Dohoda o provedení práce

Od: Datum: 09.10.12 10:50 odpovědí: 2 změna: 09.10.12 12:04

Dobrý den, pracuji na DPP, v minulosti mi byla odměna vyplácena pouze 2x za rok, prý tak ukládal zákon, po novele se nemohu dopátrat zda mě může zaměstnavatel vyplácet mzdu třeba vícekrát třeba měsíčně, je to možné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 09.10.12 10:57

Dobrý den.

Nevím o tom, že by zákon ukládal vyplácení odměny z DPP pouze dvakrát za rok. Odměna může být vyplácena měsíčně při běžném měsíčním výplatním termínu. Je možné, že jste v minulosti neměl podepsané daňové prohlášení poplatníka, odměnu Vám proto zaměstnavatel vyplatil nasčítaně, až její výše přesáhla 5.000. Z odměny se tedy odváděla zálohová daň (ne srážková, která je konečná). O přeplatek na zálohové dani jste si pak mohl zažádat v rámci ročního zúčtování daně. Tato varianta pro Vás byla výhodnější, ale předpokládám, že by šlo o vzájemnou domluvu.To je jediná možnost, která by přicházela v úvahu, proč byla odměna vyplácena pouze 2x ročně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.10.12 12:04
avatar

Zákon to tak neukládal a neukládá. DPP se často sjednává na konkrétní práci a s výplatou odměny až po předání práce. Možná jste měla DPP sjednánu takto a zaměstnavatel Vám v mezidobí vyplatil zálohu.

Způsob i četnost výplaty odměny si můžete sjednat přímo v DPP. Odpracujete-li však na DPP jen pár hodin měsíčně, je pro Vás výhodnější výplata až v okamžiku, kdy odměna přesáhne 5.000 Kč měsíčně. Pokud byste u tohoto zaměstnavatele podpesala prohlášení k dani, mohla byste si dohodnout i průběžné vyplácení (měsíčně).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.