Ztráta balíčku poštou,není ve sledování

Od: Datum: 11.10.12 15:06 odpovědí: 6 změna: 11.10.12 21:57

Dobrý den,

je možné, že při podání balíčku do ruky se tento ztratí a není ani v systému sledování zásilek pošty? Jedná se o vyhranou aukci za slušnou částku a po zaplacení balíček nedorazil. Prodávající tvrdí, že má podací lístek a že to řeší s poštou. číslo podacího lístku ale nechce sdělit, údajně není balíček zapsán v systému. Zdá se mi to velmi zvláštní. má někdo podobnou zkušenost?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.12 15:14
avatar

Balíček se samozřejmě ztratit může, ale chování odesílatele je velmi podezřelé. Pokud má podací číslo, tak je v systému - to jen tak neokecá. Odkud by se jinak vzalo?

Pokud já prodávám na aukru, tak podací číslo posílám kupujícímu automaticky a hned, aby si to mohl v track&trace sledovat sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 11.10.12 15:29

když se balíček podá na poště, olepí ho čár.kódem, naskenuje se do jejich systému a v tom systému je . pokud ho nevidíte ve sledování zásilek České pošty, tak jako by balíček nebyl. jestli Vám nechce sdělit číslo zásilky, tak nic neposlal. já sám posílám toto číslo automaticky kupujícímu a sám kontroluji a nikdy se nestalo, že by tam zásilka nebyla

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.10.12 18:57

No, dle chování prodávajícího bych typoval, že žádný balík neposlal a jen tě balamutí. Jestli šlo o vyšší částku, informovat ho, že jdeš na policii nahlásit podvod. Legálně myslím nic jiného nezmůžeš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 20:08
avatar

I já to vidím na podvod u odesilatele a radím vyzvat jej písemně k okamžitému odeslání nebo k vrácení peněz. Můžete pohrozit policií, případně se rovnou obrátit na policii s podezřením na trestný čin podvodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 11.10.12 21:37

Pokud prodejce nezačne jednat na úrovni, oznámit aukru neseriozní jednání prodejce. Aukro už se postará, a poradí. Nečekal bych na nic. Pokud vím, tak do určité částky snad Aukro za prodeje ručí. Koukněte do obchodních podmínek na jejich stránkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 21:57
avatar

Karolko, všechny zásilky, které mají "R" čárový kód, lze najít v systému pošty. Nevidím důvod, proč by Vám odesilatel neměl sdělit podací číslo balíčku - je to přinejmenším podezřelé.

Pokud chcete, v úterý budu v práci, mohu se Vám podívat do interního systému - pokud z odesilatele vymámíte podací číslo. Vidím více než je na on-line sledování na webu.

PS: Pokud je to zásilka doporučená s čárovým kódem, prakticky hned po naskenování to najede on-line do systému... Jedině že by to poslal jako obyčejný balík... :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.