kvalitní, pro běžné použití.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dery*
Datum: 11.02.13 11:44

Já má taky plastové - nevnutili mi je, ale chtěla jsem mít brýle lehčí, skla jsou těžká.

Už je mám taky slušně poškrábaná. Říká se, že se nesmí čistit papírovými kapesníky, pouze "hadrami" a nejlepší je opláchnout je pod vodou a pak vyleštit, aby se smyl prach, kterým při suchém čistění skla dřete...
Zatím mi to nijak nevadí, mám je dva roky a předpokládám, že cca za rok si stejně půjdu nechat napsat silnější, takže "skla" budou nová...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nemej
Datum: 11.02.13 12:07

díky za odpovědi, koupil jsem teda ještě jeden speciální super hadřík :)

náhradní brýle jsem nikdy nenosil, ale jak to tak vidím, asi mi nic jinýho nezbude, protože při rekonstrukci domu je toho škrábavýho bordelu požehnaně - každopádně pracovní čočky budou rozhodně ze skla, plast už na brýlích nechci ani vidět :) mimochodem jsou to essilor, takže počítám žádný šunty.

Datum: 11.02.13 12:48
avatar

Brýle namočím pod tekoucí vodou a jemně jen prstem rozetřu jar, opět opláchnu a pak položím na papírovou utěrku a nechám oschnout, jen tak nemám skla do roka samý škrábanec.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.