Nove zamestnani a vypoved

Od: Datum: 11.10.12 23:03 odpovědí: 12 změna: 13.10.12 12:50
Dobry den, chtel bych se pozeptat,zda jsou nejake moznosti,jak ukoncit pomer u zamestnavatele bez radne 2 mesicni vypovedni lhuty?Mam moznost nastoupit na nove lepe placene misto a zamestnavatel mi nechce umoznit vypoved dohodou.Jsou nejake moznosti,jak toto obejit,pripadne jake jsou postihy?Dekuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 11.10.12 23:10

Jiná možnost není, pokud nechce svolit k dohodě o ukončení PP, tak jedině dvouměsíční výpověď. Postihy? Nevím, jak to je se zápočťákem, ale když si ho podrží, tak nový zaměstnavatel bude mít problém. A když prokáže, že mu tvým odchodem vznikla škoda, může ji po tobě požadovat. Dvouměsíční ohůta je ochranou jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele. Nehledě na to, že při dalším hledání práce si dost firem už ověřuje reference u bývalých zaměstnavatelů, takže bys mohl mít problém do budoucna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 00:12
avatar

"Výpověď dohodou" neexistuje. Jak už z názvu vyplývá, lze dohodu o rozvázání pracovního poměru uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany. Ani jedna ze stran však není povinna přistoupit na návrh druhé strany a ani jedna ze stran nesmí druhou stranu nutit k něčemu, s čím nesouhlasí.

Nesouhlasí-li zaměstnavatel s dohodou, můžete situaci řešit pouze výpovědí. Doručíte-li (odeslání nestačí) zaměstnavateli výpověď do 31. 10. včetně, skončí pracovní poměr 31. 12.

___ Pokud přestanete chodit do práce, vyhodnotí zaměstnavatel Vaši nepřítomnost jako neomluvenou absenci se všemi důsledky. Za každý den neomluvené absence Vám strhne 1 až 3 dny dovolené (rozhodnutí je na něm) a částku za přečerpanou dovolenou Vám strhne ze mzdy.

Po cca 5 dnech neomluvené absence může zaměstnavatel PP zrušit, což by mělo za následek ztrátu nároku na podporu a obtížnější hledání nového zaměstnání (zaměstnavatelé dávají přednost zaměstnancům, s nimiž v předchozích zaměstnáních nebyly problémy).

Dále by po Vás zaměstnavatel mohl vymáhat škodu, již byste mu svou absencí způsobil (např. mzdu plus příplatky pro zaměstnance, kteří by Vás museli zastoupit, ...)

___ Poznámka: Nevyjde-li Vám nové zaměstnání (skončí-li např. ještě ve zkušební době), zbyde Vám pracovní úřad bez nároku na podporu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ricardus*
Datum: 13.10.12 09:47

Dekuji a je mozne si onu dvoumesicni vypoved usnadnit nemocenskou pripadne OČR? Jak lze ziskat paragraf na osetrovani clena rodiny?

Od: nunu
Datum: 12.10.12 00:20

3 x bych neprisel, 3 x tzv. ACKO a letis na dlazku...snad...a kdyz ne, stropil bych scenu takovou, ze bych letel...novemu zamestanavetelovi bych vysvetlil, ze nebylo zbyti a ze jsem cinil pro jeho a sve dobro :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 00:33
avatar

Zrušit pracovní poměr kvůli neomluvené absenci je možné až po 5 a více dnech. Vážně si myslíte, že někdo zaměstná člověka, na kterého není spolehnutí? To, co by tazatel udělal nyní, přece může kdykoliv zopakovat novému zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jami*
Datum: 12.10.12 05:00

Já si myslím, že kdyby se s novým zaměstnavatelem předem domluvil, že to takto udělá, tak proč ne :) Horší by bylo, kdyby tohle udělal a ten nový zaměstnavatel někoho mezitím na to místo přijal :D Pak by byl bez práce a ještě se špatnou pověstí :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kytara
Datum: 12.10.12 07:31

ano, pokud se s novym zaměstnavatelem domluvíte a budete si naprosto jist, že vás chce, tak si můžete dělat co chcete

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.10.12 07:53

No spíš bych se domluvil s novým zaměstnavatelem, jestli na mě nepočká. Ve výpovědní lhůtě bych mu nabídl třeba odpolední výpomoc. I nový zaměstnavatel bude koukat divně, že bývalého podrážíš. To samé totiž můžeš udělat za rok jemu. Osobně, kdyby za mnou přišel někdo s takovýmto nápadem, už bych mu žádnou práci nedal.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.10.12 18:04
avatar

Přesně tak. I kdyby jej nový zaměstnbavatel po takovém kroku přijal, vidím mnohem vyšší pravděpodobnost ukončení nového PP ve zkušební době. Nový zaměstnavatel by tak získal čas si během zkušební doby najít někoho spolehlivějšího.

A finfnční postih ze strany bývalého zaměstnavatele také bude něco obnášet...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ricardus*
Datum: 13.10.12 09:48

Dekuji a je mozne si onu dvoumesicni vypoved usnadnit nemocenskou pripadne OČR? Jak lze ziskat paragraf na osetrovani clena rodiny?
Od: ladaadal*
Datum: 13.10.12 10:50

Jojo, nemocenskou mít můžeš, ale s ní nemůžeš dělat ani u nového zaměstnavatele. A očr je jen na pár dní, nevím přesně na kolik. Bylo to asi 9 dní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolo*
Datum: 13.10.12 12:50

zápočťák vem čert.Ten ani není bezpodmíněčně nutný.Může si ho pak vyzvednout na socialní pojištovně.Vytisknou mu ho tam určítě

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.