AUPAIR Sociální a zdravotní pojištění v ČR

Od: Datum: 10.10.12 13:34 odpovědí: 3 změna: 10.10.12 21:14

AHoj,

mam v plánu v blízké době odjet do zahraničí jako au-pair (Anglie nebo Irsko), v květnu jsem odmaturovala a teď nějak nevím jak si to mam zařídit se sociálním a zdravotním pojištěním. Když se přihlásím na pracovním úřadě k nezaměstnaným, budu tam muset chodit každý tři týdny, což samozřejmě nebude možné, to se to má platit i když budu uplně někde jinde? (situace by trvala asi pul roku) Nemáte někdo s něčém podobným zkušenost?

Díky za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: skyfire25*
Datum: 10.10.12 15:38

Nikoliv, před odjezdem do zahraničí je nutné se odhlásit a následně přihlásit v zemi kam odjíždíte. Většina agentur Vám s tímto velmi ochotně poradí. A pokud se na úřad práce nepřihlásíte budete plátcem socialního a zdravotního pojištění vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 18:31
avatar

Nejste-li zaměstnaná, nehradí za Vás nikdo sociální pojištění (ani v době registrace na ÚP), a k sociálnímu pojištění se ani nemůžete sama přihlásit.

Zdravotní pojištění je nutné hradit v zemi pobytu, jinak byste v ní neměla nárok na ošetření v případě nemoci. Za au-pair většinou hradí zdravotní pojištění hostitelská rodina - to by Vám měli přesně sdělit v agentuře, která Vám výjezd zajišťuje.

U nás se budete muset odhlásit na ÚP i ve zdravotní pojišťovně. V pojišťovně se dohodněte, co po Vás po návratu z Anglie bude chtít (zpětně byste mohla mít se získáním potvrzení problémy, pokud byste potřebné doklady nedoložila, musela byste po návratu zřejmě muset doplatit zdravotní pojištění za uplynulé měsíce).

___ Zajděte si na zdravotní pojišťovnu a dohodněte se s ní, co/jak máte nyní doložit. Minimálně za září už za Vás stát nehradil zdravotní pojištění, tekže je budete muset uhradit sama (1.080 Kč měsíčně). Nepřihlásíte-li se do konce října na ÚP, budete je muset uhradit i za říjen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 10.10.12 21:14
avatar

Na Zdrav. poj. musíte doložit, že jste pojištěna v hostitelské zemi, jinak si musíte zdr. poj. tady platit. A zajistit si ošetření v hostitelské zemi. Ostatní napsala "Ivzez". - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.