Jak se pomstít - nesplácí půjčku

Od: Datum: 09.10.12 08:44 odpovědí: 15 změna: 09.10.12 11:05
Dobrý den,
půjčila jsem kamarádce peníze. Vše splácela, až do teď kdy mi kvůli ni hrozí exekuce, jelikož díky ni nemám na splátky. Když jsem na ni zatlačila, začala mi vyhrožovat, ze se postará o to, abych přišla o syna a podobně.
Ma tři děti, práci na černo a je to hrozna špindíra. Poraďte. Jak ji také zavařit? Musím teď schanet každou korunu a ona se jen směje ...

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 09.10.12 08:48

Dobrý den.

Jsou to silná slova, plná nenávisti. Pokud Vám kamarádka dluží peníze, máte na pohledávku určitě nějaké potvrzení. Řešte to tedy právní cestou. Vzájemné vyhrožování nic nevyřeší. A pokud bude ona Vám vyhrožovat, nahlaste to na policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.10.12 08:50

Nejlepší rada je nepůjčovat peníze, Vyfackovat, ale to prachy nevrátí, je-li smlouva, lze-li doložit hupky k soudu. Ale určitě nebude mít z čeho vrátit. Tudíž jste si koupila jen zkušenost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 09.10.12 08:51

Chceš-li přijít o peníze i kamaráda, půjč mu je. Špindíra s prací na černo, proč myslíš, že si banky při půjčkách vyžádají doložení příjmů? Aby nedopadli takhle.*zed*. Máš nějakou směnku, že jsi jí půjčila? Pokud ne, nesmíš se divit, že se ti směje. O jakou šlo částku? Bylo-li to vše na černo beze svědků, pomůžou už asi jen robusní přátelé s východním přízvukem a devítkou pod kabátem.:D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.10.12 08:57
avatar

Podat trestní oznámení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verdule
Datum: 09.10.12 09:02
Já ale nemám žádný doklad, mám jen par přátel, kteří u toho byli. S penezma už jsem se radši rozloučila... Je to zkušenost a Vím, ze to byla hloupost. Ale určitě jde ji nějak postrašit. Přeci se nemůže takhle radovat z cizího neštěstí :(
Datum: 09.10.12 09:42
avatar

Pak už jí můžete jen rozbít hubu, nejlépe beze svědků. Takových lidí co tímhle prošli bylo, je a bude ... bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 10:13
avatar

Svedkove jsou ale velkym dukazem! Tak se toho neboj.

A to ze pracuje na cerno? Tak ji udej, anonymne. Bude to jen takova drobnost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 09:01
avatar

Vykašlete se na pomstu. Nijak Vám nepomůže, spíše naopak. Připravíte-li ji o práci na černo, nebude mít z čeho Vám půjčku splatit, (přijde o příjem a bude muset zaplatit pokutu), kromě toho byste způsobila problémy jejímu "zaměstnavateli".

Vyzvěte ji písemně k doplacení dlužné částky. Nebude-li reagovat, žalujte ji (náklady spojené se soudním vymáháním žalujte spolu s dlužnou částkou).

doplněno 09.10.12 12:17:

Diesel, ano. Problém vidím v tom, že "zaměstnanci na černo" zpravidla nemívají na výběr, protože je "zaměstnavatelé" postaví před hotovou věc.

Domnívám se také, že tazatelka nemá oznamovací povinnost, a že by pomstou "kamarádce" získala něco jiného, než oč jí jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 10:28
avatar

To Ivzez-ale takoví lidé co pracují "na černo" okrádají nás všechny nebo se pletu?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.10.12 09:15
avatar

Dobrý den. Verdule, chápu, že je takový přístup a postoj k naštvání. Ale raději bych energii soustředila na to, abych dostála svým závazkům a předešla exekuci. Pomsta Vaší situaci nevyřeší. Nebojte se, ono na ní také dojde...Máte v ruce nějaký důkaz o tom, kolik jste jí půjčila a kolik Vám vrátila? Kolik má dětí a jak je čistotná, je její věc. Vyhrožování a napadání je přestupek...Co si na ní vezmete? Neztrácejte čas a nervy, pokud jste pečlivá máma a o dítě se staráte, pak nevidím důvod, proč byste o něj měla přijít. Pokud není možné z ní dostat dlužné peníze ani soudní cestou, je to sice tvrdé ponaučení, ale ignorovala bych ji. To není žádná kamarádka, to je podrazák a nestojí za to, mstít se. Je to na Vás...

doplněno 09.10.12 09:24:

Sdělte jí, že pokud Vám nepřestane vyhrožovat, máte dost známých, kteří o půjčce ví a kteří se Vás dokáží patřičně "zastat" v případě, že Vám někdo znepříjemňuje život. Ať to nebere jako vyhrožování, nýbrž jako upozornění, že si z Vás srandu nikdo dělat nebude, když Vás přivedl do něštěstí. Nic jiného, aby se to neobrátilo proti Vám a bylo to v mezích zákona, mne nenapadá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: verdule
Datum: 09.10.12 09:00
tak bohužel žádná směnka není, ale par kamarádu co u toho bylo . Vím, ze jsem udělala hloupost, ale aby se mi vysmívala? Určitě je nějaká rada, jak ji alespoň trochu postrašit. S penezma už jsem se asi rozloučila...
Datum: 09.10.12 09:38
avatar

Svědkové by k prokázání existence a výše dluhu měli stačit. Sepište a vytiskněte alespoň čtyřmo, kolik Kč, kdy a v čí přítomnosti jste "kamarádce" půjčila (u všech osob uveďte jméno, příjmení a místo trvalého pobytu) a nechte si všechna 4 vyhotovení potvrdit podpisem uvedených svědků.

K písemné výzvě k doplacení dluhu (uveďte přesnou částku) přiložte jedno vyhotovení (můžete ji zároveň informovat, že se svého nároku budete v případě nutnosti domáhat soudní cestou, což povede ke zvýšení jejích nákladů) a zašlete "kamarádce" doporučeným dopisem s dodejkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.10.12 09:31

Pokud jí chcete uškodit, uškodíte sobě. Nenechte si to pro sebe, že si půjčila a nevrací. Když máte svědky, jděte k soudu a neztrácejte tady čas! Zašlete doporučený dopis s termínem do kdy očekáváte navrácení, že budou následovat další právní kroky.
A co když bude splácet po 5, 10 Kč? Pochopte že nic jiného než před soud tady nic není. A právník. No ještě zaříkávače, šamana.
Konejte!

doplněno 09.10.12 09:36:

Ještě ji můžete prásknout, že dělá na černo, když se chcete pomstít, takový přátelský anonym udělá své.

doplněno 09.10.12 09:55:

a je to hrozna špindíra.
A to je kamarádka? Potěš vás PB.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: harvey*
Datum: 09.10.12 10:14

Dobrý den,

zda-li máte zájem to řešit. Zkuste se mi ozvat na mail a třeba něco vymyslíme. michal.sacl@gmail.com

Ohodnoceno: 1x
 
Od: andrea1*
Datum: 09.10.12 11:05

Jak již tady bylo řečeno, sepište skutečnost, že jste jí půjčila peníze a že u toho byli ti a ti svědkové, nechte si to od nich podepsat. To je prvý základní krok. Pak jí napište doporučený dopis, že jestli do určitého data peníze nevrátí podáváte na ni žalobu k soudu a návrh na uvalení exekuce na její majetek a plat. Bylo by velice dobré aby toto zaslal právník. Zajděte do bezplatné právní poradny, která je v každém větším městě. Své udělá i předžalobní výzva, kterou jí před podáním žaloby zašlete, kde uvedete, že to záleží jenom na ni, jestli tuto žalobu podáte. Ve výzvě samozřejmě uveďte termín, do kdy má peníze vrátit na vaše č. účtu a pod.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.