Dodejka vs. doručenka

Od: Datum: 06.10.12 18:35 odpovědí: 10 změna: 06.10.12 22:43
avatar

Dobrý den,

vím, že toto vlákno už tu jelo, ale z toho, co jsem si zde našla nejsem moudrá. Zeptám se proto jinak

Jste pošťačka, v jedné ruce držíte dopis s dodejkou, ve druhé ruce držíte dopis s doručenkou, která má oznámení a poučení. Protože jsou pochopitelně oba doporučeně, máte k tomu i (asi tuto - pochopitelně jinak vypsanou http://www.sobcice.cz/sites/default/files/uredni-deska/skenovani0001_0.jpg) výzvu k vyzvednutí zásilky. Já se ptám, co uděláte s dopisem (i s tím, co se na přední straně odtrhává), s výzvou k vyzvednutí zásilky, s oznámením a poučením, když adresáta zastihnete. Co uděláte s dopisem, když adresáta nezastihnete (prostě co najde ve schránce).

Hrozný, co. No to jsem já...*zed* Moc prosíííím ty, co mají s tímto zkušenost *modla*

děkuji - pomale na mě *bzum*

St.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.12 18:48
avatar

Neodpovídám na Váš dotaz. Jen bych doporučila nahradit odkazovaný obrázek jiným - se znečitelněnou nebo vymazanou adresou (nezveřejňovat osobní údaje).

doplněno 06.10.12 19:21:

Omlouvám se, nepřečetla jsem si adresní řádek, měla jsem dojem, že v obrázku zveřejňujete něčí adresu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 19:07
avatar

Ă“ jak mocné..., omlouvám se za ironii, ale jedná se o veřejnou informaci, kterou může shlédnout kdokoli http://www.sobcice.cz/vyzva-k-vyzvednuti-zasilky-9

uveřejnění na jejich stránkách není věcí mou...

S

Datum: 06.10.12 19:33
avatar

Nehledejte v tom žádný rozdíl, jedná se o dva názvy jedné části dopisu. Doručenka je starší název, název dodejka se používá v současné době. Pokud se setkáte s dopisem, kde je uvedena doručenka, jedná se zřejmě o staré zásoby, nebo to používá někdo, kdo pracoval dříve s tímto typem obálek a nezvykl si, nebo ani neví, že se dnes používá název dodejka.

Je to jako hasiči a požárníci, listonoš a doručovatel.

Pokud Vás doručovatel nezastihne, tak v současné době vytištěnou výzvu /dříve se psala ručně/ vloží do schránky. Pokud je součástí dopisu výzva anebo výzva a poučení, toto odtrhne, připojí k výzvě a vloží do schránky.

Pokud adresáta zastihnete, tak ten se podepíše na výzvu dle předtisku, vpravo nahoře je rámeček a též na dodejku. Dodejku utrhnete a zásilku předáte adresátovi. Není to vše, co musí doručovatel ještě provést za úkony, viz třeba rámeček na výzvě, ale to by bylo delší psaní a na to jste se ani neptala.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.10.12 19:50
avatar

Je vidno, že víte o čem mluvíte...*ua*

Spustím svou bombardáž otázek *hi*:

a) znamená to, že dodejka adresátovi nikdy nezůstane? (no vlastně asi ne, že, protože to by se odesílatel nedozvěděl o tom dopisu nic, , obzvlášť, když si to zaplatil? Nebo je tomu jinak?

b) jak je to v případě, když je na dopise neukládat (neukládat = neukládat na poště): adresáta nezastihnu, šup s dopisem do jeho schránky ten den (protože tam není žádné uložení) a doručenku k sobě (logicky mu tam nebudu dávat ani výzvu, že? Mám pravdu?

S

Datum: 06.10.12 20:04
avatar

Ano, logicky jste se ke všem odpovědím dopracovala sama.

Neukládat a hned vložit do schránky je nový postup doručování.

Pokud doručovatel zapomene odtrhnout dodejku, tak je to chyba. Měl by se pokusit ji získat. Je to nemilé, ale chybu uděláme každý.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.10.12 20:19
avatar

VY JSTE NAPROSTO ÚÚÚÚŽASNÁÁÁÁ (pohanka , tak předpokládám, že ÁÁÁÁ)*hej**palec*, já Vás tady tak potřebuju ... HLAVNĚ MNĚ TEĎ NEUTEČTE

nevracet, vložit do schránky = Po uplynutí lhůty , kdy si je má adresát vyzvednout a neučiní tak, se mu dopis šupne do schránky a děj se vůle Boží, dělej si s ním kdož chceš, co chceš, že joo nebo nee?

Jak je to prosím s vyplácením důchodů zmocněncni? Jak poznám, že člověk, který mně tvrdí, že důchod, řekněme za babičku, převezme, že je zmocněnec, je to někde na složence nebo říká se tomu myslím důchodová karta, napsané, že důchod převezme ta nebo ten a je to dcera nebo syn nevím totiž jak se to dozvím.

Datum: 06.10.12 20:55
avatar

Co se děje s dopisem, tak to závisí na odesílateli, jaké služby si určí, případně zaplatí při podání zásilky.

Pokud si adresát nevyzvedne zásilku a odesílatel si určil službu NEVRACET, VLOŽIT DO SCHRÁNKY, tak se opravdu zásilka po uplynutí úložní doby dá do adresátovy schránky.

Zmocněnec je člověk, který má průkaz zmocněnce vystavený poštou a je oprávněn přebírat zásilky za toho, kdo jej zmocnil. Kromě zásilek výhradně /jen/ do vlastních rukou. Ty jsou většinou s červeným pruhem, nebo to tam je napsané.

Důchod na kartičku zmocněnce nelze vyplatit.

Důchodové karty již nejsou. Důchod je v dnešní době nejlepší posílat na účet, nebo budou S-karty, jinak si ho přebírá sám důchodce, nebo manžel - manželka, v případě, že je někdo neschopný, tak je určen jiný příjemce, ale musí si vše vyběhat na Čssz.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.10.12 21:12
avatar

Děkuji ANI SI NEDOKÁŽETE PŘEDSTAVIT, JAK JSTE MI POMOHLA...teď mohu o něco klidněji spát...

DĚKUJI ZA VAŠI TRPĚLIVOST, jen na okraj - nemám úplně nejlepší zaučující...

Krásný večer, dobrou noc

S.

Od: pohankaa
Datum: 06.10.12 21:41

Pro nového člověka je vše na poště dost náročné. Je to moc různorodých informací najednou a chce tomu dát čas, než se vše zažije do těch našich mozečků. A jak se říká, chybami se člověk učí, tak je to pravda. Co člověk pokope, to si už pak dobře pamatuje.

Rádo se stalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 22:43
avatar

Poslala jsem vzkaz do vnitřní pošty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.