Sousedský spor - nahnilá jablka u plotu

Od: Datum: 09.10.12 13:43 odpovědí: 6 změna: 10.10.12 15:14

Dobrý den,

Sousedi maji velkou zahradu a na ní hodně ovocných stromů. Kousek od plotu cca 3 metry nám nejprve dávali stoh trávy, když jsme se ozvali, dovezli tuto hromadu jablek .Jelikož máme malé děti , tak nám samozdřejmě vadí zápach ze zkvašených jablek ale i létající hmyz . Chtěla bych se optat, zda je toto napadnutelné popř jak se dá toto řešit. Děkuji KateřinaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 09.10.12 14:21

Samořejmě že je to napadnutelné dokonce i soudně.Podle občanského zakoníku vas nesmí obtěžonat hlukem zapachem atd..

doplněno 09.10.12 14:38:

Doporučuji občanský zakoník(zakon 40/64Sb) paragraf 127 odstavec1

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.10.12 16:35
avatar

Milá Kateřino, nejprve bych to zkusila "po dobrém" , protože soudit se sice můžete, ale to vás se sousedy již navždy "rozkmotří", a můžou vám pak v budoucnosti dělat vyloženě naschvály. Píšete, že když jste se "ozvali" kvůli té trávě, tak ji odstranili, takže bych si s nimi zkusila v klidu promluvit znovu, třeba jsou jen bordeláři a taky trochu natvrdlí, a nenapadne je, že vám to může vadit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: katerina*
Datum: 09.10.12 20:38

Děkuji za odpověď. Ne, to řešit nebudem, jen jsem si chtěla spíše ověřit, co vše může soused na zahradě provádět. Ale myslím,že když nám vadila tráva ,tak tam nasadili schválně ty jablka.-)

Od: mickeymouse*
Datum: 09.10.12 18:03

Proč vám vadila ta tráva? Jestli tam ty jablka hodlají nechat shnít, bylo by dobré je tou trávou zakrýt, pak by tam nelétal hmyz.

Ale jinak si myslím, že už je celkem chladno a toho hmyzu už tolik nebude. Zápach z těch jablek je zdraví neškodný, o děti se nebojte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katerina*
Datum: 09.10.12 20:31

Vím, že je zápach z jablek neškodný.Tady jde spíše o princip, že vše musí dát co nejblíže k nám do vykouslého kousku zahrady.Sousedi tam nebydlí, jen jezdí 3 x do roka posekat a na podzim sebrat spadaná jablka, tedy spíše ta, která do té doby spadla. A to teď neřeším slimáky, komáry,vosy, klíšťa, plevele atd, kterých máme přes léto od sousedů mraky. Jen jsem si chtěla ověřit, jak to vlastně je, zda si soused může provádět na své zahradě opravdu co chce, ikdyž je to dále od plotu než 70 cm.

Od: jar®
Datum: 10.10.12 15:14

3metry od plotu je dost daleko, pokud na zahradu jezdí pouze posekat trávu a sklidit jablka, je to nemilé. Pokuste se domluvit, možná je ani nenapadlo, že by to mohl být problém. Pokud na místě nebydlí, tak to neřeší. V případě, že domluva nepomůže, tak vše řeší občanský zákoník a městský nebo obecní úřad jako první institut. Pokud ani domluva tohoto úřadu nepomůže, už budete muset řešit tuto záležitost soudně. To není zrovna nejšťastnější řešení, ale pokud se nedomluvíte nic jiného vám nezbyde.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.