Nepiju mléko hrozí mi něco?

Od: Datum: 05.10.12 16:54 odpovědí: 10 změna: 06.10.12 14:22

Můžu být třeba nějaký nemocný nebo nemůže mi chybět nějaká důležitá látka když nepiju mléko? Díky..

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 05.10.12 17:18

Můžete mít tzv. deficit laktózy - to je enzym ve střevě, který má na starosti štěpení mléčného cukru. Nepitím mléka nepřicházíte o žádné nenahraditelné živiny (pokud nejste kojenec):)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.10.12 18:26

Samozřejmě že ne. Nicméně podle položené otázky tipuju, že jste žákem ZŠ? A že Vás rodiče nutí do pití mléka a vyhrožují, že onemocníte, když jej nebudete pít? Nemýlím se? Pokud jste tedy ještě "ve vývinu", mléko je dobré pro tvorbu vápníku a tudíž pro růst kostí. Pokud Vám nechutná mléko, co třeba kakao? Nebo ovocné koktejly (mléko+jahody, mléko+banán...). A pokud i to ne, tak stačí jiné mléčné výrobky - jogurty, tvarohy, sýry atd., ale i jiné potraviny, např. sardinky. Takže Vám doporučuji, najděte si na internetu, které potraviny obsahují vápník a kolik a seznam předložte rodičům, třeba Vás s tím mlékem nebudou tak prudit...:)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.10.12 21:16

Jsem v prváku ;) Ok super sýry,tvarohy,jogurty apod. jím ,ale mléko , kakao,nějaký koktejky nesnáším.

Nikdo mě nenutí jen se tak ptám občas se nad tím zamyslím :)

Od: laybor*
Datum: 05.10.12 21:38

Miliardový národ Čínanů se bojí kravského mléka jako čert kříže -

ona stará čínská medicína má něco do sebe.

sýry,tvarohy a jogurty jsou taktéž z mléka, tak ho klidně vynechejte.

Od: miljan*
Datum: 05.10.12 21:25

Naopak, budeš zdravější.

Datum: 06.10.12 07:51

Mléko nepiji už 55 let, od té doby, kdy jsem prý ve 2 letech onemocněla spálou s těžkým průběhem. V 6 letech doktorka zjistila, že mám málo vápníku a doporučila pít mléko. Byla jsem poslušná, pila jsem ho, ale tak jsem si ho ošklivila, že šlo často zase hned zpátky. Nenaučili mě to.

Jinak mi nevadí sýry, jogurty, tvaroh, nevadí mi ani mléko ochucené - kakao, ovocné koktejly. Ale napít se mléka, podmáslí, kefíru, to tedy ne!*blee* Jaga.

A myslím si, že mi nijak nechybí. Vápníku mám asi dost, po zlomenině ruky na saních v 9 letech jsem už žádný úraz kostí neměla.:)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.10.12 09:56

Já osobně si myslím, že v šesti letech už je asi na učení pití mléka pozdě. Pokud se to má člověk naučit, a nevím, proč by musel, měl by s tím začít dříve.

Datum: 06.10.12 09:54

Mléko je pro dospělce v podstatě nepřirozená strava. Je určeno kojencům, a dospělý jedinec od přírody není vybaven schopností mléko strávit; jeho organismus se to musí učit. To se v našich krajích systematicky děje, ale třeba v takové Indii mléko, můžná i v souvislosti s podvátností krav, prakticky nikdo nepije a žije. Dokonce když chtěly západní státy pomoci obětem hladu a rozdávaly mléko, tak se jeho příjemci většinou poblili.

Datum: 06.10.12 11:19

kdyz mate bilkoviny v jine forme,tak vubec nevadi.

Datum: 06.10.12 14:22

V minulosti bylo štěpovano lide,že pit mleko je zdravé.Nejen mleko ale tavene syry apod...*bzum*

Samozřejmě tím nechci mleko odsuzovat jako něco strašného a občas sklenička neuškodí...

Ovšem to že nepijete mleko vůbec nevadí...Sice mleko obsahuje jiste dobre latky pro tělo,ale ty jistě dostanete do těla jinymi potravinami...Nic vyjímečného mleko neobsahuje,aby vasemu tělu něco scházelo...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.