Máte rádi pojišťovací nebo finanční poradce?

Od: Datum: 09.10.12 14:57 odpovědí: 26 změna: 04.12.12 17:59
avatar

Dobrý den.

Máte rádi pojištovací nebo finanční poradce? Nebo je vyhazujete už rovnou od zápraží a práh vám nesmějí ani přestoupit? Proč se ptám? No naskytla se mi taková malinká brigádička při mateřské dovolené, jakože dělat finančního poradce pro jednu pojišťovnu. Pro rýpaly - vzdělání příslušné mám, ve finančních produktech se orientuju, včetně daňových zákonů. Ale mám pocit, že v dnešní době, kdy má hodně lidí hluboko do kapsy, se pojistky až tak moc neuzavírají. Proto si nevěřím a mám vlastně strach za lidmi vyrážet. Asi tak - nejsem ten typ, co by lidem vnutil pojistku, i když je vidno, že na ni nemají peníze. Určitě bych se nehonila za provizí za každou cenu, jelikož je ve mně více empatie, než že bych byla duší obchodník. Jenže, to víte, na mateřské peníze chybí, není to opravdu žádná sláva (spíš je to tedy děs běs), tak jsem si říkala, že by brigáda přišla vhod. Tak nevím, jestli to zkusit a nechat se od toho zápraží lidmi vyhazovat, nebo se na to úplně vykašlat. Tak poraďte, rádcové moji milí :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.12 15:03
avatar

Nesnáším je...a to je velmi mírný výraz..

Vyhazuji je hned po pozdravu (pokud ho vůbec stihnou)...v případě jejich opakované návštěvy je vynáším v zubech..

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.10.12 15:06
avatar

Eulálie, ono je těžké dělat byznys "od domu k domu". Už proto, že člověk, který přijde ke dveřím, nemá ani tucha o mé finanční situaci, proto myslím, že by bylo obtížné pro něj mi kvalitně poradit. Navíc mnoho lidí má negativní zkušenosti, kdy jim makléři přepojistí (v zájmu provize) smlouvy, ruší stavební spoření nebo životní pojistky, lidi se prostě nechají ukecat a pak litují...

Ale samozřejmě jako všude je vše jen o lidech. Ve vašem případě bych šla cestou pomoci rodině (s finančními záležitostmi) a pak se nechávat doporučit... Protože 95 lidí ze sta vás od těch dveří vyhodí, a to někdy i velmi nevybíravě. Máte na to nervy? A máte to zapotřebí?

Jinak Vám moc fandím

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 09.10.12 15:10
avatar

Milá "eulalile", myslím, že na tobě bude vidět, že jdeš s dobrým úmyslem a ne s vypočitavosti a to dělá hodně. Lidé vycítí, že jim nechceš dělat násilí. Já bych to zkusila a nenech se zpočátku někým odradit. zde lidé ještě nedokáží dost dobře některé věci rozlišit a neznámého se bojí. Určitě bude záležet na tvém přístupu. Ať se ti daří. - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axus®
Datum: 09.10.12 15:11
avatar

Financni poradce.

Jak mi chce o financich radit nekdo, kdo musi chodit od dveri ke dverim jako zebrak, nebo stavet lidi na ulici (opet jako zebrak) a skemrat (opet jako zebrak), abych se s nim vubec bavil, aby si vubec neco videlal?

Citim k nim :-P

doplněno 09.10.12 15:12:

vydelal

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pt®
Datum: 09.10.12 15:16
avatar

Axus, možná máš takovou nepříjemnou zkušenost, ale jsou Finanční poradenství, která mají svá zázemí, své kanceláře na stabilní adrese, kam se mohou lidé sami obrátit o radu. Kde s tebou udržují kontakt a mají zájem, aby jsi byl spokojený. Fungují zrovna tak, jako Česká pojišťovna, či Česká spořitelna a tak pod. - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axus®
Datum: 09.10.12 15:32
avatar

Pt. Nemam neprijemnou zkusenost.

Jen pro mne proste z principu nemuze byt zajimava jakakoliv nabidka od kohokoliv, kdo ma potrebu dolejzat, aby se uzivil.

Tot vse a proto ten smailik.

Jinak vuci podobnym poradcum necitim vubec nic. Ani pozitivniho, ani negativniho. Jsou mi naprosto neutralni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 15:16
avatar

Nešla bych do toho. Podobné agenty s teplou vodou tvrdě vyháníme od vrat. Stejně jako jehovisty. Jsem výřečná, komunikativní, dokázala jsem v minulosti lidem prodat salám a jiné potraviny, ale podobné imaginární produkty NE.

Pravdu máte v tom, že dneska lidé nemají peníze na různé pojistky apod. A ten, kdo nějakou chce uzavřít, zajde si přímo do firmy a uzavře tam. Nemusí mu kvůli tomu někdo leštit kliku.

Jsem na tom, jako Vy, vím, že lidé moc nemají, jsou rádi, když mají na jídlo a nezbývá na nějaké pojistky. Proto bych tohle nikdy nedělala. Styděla bych se tak nějak a bylo by mi trapně. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.10.12 15:25

Možná otravní atd, ale nechtěli byste jejich příjmy? Na oslovování byste si zvykli, když by nebylo co do huby. Nemluvě žebrat... Zuste se někdy postavit na blešák a něco prodávat. První dojem byl strašný, všeci na mne čumí.. a pak jsem organizoval sám burzy, už za komuny.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hahanaj*
Datum: 09.10.12 15:26

Pokud někdo zazvoní u dveří a snaží se něco nabízet - u mne nepochodí .

Já si své věci vyřizuji na pobočkách . Nesnáším podomní nabídky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 09.10.12 16:05

nemám je rád. finanční poradce radí tak, aby z toho měl největší profit on a to neznamená, že radí dobře.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.10.12 16:09
avatar

Nevadí mi,ale myslím si že si bez nich dokáže člověk pomoci,když trošku času objetuje bádáni na toto téma...

Extra znalosti k tomu člověk nepotřebuje...Jen pár infomaci,ktere lze bezproblemu najid na netu...

V době internetu je informovanost naprosto 100%...

Pro případně doplněni jsou ovšem v vhodní,přec se tomu více věnují...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 16:19
avatar

Vy jste zrovna ten poradce, který doplácí na pověst desetitisíců "poradců" od dveří ke dveřím na osvč po třídenním školení, neumíte, neznáte, v životě jste neviděli? nevadí, dostanete materiály, projděte si tuhle hezkou prezentaci, za půl hodiny je vám všechno jasné..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 16:46
avatar

Když jsem byla před lety na mateřské, kamarádka mě také lanařila, abych s ní dělala finanční poradkyni, že si můžu vydělat slušné peníze. Já jsem si přivydělávala úklidem a zlákat jsem se nenechala. Ona běhala po večerech po schůzkách s klienty, dvě tři hodiny je "přemlouvala", oni řekli, že smlouvu uzavřou, a pak se to rozmysleli. Já jsem chodila ráno a večer uklízet kanceláře, strávila jsem tím necelé tři hodiny denně, a měla jsem své peníze jisté. Kamarádka toho pak nechala, protože přišla na to, že jsem měla pravdu, protože třeba 14 dní níkoho "neulovila". Její děti byly celé večery samy doma a výdělek sporadický...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 17:04
avatar

Cizího člověka bych si do bytu nepustila, abych s ním probírala své finanční záležitosti... jediné, co může fungovat, je doporučení známým - ale toho nebude dost, aby vás to uživilo... na vašem místě bych do toho nešla

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 09.10.12 17:47

Nedávno u nás taková pojišťovací poradkyně byla. A protože bylo hezky a byla nuda, tak jsme si s ní sedli na zahradu ke stolu a probírali jsme pojistky.Zjistili jsme, že nic nového nám neřekne a dokonce že i má ve znalostech mezery. Hovořili jsme i o její finanční stránce. Tvrdila, a to měla i na vizitce, že je vedoucí finanční skupiny a že výdělky jsou různé. Někdy 70 tis. za měsíc, někdy jenom 25 tis. Je to prý o tom, jak kdo chce pracovat. Bylo jí 21 let, byla svobodná, koupila si byt a stavební parcelu. Zákazníky objížděla vlastním autem a pak si vyúčtovávala cesty. Měla svůj vlastní notebook, mobil. Musela složit 10 tis. v bance. Vystupovala velmi sebevědomně, byla přitažlivá, elegantně oblečená a upravená. Tvrdila, že každý tuto práci dělat nemůže a že řada lidí to po nějakém čase vzdává. Říkala, že řada lidí nemá ještě pojistky uzavřeny a že práci má. Nám se jednalo hlavně o to najít pro vnuka něco jako spoření co by stálo zato.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 09.10.12 18:19

Andrejko, dopsala jsi to všechno? Čekal jsem nějakou pointu pro nás a ono nic:). Že jste ji třeba pak večer potkali s hlavou v popelnici, nebo jak ji nabírá pasák nebo jak odevzdává auto i oblek v půjčovně. Člověk čekal, že se zasměje.*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.12 17:59
avatar
No ano, to nejlepší na konec chybí
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ladaadal*
Datum: 09.10.12 18:16

Chápu tvoji situaci. Přivydělat si dnes potřebuje každý to i já a na mateřský nejsem*smich*, ale pro tuto profesi ti nestačí vzdělání a kurzy. Na to potřebuješ hlavně "žaludek" a to ty nemáš, to už je vidět z dotazu, takže ti to řeknu asi takhle - ty si tímhle nic nevyděláš, nebo tak málo, že zjistíš, že se ti to nevyplatí. Na to aby sis v tomhle vydělala se nesmíš štítit takřka ničeho a honění za provizí za každou cenu je jeden z prvních předpokladů.

A neber si to špatně, právě pro tuto vlastnost bys třeba u mě stoupla o několik stupňů výš. Jo a další věc, přijdeš o dost kamarádů, protože u nich budeš začínat, abys jsi zjískala další kontakty. A většina lidí takovéto profese nesnáší (aspoň v mém okolí).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 18:40
avatar

Nesnáším všechny ty co mi zvoní u dveří, finanční poradce nevyjímaje. Ale zkuste to, chce to být dost vlezlá a většina to dělá tak, že se pozvou a pak nezávazně chtějí 5 adres známých kam by mohli jít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.10.12 19:55
avatar

Děkuji všem za odpovědi. Inu, každý máte kus pravdy. Takže do toho asi půjdu a uvidí se...

Datum: 10.10.12 18:40

Dobrý večer,

samozřejmě to klidně zkuste,na rozdíl od spousty jiiných,kteří to šli dělat rovnou z ulice,vy na to máte,jak píšete vzdělání,což je dost velká výhoda.Taky to chce mít asi dost prořízlá ústa (samozřejmě nemyslím od nože apod. :)),v tom je asi 90% úspěchu.

I když já tvrdím,že pokud má člověk všech pět pohromadě,tak finančního nebo pojišťovacího poradce nepotřebuje.

Přeji Vám hodně zdaru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 10.10.12 19:34
avatar

Eulalie,za pokus nic nedáte,buď to půjde nebo ne,ale být vámi,asi bych sama do cizího bytu nevešla,nikdy nevíte,na koho tam narazíte.Tak se opatrujte,máte malé dítě a život jen jeden!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: egon®
Datum: 11.10.12 07:30

Dobrý den, inančního poradce mám. Ale byl mě doporučen kamarádem. Opravdu mě pomohl a já jsem spokojený. Ale bez referencí bych k němu nešel. Reference si bohužel budete muset nejdříve vydobít. Jinak kdokoliv cizí, kdo zvoní u vrat, tak je zpravidla slušně odejit.

Vzpomínám, že jsem ( a nejen já) před časem našel ve schránce leták na tyto služby. Třeba by Vám tento způsob mohl také poct, zvláště pak, pokud by jste tam také uvedla své vzdělání v oblasti finančnictví - lidé by se mohli přihlásit sami...

Pro zasmání dodám k těm jehovistům. U nás také občas chodí. U známého zazvonili, když pracoval na zahradě. Otevřel jim a oni na něj spustili, že by si chtěli popovídat o víře. Řekl, že s tím nemá problém, ale že je na zahradě a že by mu mohli pomoct a přitom mu můžou povídat co mají na srdci. No asi tušíte jak to dopadlo...raději šli zvonit jinam.*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 11.10.12 14:06

Pokud se na trhu fin. produktů orientujete a chce se vám do toho jít, klidně do toho jděte, ale být vámi bych nechodila namátkou ode dveří ke dveřím.

Já bych se s vámi rozhodně nebavila a myslím, že takových lidí je spousta.

Nejde jen o to, že by lidé neměli na pojistky peníze. Já bych určitě o své finanční situaci nemluvila s někým cizím, kdo se mi zrovna nacpal do bytu. Vlastně bych vám ani neotevřela. A neotevřít, to je to, co udělá většina lidí. Denně jsou bombardováni spoustou zpráv, jak kde někdo někoho okradl, podvedl atd. Nemůžete se tedy divit...

Rozumnější by mi přišlo rozhodit síť mezi známé, dát si letáčky do čekáren u lékaře atd. Nechat lidi, ať kontaktují vás. Protože si myslím, že když už vám někdo otevře dveře, buď je to člověk, který o pojistku nemá zájem, nebo člověk, který má hluboko do kapsy (a s těmi smlouvu uzavírat nechcete, jak jste sama řekla), nebo člověk, který už takovéto produkty dávno má a má svého poradce, kterému věří.

Když vás lidi kontaktují sami, bude jich možná maličo méně, než kdybyste překecala ještě nějaké chudáky, co o to nestojí. Říkáte si, hmmmm, to budu mít ale méně peněz. Ano. Ale ušetříte spoustu času. A čas je to, co maminky potřebují stejně tak, jako peníze. Tím, že nebudete mluvit se spoustou lidí, kteří o nic nestojí, ale jen s někým, koho už vaše nabídka zaujala, si ušetříte nejen spousu času, ale i spoustu odmítání i urážek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.12 10:10
avatar

Tak abych to mé rozhodnutnutí stát se pojišťovacím poradcem po čase nějak zhodnotila. No větší blbost jsem udělat nemohla. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Nejprve jim (zaměstanavatelům) nevadilo, že jsem na rodičovské dovolené, a tudíž, že se do práce nemohu kvůli péči o malé dítě ponořit na dvěstěprocent, jak si oni představovali. Jenže opak se stal pravdou, každotýdenní setkání, kde se probírala úspěšnost jednotlivých nás - nováčků,pojišťováků - mě deprimovalo, když jsem nezaznamenávala žádnou úspěšnost na poli pojišťovacím. Neumím pracovat pod tlakem, když navíc jsem tu práci brala jen jako přivýdělek. Nejsem matka-kariéristka. Mé děti jsou na prvním místě. Dopracovala jsem se k naprostému psychickému a fyzickému vyčerpání, jsem asi zralá na prášky na depresi. Tato zkušenost mě stála jen mé vlastní peníze, které jsem do toho musela investovat a výsledek žádný. Ano, někteří z vás, kteří jste mi tu radili, jste měli svatou pravdu. Kdo nemá na pojišťování otrlý žaludek, tak ať to raději nedělá. Tak holt budu i nadále třít bídu a věřit, že se někdy karty v dobré obrátí.

Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 10:33

Eulalie, gratuluji k poznání. Ber to tak, že máš další zkušenost do života. I ty špatné se počítají. Co si budeme říkat, psát jsme ti tu mohli cokoli, ale u každého platí, že dokud si to nezkusí sám, neuvěří. Takže nezoufej, ono se najde něco, na co není potřeba žaludek. Snad ti pomůže, že se můžeš cítit tak nějak líp - nestala se z tebe pojišťovací krysa.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.