Co musí obsahovat darovací smlouva?

Od: Datum: 07.10.12 17:28 odpovědí: 10 změna: 08.10.12 11:46

Co musí obsahovat darovací smlouva?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lm®
Datum: 07.10.12 17:30
 
avatar

Datum. Kdo co komu daruje,případně za jakých podmínek.Souhlas obou stran a podpisy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 07.10.12 17:34
 

Zákon č. 40/1964 Sb., § 628 a následující. Nemáte zač.

 
Od: dobryradce*
Datum: 07.10.12 18:40
 

Paklize se bude jednat o darovani nemovitosti, musi byt smlouva pisemna, nemovitost specifikovana podle katastralnich predpisu a smlouva vlozena do katastru nemovitosti formou vkladu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jardino555*
Datum: 07.10.12 21:40
 

Smlouvu vytvoří notářka...nějaký canc papíru s podpisy je k ničemu...

doplněno 09.10.12 18:02:

Jedině smlouva od Notáře má váhu před případným soudem...ostatní smlouvy tohoto typu soud neuzná. Člověk nikdy neví, jestli to nebude zapotřebí a těch pár peněz za to stojí...pro svůj klid...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.10.12 10:23
 
avatar

Je to sice jedna z možností, ale darovací smlouvu nemusí sepsat notář, ani advokát. Lidé si jí mohou sepsat sami, vzorů na netu je dost. Ověření podpisů lze provést na poště, nebo na úřadě (městském, či obecním) a vyjde to lidem mnohem levněji, než u notáře.

doplněno 08.10.12 10:39:

Zhruba by darovací smlouva měla obsahovat: :Iniciály dárce a obdarovaného, nabývací titul (tzn. na základě čeho dárce vlastní předmět daru), přesný popis předmětu daru, prohlášení dárce, že věc daruje obdarovanému (event. uvedení dalších podmínek), návrh na vklad (v případě nemovitosti), ověřené podpisy. Nemělo by chybět uvedení vztahu mezi dárcem a obdarovaným ( k vůli dani).

doplněno 08.10.12 10:40:

Bruno, ověření podpisu ano, ale já měla na mysli poplatek za sepsání smlouvy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.10.12 10:31
 
avatar

Nesouhlasím. Ověření podpisu u notáře je zpoplatněno stejně jako u jiných orgánů, t.j. 30 Kč. Rozdíl může spočívat pouze v navýšení o DPH.

 
Od: buss®
Datum: 08.10.12 10:42
 

Žádám odůvodnit! Kde je že musí... neblbněte lidem hlavy.

 
Od: buss®
Datum: 08.10.12 10:40
 

O čem DR?

 
Datum: 08.10.12 11:08
 
avatar

Je to přesně jak píše Kapkanaděje. Před rokem dobře poradila i mně. Myslela jsem si, že darovací smlouva musí probíhat pouze přes notáře.

Omyl: Sepsali jsme ji sami, vzor je na internetu, dárce i obdarovaný se podepsali před paní matrikářkou, což je stálo každého 30 korun.

Dalším krokem byl převod nemovitosti na katastrálním úřadu. Poplatek 1.000 Kč. Ještě v roce 2011 to byla pětistovka. Ale na něčem přece vydělávat musí.;)

A tím bylo hotovo. Je to už skoro rok, přesto: Díky, Kapičko! *pusa* Jaga.

 
Datum: 08.10.12 11:46
 
avatar

Netroufám si poradit, zda si darovací smlouvu máte sepsat sám (sama), či se obrátit na odborníka, když nevím, jaká věc má být darována. Pokud by šlo o darování ojetého auta, troufl bych si na smlouvu sám. Jestliže mám potomkovi darovat firmu, určitě se obrátím na notáře.

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.