Reoperace po prac.uraze

Od: Datum: 11.10.12 18:17 odpovědí: 2 změna: 11.10.12 22:20

zajimalo by me jestli mam narok na nemocenskou,,po reoperaci,,jako u pracovniho urazu.mam na mysli výši.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.12 18:24
avatar

Posoudí-li ošetřující lékař reoperaci a následnou neschopenku jako následek pracovního úrazu, budete mít nárok na totéž jako u první neschopenky. Vyžadujte a uchovejte i veškerá potvrzení o platbách u lékařů či v lékárnách a doklady o jízdném. Po skončení neschopnosti budete mít nárok i na jejich úhradu.

doplněno 11.10.12 18:25:

Nárok budete muset uplatnit prostřednictvím zaměstnavatele, u kterého se Vám pracovní úraz stal.

doplněno 12.10.12 18:08:

Pro Ron: Většina zaměstnavatelů je pojištěna u pojišťovny Kooperativa, která na svém uvádí, že partnerem pro jednání pro ni je zaměstnavatel (plátce pojistného). Pojišťovna nemá závazky k jednotlivým zaměstnancům, ale k zaměstnavatelům.

Tzn., že veškeré nároky je nutné uplatňovat prostřednictvím zaměstnavatele, u něhož k pracovnímu úrazu došlo. A to i po skončení pracovního poměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 11.10.12 22:20

Dobrý den.

Budete potřebovat vyjádření ošetřujícího lékaře, že prováděná reoperace je následkem pracovního úrazu. Na dokladu o dočasné pracovní neschopnosti lékař vyznačí, že neschopnost je způsobena následkem pracovního úrazu. Nechte si vystavit po skončení nemoci i formulář hodnocení bolestného a případné snížení společenského uplatnění. Veškeré doklady od výdajů, souvisejících s léčbou či vystavením posudků si pečlivě uschovejte. Prostřednictvím zamšstnavatele Vám příslušná pojišťovna, u které má zaměstnavatel sjednáno povinné pojištění, vyplatí náhradu za ztrátu na výdělku po dobu nemoci. Dostanete proplaceny i výdaje související s léčbou a za každý bod bolestného 120 Kč.

doplněno 12.10.12 19:46:

Ivzez. Ano, většina zaměstnavatelů je u Kooperativy, a.s. Ale je možné se pojistit i u České pojišťovny. Naše firma je pojištěna také u Kooperativy. Zaměstnanec náhradu dostane prostřednictvím zaměstnavatele, jak píšu. Zaměstnavatel mu veškeré podklady nachystá a Kooperativě odešle. Kooperativa následně plnění odesílá přímo zaměstnanci na účet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.