Solus registr dkužníků

Od: Datum: 04.10.12 18:47 odpovědí: 6 změna: 10.11.12 15:18

Zdravím prosím poradte chci si vzít hypotéku ale makléř mě znepokojil protože řikal že se banka bude koukat do registru tak s klidem odpovídam že tam urcitě nemám záznam protože všechno platim nebo mám zaplaceno a on mi řikal že o tom nemusim ani vědet prý stačí když zaplatim složenku za telefon o 2-3 dny po splatnosti a oni mě tam napíšou nemáte s tim někdo zkušenosti? jestli je to možné? žádná upomínka mi nepřišla jen platim o par dní pozdějš jak mam cestu na poštu... tak se bojim abych tam nebyl a ještě jedna otázka když mě tam někdo zapíše dozvim se to? třeba dopisem nebo nic neposílaj?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.12 19:18

makléř lže. :) víc nemá smysl psát.

Od: atak
Datum: 04.10.12 19:23

tak snad máte pravdu a v pondělí mi to dobře dopadne...

Od: mowla*
Datum: 04.10.12 19:35

Zda člověk je či není veden v registru dlužníků se může dozvědět dotazem jeho správci (viz web)...

Pokud jde o způsob, jak se do registru dostat, není to tak ´jednoduché´, jak ´makléř´ mlžil (buďto aby mohl posléze machrovat a nebo proto, aby tě náhodou nenapadlo kontaktovat makléře jiného).

doplněno 07.10.12 19:15:

To Buss: Takovýhle makléř nemá do registrů přístup - on sám se sice za makléře (či finančního poradce a třeba i bource největšího) považuje a možná se tak představuje i manželce, ale ve skutečnosti je to nějaký čičmunda, co prodává bankovní produkty a žije z provizí...

BTW - do registrů se jen tak nemůže podívat ani bankovní úředník z oddělení schvalování úvěrů - podmínky jsou dost striktní...

Ohodnoceno: 1x

Od: atak
Datum: 04.10.12 20:25

děkuju hned sem klidnější

Od: buss®
Datum: 07.10.12 19:01

A to ten makléř si to nemůže ověřit když poskytuje bankovní hyptéky? To je nějaký podomní? Jinak si lze vyžádat info poštou, ale ne zadarmiko. A není jen Solus.

Od: pavelkalina
Datum: 10.11.12 15:18

Tak pokud je to jen za telefon, tak za rok jsi čistá, viz:http://www.1hypoteka.eu/jak-funguji-bankovni-registry/

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.