Nárok na mateřskou

Od: Datum: 11.10.12 12:54 odpovědí: 2 změna: 11.10.12 16:11

Dobrý den, chci se zeptat zda budu mít nárok na mateřskou dovolenou a z čeho se vypočítá DVZ. Nyní jsem na RD, která mi končí 31.12.2012. Tudíž do práce nastupuji 1.1.2013, Nyní jsem ale opět těhotná, a na mateřskou mi vychází že bych měla nastoupit jen tak na 5 dní, možná víc možná míň. Mám tedy nárok na mateřskou a bude se počítat jen z těchto 5dnů nebo z posledního odpracovaného roku před nástupem na první mateřskou? Nechci přijít o peníze a chci mít přibližně stejné peníze. Takže chci vědět jak na tom jsem.děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 11.10.12 13:01

Dobrý den.

Výše peněžité pomoci v mateřství se se stanoví ze stejného vyměřovacího základu, jako při první mateřské, bude-li pro Vás tento denní vyměřovací základ výhodnější.

Viz.:Nárok na peněžitou pomoc v mateřství má za stanovených podmínek pojištěnka (pojištěnec), pokud v den, od něhož je tato dávka přiznávána, trvá nemocensky pojištěné zaměstnání (popř. účast na nemocenském pojištění osoby samostatně výdělečně činné) nebo ochranná lhůta a jestliže v posledních dvou letech před nástupem na peněžitou pomoc v mateřství trvala jejich účast na nemocenském pojištění alespoň kalendářních 270 dnů.

Nástup na peněžitou pomoc v mateřství nastává dnem, který nemocensky pojištěná žena určí v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před očekávaným dnem porodu. Podpůrčí doba činí 28 týdnů (pokud porodila zároveň dvě nebo více dětí, činí podpůrčí doba 37 týdnů).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.10.12 16:11
avatar

Trvá-li zaměstnaání, z něhož jste odešla na první MD a RD, bude se PPM počítat z toho vyměřovacího základu, který pro vás bude výhodnější.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.