Musí zaměstnavatel v práci zařídit WC?

Od: Datum: 11.10.12 17:07 odpovědí: 13 změna: 11.10.12 18:36

Dobrý den, pracuji ve společnosti XY a ta pro jinou společnost XY. Výkon služby máme v buňce o rozměrech cca. 4x4m, ale bez vody a WC. Nejbližší toalety a voda jsou vzdálené cca 500m. a přijde nám to velice daleko. Neporušuje tím zaměstnavatel zákonník práce? Popř. v jaké vzdálenosti, by se mělo nacházet sociální zařízení od buňky, kde vykonáváme službu?

Předem děkuji za odpovědi Jana.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.12 17:16
avatar

Citace:

"Na základě ustanovení § 54 nařízení vlády č. 361/2007 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci platí, že záchod musí být pro zaměstnance v každém případě zajištěn, za to je odpovědný zaměstnavatel. Pokud se jedná o jeho umístění, nesmí být od pracoviště vzdálen více než 120 metrů. Pokud je cesta k tomuto záchodu nějakým způsobem ztížena (nerovnost povrchu, chůze do kopce, členitá přístupová cesta), pak se tato vzdálenost snižuje na max. 75 metrů."

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.12 17:17
avatar

Zaměstnavatel musí zabezpečit přiměřené hygienické podmínky. Je otázka, co je to přiměřené - v zákoně určitě žádné metry udané nejsou. Ale když uvážím třeba posunovače nebo vozmistry u nás na přednádraží, ti to taky mají k míse docela daleko (a to neuvažuju dokonce nějaké silničáře nebo lesní dělníky - ale ti zas můžou na bobek za keř :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 17:22
avatar

jethro:

pletete se...viz.zákon 361/2007Sb.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 17:32
avatar

Nepletu - není to zákon, ale nařízení vlády (kdybych chtěl být hnidopich).
A zaměstnání, kde z povahy věci není možné mít mísu do 120 metrů bych taky mohl napsat celou řadu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: prochy35*
Datum: 11.10.12 17:33

no tak nějak jsem to myslel,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 11.10.12 17:20

znám dokonce firmu, která platí zaměstnancům příplatek za delší cestu na wc. ta cesta není delší než 50m.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prochy35*
Datum: 11.10.12 17:23

Pokud má zaměstnance musí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prochy35*
Datum: 11.10.12 17:23

a vzdálenost není rozhodující

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 17:26
avatar

Šmarjá...

Promiňte...ale číst umíte?

Tak si zkuste ten zákon přečíst..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prochy35*
Datum: 11.10.12 17:27

číst umím děkuji za optání. Zkuste pracovat na stavběmyslím velké stavbě kde máte lidi a zkuste jim zabezpečit WC do 120m. Mnoho úspěchu přeji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prochy35*
Datum: 11.10.12 17:26

a ještě je důležité kde vlstně máte psané místo zaměstnání, pokud je to odloučené pracoviště , protože si myslím že něco hlídáte tak se vše mění

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 18:10
avatar

Potkávám kolem domů, kde opravují střechy mobilní záchodky A před bývalou školkou, na kterou se dívám z okna, kterou přestavují, stojí tohle mobilní wecko také.*hej*Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 18:36
avatar

Nevím jak je to ze zákona.Vím jen tolik-u bývalé firmy se mistr vysr... na to dovézt na stavbu z firmy WC (plast.kadibudku) a stalo se ,že hlavní stvbyvedoucí nachatal kolegu,že opustil pracoviště půl hodiny před padla.Nastala mezi nima kratší výměna bo to měl dost akutní a uprostřed sídliště.Druhý den ještě ani nebyli v práci a už tam WC stálo!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.