Kdo mi zaplatí školu, když ne rodiče?

Od: Datum: 04.10.12 19:47 odpovědí: 13 změna: 22.11.12 14:33

Dobrý den je mi 21 a rozhodla jsem se pokračovat ve studiu na školu mě přijali bez problému je to škola Jezdecká.. ale rodiče s tím nesouhlasí Trvaly pobyt mám unich na školu jdu na intr dojíždění bych nestíhala a ani finančně nezvládla snažím se vydělávat na školu kde se dá ale už to nezvládám školu chci určitě dodělat... Rodiče mě nepodpořili nechcou stím mít nic společného je možno zkusit zažádat na Sociálce o nějákej příspěvek? a kdyžtak jak toho dosáhnu.. ale určitě nechci nějak ublížit rodiču jako například soudně a podobně to nechci..

Děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.12 20:25
avatar

Dobrý den. Jano, myslím si, že na sociálce nedostanete nic. Oni Vám řeknou, že máte právo na výživné od rodičů, dokud studujete a připravujete se na budoucí povolání. Takže se přece jen zkuste domluvit s rodiči, zda by Vám na studium nepřispívali. Souhlasit s Vaší volbou nemusí, ale dokud studujete a nejste schopna se sama živit, je zde vyživovací povinnost rodičů vůči Vám. A proto Vám žádné sociální dávky nenáleží a ani Vám je nepřiznají, dle mého soudu.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.10.12 20:27
avatar

Obávám se, že bez dohody s rodiči se nikam nepohnete. Internát i školní pomůcky a učebnice něco stojí

S výjimkou (snad) přídavku na dítě pravděpodobně nebudete mít nárok na žádnou sociální dávku (pro účel dávek budete posuzována společně s rodiči, kteří budou muset doložit své příjmy).

Státní sociální pomoc (např. přídavek na dítě)

Pomoc v hmotné nouzi (např. příspěvek na živobytí)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 04.10.12 22:35

Dobrý den je mi 21 a rozhodla jsem se pokračovat ve studiu ......

Pokud jste před nástupem na Jezdeckou školu již pracovala, tedy soustavně jste nestudovala, tak již od rodičů nemůžete nic žádat. Byla by to jejich dobrá vůle.

doplněno 05.10.12 17:06:

rudolf® - jak jste na to došel?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.10.12 12:30

toto není "dobrá odpověď" (v běžné řeči: toto je lež), řiďte se ad kapkanaděje...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 05.10.12 14:48
avatar

A vy jano91 ve svých 21-letech ještě snad žádnou školu dodělanou nemáte?Pokud ano,tak se nedivím rodičům,že už vás na další střední nechtějí podporovat.Již vás podporovali a čekají,že se konečně postavíte na vlastní nohy a byla by to jen jejich dobrá vůle,vás podporovat nadále.Studujte při zaměstnání,to se přece taky dá.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jana91
Datum: 05.10.12 19:38

Dobrý den mám školy hotové 2 mám i nastavbové studium a zase jsem tak špatná na škole nebyla když jsem ji reprezentovala po evropě... živím se sama už od 18! jak mi bylo 18 tak už mi rodiče na školu nedali a to jsem měla ještě rok předsebou takže už od tý doby jsem si vše hradila sama. ano to se dá moc dobře to znám ale hradit 3000 měsíčně za ubytování plus pomucky který jsou ohledně desítek tisíc nato mám strach že to nezvládnu...

Od: ruze®
Datum: 06.10.12 00:22
avatar

No,tak školy máte,živíte se sama,tak studujte 3-tí školu při zaměstnání.Rodiče zřejmě nemají tolik peněz,aby dotovali s prominutím ,,věčného,,studenta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 11:34
avatar

Označit jednadvacetiletého člověka za věčného studenta je docela odvaha:) Zvlášť, když nástavba je po učilišti zcela logický a rozumný krok.

Nicméně, tazatelko, pokud rodiče školu nebudou hradit, nezbyde, než ji třeba opravdu studovat při práci. Žádné soc. přídavky ani nic od škol nedostanete. Nebo si vezměte studentskou půjčku. Případně začněte pracovat a na školu našetřete, můžete se na ni za pár let zase přihlásit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 07:31
avatar

Nezlobte se, ale nějak Vám nejdou počty. Máte hotové 2 školy a nástavbové studium. Pokud počítám každou střední školu 4 roky a nástavbu 3 roky /taky jsem ji dělala/, je to celkem 11 let. A Vám je 21. To jste tedy byla zázračné dítě, když jste začala studovat v 10 letech. *ee*

Jedině, že byste za hotovou školu považovala i tu základní.*smich*

Studujte dálkově, případně večerně. Manžel večerně vystudoval automobilní průmyslovku, byl už vyučený a po vojně. Bavilo ho to, i když to bylo náročné na čas. Školu řádně dodělal.

Já studovala zase pedák dálkově. Bavilo mě to, výsledky jsem měla velice dobré a dodnes na to ráda vzpomínám.

Proč by rodiče měli svému dítěti hradit vše až do důchodu? Zvláště tehdy, když, jak tvrdíte, už patřičné vzdělání máte. Tohle už je spíš něco navíc, takový Váš koníček, tak si to opravdu budete muset financovat sama. Z vlastní zkušenosti vím, že to jde. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana91
Datum: 06.10.12 09:59

nastavbove studium je 2 roky a učiliště 3 roky což počítám dobře je 5 let ze základky se chodí v 15 tak zkuště počítat znovu

Od: ruze®
Datum: 07.10.12 18:12
avatar

Ano,počítat umíme,ale psala jste 2 školy a nástavbové,né 2 učňáky! Takže 2x3 za učiliště = 6+2 za nátavbové =8 let,no sakra,zase mi to od 15-ti let nevlezlo do 21 let.Jsem to asi fakt mizerná počtářka!*smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 18:27
avatar

Když už máte vzdělání, přesto chcete v jednadvaceti letech viset rodičům na krku? A chodit na jezdeckou školu? Fakt? Nevěřím svým očím, když to čtu. *sok* Ošacení, osobní hygiena, strava, školné, cestovné, kapesné? Jéžkovy voči, to je dobře, že moje děti jsou normální! Spočítala jste si někdy, kolik rodiče stojíte za měsíc, za rok? Co oni by si mohli dopřát za ty peníze! Jak by se jim ulevilo, kdyby měli doma dceru, která pracuje? Nebo bydlela úplně jinde a občas je pozvala na návštěvu? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 22.11.12 14:33
pokud půjdete na hmotnou nouzi musíte uplatnit všechny pohledávky to ve vašem případě znamená výživné po obou rodičích vždy přihlíží k příjmům společně posuzovaných osob ve všech žádostech .
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.