Čím budu až budu velká?

Od: Datum: 12.10.12 18:56 odpovědí: 11 změna: 13.10.12 11:43

dobrý den,jemi 12 let a já ještě pořád nevím čím budu až budu velká.

všechny kamarádky ze školy už mají jasno ale já pořád nevím.

a 12 let není moc brzo na to,abych to už věděla.jde mi spusta věcí ale kterou z nich?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.12 19:03
avatar

Jsi ještě hodně mladá na to, abys věděla, čím budeš. Nech to uležet, na rozhodování máš ještě spoustu času a kamarádkami se nenech ovlivňovat. Ony to možná vědí, čím chtějí být, ty v tom ještě jasno nemáš. No a co. Však se taky jednou rozhodneš a určitě správně. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 19:07
avatar

Ahoj, myslím, že máš ještě spoustu času, pokud nevíš, tak jdi na nějakou všeobecnou střední školu, např. gymnázium, a během studia si ujasníš, co vlastně chceš dělat. Jinak nevěřím, že by opravdu všechny Tvé kamarádky měly, jasno, možná si to teď myslí, ale opravdu na vollbu povolání je ještě brzy, a sama uvidíš, že některé holky ještě názor změní...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.10.12 19:22

Nech to klidně být. Ano, všechny kamarádky mají jasno, ale na jaře zjistíš, že většina z nich to už dvakrát, třikrát změnila. Ve 12ti přemýšlej o dětství, na dospělost budeš mít ještě času přemýšlet až až. Nikdo není tím, čím chtěl být ve 12ti letech. Nebo možná nějaké mizivé procento výjimek. Až v devítce si budeš vybírat školu, která by tě bavila a ani tehdy nebude stoprocentní, že se budeš živit tím, jako budeš dělat školu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.10.12 19:29
avatar

Kamarádky mají jasno a většina jistě v tomto věku bude modelka, zpěvačka, herečka. Neboj za rok bude vše jinak. Dcera asi od 1třídy až po šestou věděla přesně, že bude veterinářka, doma jsme měli kde jaké zvíře a kvanta odborných knih, pak najednou otočila začala jezdit po střeleckých závodech a věděla, že jedině policistka je to pravé. Po deváté třídě si vybrala střední školu sociální péče a nastoupIla do ústavu, při práci dělala VŠ stejného oboru. Dnes by se měla po mateřské vracet a říká, že toto rozhodně není práce co by chtěla dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 12.10.12 19:38

Z toho si nic nedělej někdo ví už v první třídě kam půjde protože je třeba řemeslo v rodině a někdo se rozhodne doslova na poslední chvíli. Časem sama zjistíš co tě baví co se ti líbí co bys jendou ráda dělala ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 21:21
avatar

Ahoj, víš, čím jsem chtěla být, když mi bylo 12? Chtěla jsem být právníkem nebo ufologem. Ani jedno se mi nesplnilo. Za pár měsíců budu (doufám) Ing. ekonomie a budu hledat práci v této oblasti.

To, že kamarádky mají jistou představu, je úplně normální, ale je to spíš takový "dětský sen", než představa. Ale pokud tě už teď něco baví (např. kroužky, hra na nástroj, jazyky...), začni na tom lépe pracovat, všechno se v životě někdy hodí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 22:48
avatar

Já myslím, že všechny ostatní holky tvrdí. že mají jasno, ale není tomu tak.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 13.10.12 00:18

No ale mimo tebe to přece nikdo! nemůže vědět. Je dost lidí co od děcka vědělo čím budou, čím chtějí být, šli za tím a dosáhli toho. Jako sportovec, co chce vyhrávat. Je to na TOBĚ! Sny se mají plnit, pokud máš nějaké zájmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 05:44
avatar

Ve 12 letech je ještě brzy na nějaké závazné rozhodnutí.

Já jsem velice hezky kreslila a malovala, učitelka na základce mě pořád doporučovala, ať zkusím uměleckou průmyslovku. Byla až v Praze, 100 km od nás. Přesto tam mamka se mnou jela na talentovky. Ty jsem neudělala. Byla jsem 14 leté vykulené telátko, ty talentovky se mnou dělali i ¨dospělí lidé po již hotové SŠ, nebo třeba i kluci po vojně, neměla jsem prostě žádné zkušenosti. Tak jsem nastoupila na gymnásium, že to po roce zkusím znovu. Pan ředitel gymnásia si ale postavil hlavu, že pokud ty talentovky zkusím a nebudu tam přijata, nebudu prý moci dále ve studiu na gymnásiu u něj pokračovat. Byl to jeden ze zákonů, které si vytvářel sám. Tak jsem se toho bála a o další talentovky jsem se už nikdy nepokusila.

Můj vnuk má 13 let a už od dětství miluje železnici, mašinky, vlaky a všechno okolo. Chtěl by dělat železniční průmyslovku v České Třebové, potom třeba i VŠ dopravní Jana Pernera v Pardubicích. Dřív byla VŠ dopravní jen v Žilině, dneska je to blíž. Je od něj hezké, že už od dětství má představu o té železnici, ale když vidím, jak od dráhy neustále vyhazují lidi, výpravčí s červenou čepicí a výpravkou je už dneska rarita, nedávám mu mnoho nadějí.

Uvidíš, máš ještě před sebou asi 3 roky základky, jistě se Tvé rozhodnutí vyhraní. Když umíš od každého něco /dobře kreslíš, zpíváš, cvičíš.../ co si udělat střední pedagogickou a učit v mateřské škole? To by Tě nebavilo?

Máš ale dost času na přemýšlení. A uvidíš, že nakonec vybereš něco, kde budeš spokojená. Vynech hlavně ty herečky, zpěvačky modelky, to je jen taková vize snad všech dívek v pubertě. Hodně štěstí. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 11:09
avatar

Tím se vůbec netrap. Je docela pravděpodobné, že dívky, které naprosto přesně vědí, co by chtěly dělat, k tomu ani nečichnou, protože se třeba nedostanou na vysněnou školu a nebudou vědět, co jiného by chtěly. Vždyť ani pořádně nevíte, jaká povolání existují, co všechno lidé dělají, kde to dělají a jak to dělají. Vědí jen o těch, kteří jsou vidět v televizi. *nevi*Když se budeš dobře učit, třeba až na gymplu, už jako dospělá, si uvědomíš, o co stojíš, co bys chtěla dělat, co by tě bavilo. A třeba to nebude nikdy v televizi. *placni*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 13.10.12 11:43
Velká slečna už dávno jseš.Než uběhne doba k rozhodnutí tak se ještě několikrát usvědčíš o svém rozhodnutí o budoucím povolání.Spousta dívek ve tvému věku chce být lékařkou,jezdkyní nebo modelkou.Ty ale nepůjdeš s ostatními a rozhodneš se sama.Nikoho na to přece nepotřebuješ.Mít své zájmy a sny je skvělý,jen chtít a tvrdě za tím jít a stát si přitom.Myslí ale víc dopředu,když budeš chtít být učitelkou(dva měsíce prázdnin,platové podmínky příznivé,volno o svátcích,práce s dětmi a učení),když budeš chtít být kucharkou(prace ve stresu,pořád stejná aktivita,víkendy a svátky tabu,12h směny atd.).Tím tě nechci odradit od vysněného povolání ale je potřeba si v neposlední řadě promluvit o tom i s rodiči.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.