Zřizování eshopu

Od: Datum: 09.10.12 09:55 odpovědí: 2 změna: 30.10.12 11:39

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na dvě zásadní věci pro založení eshopu:
1) Volba účtování - jako OSVČ mám na výběr mezi paušálním zdaněním a vedením učetnictví. O obojím jsem toho již dost početl a ze všeho vyplývá, že vedení účetnictví je pro eshop výhodnější. Provozuji ale na tento samý živnostenský list ještě jednu činnost (IT) a zde se mi VÝRAZNĚ nevyplatí účtovat (využívám paušál). Počítám správně, že při využití paušálu je základ daně eshopu zjedonušeně = (Prodané zboží - Nakoupené zboží) x 0,4? nebo je to (Prodané zboží) x 0,4? Pak bych ovšem nechápal jak může být výhodné prodávat zboží například s 20% marží. Jak postupovat, dají se oba systémy nějak zkombinovat?
2) Chtěl bych založit malý eshop s oblečení. Objem potřebný pro skladování jsem spočítal na cca 3 m krychlové, na což mi bohatě stačí obrovská skříň, kterou mám v ložnici. Jak je to s místem pro skladování? Mám povinnost to někde hlásit/kolaudovat? v té samé místnosti i spím :)
Díky moc
Tom

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pokopeli
Datum: 29.10.12 22:50

Taky jsem osvč a mám eshop, dělám paušál, ale nevím zda je něco jiného výhodnější, nemám čas ani chuť se v tom nějak babrat, něco studovat. Paušál mi přijde nejjednodušší. Takže tak. Tu skříň nekolauduj ani nehlaš ;)) , ale mohlo by to být na úřadě vtipné ;))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 30.10.12 11:39

jak ten paušál funguje?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.