1xV čem podnikat?Služby?Obchod?

Od: Datum: 12.10.12 18:46 odpovědí: 15 změna: 13.10.12 13:40

Podnikám,nebo spíše končím v podnikání obor zámečnictví,kovovýroba apod.Je stagnace,je to na nic.Poradil by někdo,v čem rozjet třeba podnikání služby,obchod apod?Když člověk vidí.že nejlépe se mají takový ti šamoňáci,co neumí nic jen šamonit /spisovně obchodovat/se zbožím a přemisťovat krámy z jednoho místa na druhé a přitom nevyrábí žádné hodnoty jako třeba ve výrobě,tak má člověk jen vztek,jak je to možné.Mají drahá auta,dodávky za statisíce a vlastně jsou to jen veksláci se zbožím.Poctivou prací člověk moc nezbohatne,bohužel


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.12 19:10
avatar

A co takto: hodinový manžel? Nikoliv tedy v oblasti sexuální, ale být po ruce pro lidi, ženy atd., co by potřebovali doma ledacos poopravit. Ale to byste se musel orientovat i v jiných oblastech, než je zámečnictví. Asi to není na zbohatnutí. Ale jak píšete, je stagnace a spousta podnikatelů končí. Je hodně žen, co žije sama nebo mají naprosto nemožné manžele, co neumějí nebo nechtějí nic doma opravit. Jako já takto u nás ve městě už viděla auto s reklamou na tuto práci. Já bych to viděla na prezentaci na internetu přes webové stránky. Ty se dají udělat i zdarma. Jinak neporadím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coop*
Datum: 12.10.12 19:17

Zbohatne, nezbohatne. Mám dva sousedy. Jeden instalatér a druhý pokrývač. Oba mají vymazlené domy, v každé rodině čtyři auta (jedno z toho pracovní), rodinné dovolené taky netráví zrovna na Slapech a jsou spokojeni. Oba se už někdy musí chovat sprostě, aby o víkendu odehnali obtěžující nové zákazníky. Oba cenově patří k těm dražším, ale kvalita a solidnost to kompenzuje. Prostě kdo umí, ten umí a je jedno, jestli se živí "jenom" hlavou v kanclu, obchodem nebo výrobou.

Dneska rozjíždět podnikání je docela riskantní. Když neumíte prodat ani to, co sám vyrobíte, tak je malá šance prodat to, co může zobchodovat každý vekslák se zbožím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.10.12 19:27

Poradit, v čem rozjet podnikání? Proto se to jmenuje podnikání - od slova PODNIKAT. Když nevíš, nech se zaměstnat. Sice nejsem zastánce dnešní divné doby, kdy obchodník vydělává několikrát víc než výrobce, ale to je právě proto, že umí podnikat. Když ani nevíš v čem bys podnikal, jdi od toho. Zbohatnout se dá sko v každém oboru, ale musíš to umět.

Navíc, to, že má někdo auto za statisíce ještě neznamená, že je v balíku. Fůra obchodníčků je má na leasing, služební od zaměstnavatele nebo mají jiné dluhy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: daniell*
Datum: 12.10.12 19:43

Nesouhlasil bych že někdo nabízí služby nebo něco vyrábí si nevidělá (s výrobou je to horší lidi si radši koupí levný šunt z obchodu než kvalitní výrobek od soukromníka) ale poskytování služeb třeba já jsem elektrikář a rozšířil jsem svoji pusobnost na hodinového manžela a celé dny se nezastavím zákazníku je plno práce dost a prachů taky dost musíte lidem nabídnout to co potřebují , třeba kamarád kominík vydělává neuvěřitelné peníze.

doplněno 12.10.12 19:44:

V dnešní době mají ŘEMESLNICÍ ZNĚ

Ohodnoceno: 2x
 
Od: coop*
Datum: 12.10.12 20:48

A bude to čím dál lepší. Poslední řemeslníci, kteří za něco stojí, mají už hodně přes třicet. Po nich už není nikdo (několika mladším schopným řemeslníkům se omlouvám). Statisíce komických figurek s tituly Bc. či Mgr., z nichž většina je odsouzena k práci pomocných dělníků nebo doživotní evidenci na ÚP, tuto zem nezachrání. Žně řemeslníkům teprve začínají a cena jejich práce začne být pro mnohé nedostupná ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 12.10.12 22:51

Neznám ceny materíálů, ale tak trochu z Vašeho oboru. Koukněte na pracovní stolu, stojany a regály z nerezu, a vůbec na vybavení pro potravinářské provozy. Třeba by šly vyrábět laciněji. Zdají se mě předražené, ale jak říkám, neznám ceny nerezu. Třeba by s tím šlo něco udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.10.12 22:55

Zabu, nerez je drahej sám o sobě a zvlášť potravinářskej. Ono to vypadá draze, ale kolikrát, když odečteš materiál, tak se divíš, že to za ty peníze vůbec někdo dělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 13.10.12 10:00

ladaadal: A proč odpovídáš mě. Jaký to má smysl. Tazatel chtěl tip, tak jsem mu ho dal. Je na něm co s tím udělá. Pokud k tomu přistoupí jako ty, a z voleje řekne: "To nemá cenu, nerez je drahej". Tak ať ani nezačíná podnikat. Pokud si zjistí ceny materiálu, něco si nakreslí, spočítá náročnost a udělá kalkulace, tak třeba dopadne úplně stejně, ale bude vědět, že je to tak jak říkáš. Je totiž dost velký rozdíl mezi myslet si a vědět. A třeba najde cestičku jak ušetřit a dokáže to dělat levněji. Kdoví? To je na něm.

Chci na tom jen demonstrovat rozdílnost přístupů. Sedět s rukama v klíně a říkat to nejde, není to pravé ořechové, čím by měl začít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 13.10.12 11:00

Ale já ti jen odpovídal na to, že neznáš ceny, protože do toho dělám a znám je. Nevím, proč v tom hledáš cokoli jinýho? Navíc se obávám, že když tazatel nepořídil podnikat v oboru, ve kterém je odborník, tak asi těžko bude začínat s něčím, co nikdy nedělal. I když i tací se najdou a jsou úspěšní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.10.12 23:23

Jak je to možné? No obchody už nejsou státní ale soukromé, nakoupí levně, dráž prodá. Jak jednoduché, proč se divit.
Pokud chci něco dělat, měl bych se v tom vyznat. Směna, obchod je od vzniku lidstva. Výrobce se stará o výrobu a ne široký prodej, na to jsou jiní, dělba práce. Je to o schopnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 06:07
avatar

Nehorštete se za můj názor, ale svou práci opravdu nedovedete prodat, nejste prostě dostatečně schopný. Proč?

Syn pracuje ve velké firmě jako technik. Protože je vyučen v černém řemesle, má svářečáky apod, postavil si pěknou dílnu, sehnal si různé soustruhy a stroje, zařídil si živnosťák a když přijde z práce, ještě podniká. Je mu to zapotřebí, má nový domek a velkou hypotéku.

Práci má pořád - ozdobný plot k domu, velký kotec pro psa, nová vrata...a další. Musí být šikovný, ochotný a nesmí být přemrštěně drahý. A také je dobře, když v okolí nemá příliš konkurence.

Je oblíbený a práce má pořád dost. Chce to být prostě jen šikovný a umět lidem vyhovět. Práce a zakázek je pořád dost, vše je jenom o tom, kdo je dostane. Kdyby byl přehnaně drahý, vrčavý a neochotný, také by se mu tak nevedlo.

A A A A VO TOM TO JE! *palec* Jaga.

Co se týče podnikání v obchodu, tak ty vesnické krámky, které se vyrojily na každé dědině /občas i z verandy nebo z garáže/ jsou už dávno pryč. Je to tak, v 90. letech jsem po nich jezdila na objednávky a lidi mi mohli ruce utrhat. Každý chtěl mouku, rýži, oleje... Dneska je vše pryč. Nevydělala bych si ani na slanou vodu.

doplněno 13.10.12 06:21:

Záleží prostě na příležitosti, která se naskytne a také na určitém člověku, jak je schopný a ochotný naučit se novým věcem. Známá, asi 50 letá byla propuštěna právě z kovovýroby. Spoustu let se mazala v oleji, obráběla. Co teď? Prostřednictvím ÚP si udělala rekvalifikaci na pedikérku. Ze začátku asi vydala dost peněz /vybavení/, ale brzy začala vydělávat. Byla ochotná, šikovná, dělala opravdu poctivě. Lidi ji měli rádi. Jeden den v týdnu si vyhradila i pro ty, co za ní nemohli do města přijet, měli třeba problémy s pohybem a ty autem objela a udělala jim pedikúru doma.

Dneska už je, bohužel, v důchodu. Místo ní je tam nepříjemná paní, která to udělá jen tak aby se neřeklo - šup, šup. Na svou Hanku vzpomínám ráda. Na ní je vidět, že když člověk opravdu chce, i v pokročilejším věku se dovede uplatnit. A dobře. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.10.12 07:37
avatar

Dva rádci nade mnou zmínili hodinového manžela. Zřejmě to bude činnost, ve které se dá podnikat.

Nedávno jsem potřebovala několik poměrně jednoduchých úkonů v domácnosti. Vrtání do zdi a zavěšení polic, zkrácení a začištění desky psacího stolu a pomoc se stěhováním těžkého nábytku. Odhadem opravdu na hodinu až hodinu a půl. Na internetu jsem si našla, že nejbližší hodinoví manželé jsou z nedalekého města. Jednomu jsem poslala mail s popisem požadovaného. Neozval se. Druhému jsem zavolala. Ještě dřív, než jsem stačila říct, co potřebuji, jsem se dozvěděla, že má hrozně moc práce, ale ať ho kontaktuji na mailu, kde nechám na sebe kontakt. Už se neozval.

Byla jsem připravená zaplatit podle ceníku. Pro mě žádné směšné peníze. Ale moje zakázka nebyla ani pro jednoho zajímavá. Z toho soudím, že je hodinových manželů stále ještě málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 13.10.12 08:33

No vidíš, a já o tom asi před rokem přemýšlel, ale přišlo mi, že neznám nikoho, kdo by si takovýho člověka pozval. Jak se pohybuju mezi pracantama, tak znám jen ty, co si všechno udělaj sami:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klic
Datum: 13.10.12 12:42

babajaga,to vše jsem zkoušel-dělat vrata,ploty apod.Dal jsem inzerát do novin,které vychází v celém kraji.Kdo myslíte,že se ozval?Jeden člověk.

Datum: 13.10.12 13:40

klic. Kšefty se nejvíce schánějí na doporučení. No a pak v hospodě, není-liž pravda pánové?*pivo**vtip*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.