Deníček od rodiny a přátel?

Od: Datum: 07.10.12 11:14 odpovědí: 5 změna: 07.10.12 17:02

Ahoj,

odjíždím na delší dobu do zahraničí. Nevím kdy se vrátím, zda za několik měsíců či za rok. Přemýšlela jsem, že si udělám deníček, který dám každému na kom mi záleží, aby mi tam něco napsali. Ovšem v dnešní době internetu a komunikace nevím, jestli to není házet hrách na zeď. Nejedu někam do Afriky. Zprvu mi to přišlo jako fajn nápad, ale je mi 23 a nevím, zda na mě nebudou koukat jak na blázna. Jak byste reagovali, kdyby Vám někdo něco takovýho podstrčil. Většina lidí se nerado takhle vyjadřuje a nevím, jestli by mi to v těžších chvilkách více nerozesmutnělo. Čím víc to tu popisuju, tím více mi to přijde jako praštěný a nesmyslný nápad...názory?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 07.10.12 11:22

Myslím, že to je tvůj nápad a tvoje věc, nic praštěnýho na tom nevidím a je jedno, kolik ti je. Někdo ti dá talisman, někdo jen pusu na rozloučenou a někdo ti něco napíše nebo nakreslí do deníku, co by na tom bylo divnýho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomas447*
Datum: 07.10.12 12:24

nebyl bych rád,kdyby něco takového podstrčil,ale já se celkově nerad vyznávám ze svých citů

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.10.12 13:08
avatar

Já bych tím naopak byla poctěná. Není to vůbec špatný nápad. Ráda píšu, ráda maluju.

Je to něco podobného, jako když jsme si kdysi dávaly s děvčaty mezi sebou památníky. Dnes mi důchod klepe na dveře a přesto se ráda znovu podívám, obrátím listy zažloutlého památníku a vzpomenu si znovu na Hanu, Evu, Zdenu, Alenu, Květu... ale i na všemi milovaného a oblíbeného pana řídícího, který mi též napsal a nakreslil věnování.

V dnešní době plné e-mailů a SMSek bych si psaného slova opravdu považovala. Jde ale hlavně o to, komu deníček podaruješ. Aby to nebyli nějací "nepsavci". Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.10.12 16:20
avatar

Ahoj Tinko, myslím, že to je výborný nápad. Právě proto, že už je rukou psané slovo taková vzácnost. Nemusíš si ho tam někde v dáli otvírat a rozesmutňovat se - stačí, když ten deníček-památníček budeš mít u sebe a budeš mít dobrý pocit, že Tví blízcí jsou s Tebou.A po návratu Ti navždy zůstane milá vzpomínka na přátele a známé.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 07.10.12 17:02

Dobrý den.

Souhlasím s Jagou. I pro mě by to byla pocta. Je to výborný nápad! Psát do deníčku je přece daleko osobnější a důvěrnější než emaily, sms zprávy apod. Navíc ty si neschováte. Deníček od rodiny budou zprávy od srdce. Ten, kdo si udělá čas cokoliv napsat, formou deníčku Vám něco sdělit, ten Vás určitě má moc rád.

Dodnes mám schovaný památník ještě ze základní školy. Je to jedna z nejcennějších věcí, které mám. Nakreslila mi do něj obrázek a napsala pár laskavých slov má babička a teta. Už tu nejsou. Třídní učitelka, i na tu ráda vzpomínám. A ostatní příbuzní a spolužáci...

Opravdu výborný nápad. Jednou za něj budete moc ráda.*palec*

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.