Kupní smlouva na pozemek

Od: Datum: 10.10.12 07:14 odpovědí: 3 změna: 10.10.12 10:10

Dobrý den,

chci se zetat, kde je možné sehnat vzor kupní smlouvy na pozemek. Na internetu je vzorů hodně, ale liší se tak nevím který použít. dále se chci zpetat když kupuju pozemek od svých sester, které mají každá třetinový podíl jestli musím mít smlouvu s každou zvlášť nebo stačí smlouva jedna a kde je nudno smlouvu uzavřít? musí být přítomen notář? nebo stačí obecní úřad?

Předem děkuji za odpověď.

Dáša D.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 10.10.12 08:01

Kupní smlouva stačí jen jedna(ve 3 kopiich) s tím že na ní vyznačíte obě sestry jako prodavající.Pokud obě sestry souhlasí není třeba notář(ale muže být přítomen)ani ji nemusíte sepisovat na obecním uřadě.V kupní smlouvě musí být kdo nakupuje ,kdo prodavá( přesná identifikace)dale co je předmětem prodeje(přená identifikace)a becnou část ,v teto části se piše jakým zpusobem a do kdy se za pozemek zaplatí jakým zpusobem se pozemek převede připadně sankce za nedodržení

doplněno 10.10.12 08:16:

Doplním na konci smlouvy misí být datum vyhotovení a podpisy všech v kupní smlouvě zučastněních

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 10:10

Chyba! Tři smlouvy nestačí... Na katastr se dávají smlouvy v počtu = počet účastníků + 2. Takže v tomto případě je třeba mít smlouvu v 5 kopiích (3 sestry + 2 navíc). Všechny musí být podepsané a na jedné z nich musí být podpisy ověřeny (jak píše další rádce).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 08:41

Dobrý den, Dášo,

smlouvu můžete uzavřít kdekoliv (klidně sepsat doma), ale minimálně na jednom výtisku musí být ověřené podpisy - nejsnazší je vzít sestry a zajít na CzechPoint, kde podepíšete (pozor - až na místě, ne doma) všechny smlouvu (nezapomeňte si s sebou vzít občanku), úředník/úřednice pak potvrdí na smlouvu ověření podpisů. Myslím, že zrovna tento ověřený výtisk smlouvy je ten, který následně doručíte na katastr s žádostí o vklad změny. Ostatní výtisky smlouvy slouží k tomu, abyste Vy a každá Vaše sestra měla jeden výtisk pro sebe doma na archivaci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.