Zhotovení Občanského průkazu.

Od: Datum: 30.01.13 14:39 odpovědí: 5 změna: 30.01.13 20:24
Dobrý den.Podařilo se mi znehodnotit občanský průkaz.Je zcela zničený.Zítra nebo v nejbližších dnech musím si jít zhotovit nový.Naštěstí mám platný pas.Chtěla bych se zeptat zda musím dojít na úřad v místě svého trvalého bydliště nebo stačí podat žádost na úřadě v místě kde nyní bydlim a oni to přeposílájí a pak si ho jít vyzvednout na stejným úřadě kde podám žádost?Lze to?Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 30.01.13 17:15

Nejlepší budeš mít, když tam přímo zavoláš. Pošlou ho pro vyzvednutí tam, kam si řekneš - to vím jistě ze zkušenosti, ale nejsem si jist jak je to s tou žádostí, jestli lze taky jinde, nebo jestli na ní musíš do trvalého bydliště.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.13 17:52
avatar

Žádost můžete podat na kterémkoliv úřadě, ale nevím, zda je možné i na kterémkoliv úřadě vyzvednout. Zeptejte se při podání žádosti, jestli si OP můžete vyzvednout u nich.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.13 18:30
avatar

Dobrý den. Krkovičko, žádost o vydání občanského průkazu může občan předložit u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, hotový občanský průkaz převezme občan osobně u úřadu, který uvedl v žádosti o vydání občanského průkazu (toto místo je závazné a nelze jej měnit) jinak je povinen převzít jej u příslušného úřadu obce s rozšířenou působností v místě, kde je občan přihlášen k trvalému pobytu. Takže pokud uvedete v žádosti, kde si OP převezmete, nemusíte toto vyřizovat v místě trvalého bydliště.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 30.01.13 20:05
Zaplať Pánbůh!Už jsem se bála že na dvakrát pojedu na druhý konec republiky:-D Děkuju.
Od: buss®
Datum: 30.01.13 20:24

§ 4/2 .. zákona č. 328/1999 sb.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.